Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Nepodnošljiv čovek

 

Ha, odličan. Tema slična kao Wristcutters, samo drugi način, drugi ugao. Potpuno skandinavski, kod nas bi bilo nemoguće snimiti takav film.

 

Baš se pitam ovih dana vredi li ovo ponavljanja. Ja ga gledao u nekom neraspoloženju i ostao mi upisan kao retko viđena dosada. A obično volim i skandinavce i slične zajebancije...

Nemam ontopic, ne pamtim šta sam zadnje gledao. Počeo sinoć Herzoga kako zajebava pošten svet po južnom polu i zaspao. :(

Edited by bob loblaw
Link to comment

Baš se pitam ovih dana vredi li ovo ponavljanja. Ja ga gledao u nekom neraspoloženju i ostao mi upisan kao retko viđena dosada. A obično volim i skandinavce i slične zajebancije...

 

 

Ne mogu baš da se tačno setim šta si ti ovde hvalio, a šta kudio, ali mi se čini (sorry ako grešim) da si ti više voliš neki trash, da si tako nešto hvalio. Ako sam u pravu, ovaj film mi ne deluje kao tvoja šolja čaja™. To je neki apsurd + egzistencijalizam, nije ni čudo da si se smorio.

Link to comment

I Give It a Year (2013)
 
Bez obzira na nisku ocenu i pretezno lose kritike, davno me neki film nije ovoliko nasmejao...prvih 5 minuta su dovoljni da se oseti humor koji ce dominirati do kraja, pa kome se ne svidja neka odmah ugasi...meni je bilo super...

 

The Way Way Back (2013)

 

Skroz simpatican film, mozda mi je ipak Adventureland za nijansu bolji, ali definitivno svaka preporuka...Sam Rockwell je naravno vladar univerzuma, retko koji glumac me toliko odusevljava, trebao je dobiti Oskara za Moon...

Link to comment
The Anonymous Venetian (1970)

Kod nas naravno glupo preveden kao; "Ljubavnici iz Venecije".

Romantična muzika sjajno prati ovu prelepu ljubavnu priču sa legendarnim Toni Musanteom i lepom Florindom Bolkan.

Sjajna fotografija, lepi kadrovi Venecije i pravo mesto da se ispriča ova melanholična priča. Velika preporuka!

Ako se neko čuje sa Linkaterom, nek' mu poruči da pogleda ovaj biser, možda nađe inspiraciju za još jedan nastavak; "Before" trilogije.

Link to comment

Htedoh da napravim mali predah od Oskarovaca i ovaj film mi dobro dodje (secam ga se kad sam bio klinac pa me Ultra Plasticni podseti na njega).

Zanimljiva tema, mada se moze reci da je produkcija bila truba, negde procitah da je film snimljen sa skromnim budzetom i da je trebalo da bude TV film. Meni Hoskins odlican, a zanimljivo je videti Pirs Brosnana u prvoj roli u karijeri ili P.H.Morijatija sa onim oziljkom preko lica. Ali nikako mi se nije dojmio kao neki koji bih mogao pogledati jos jednom (ili par puta)

btw i danas imamo filmove gde je London i dalje poligon mafije, ino-tajkuna, lokalnih politicara (councillora) i ostale bagre.

 

 

The Long Good Friday

 

21re.png

 

Ovo je djene-djene. Mozda pomalo riskantno cackati po IRA-i u to vreme, i veoma dobro prikazan uspon nove preduzetnicke klase.

Link to comment

After Lucia

http://www.imdb.com/title/tt2368749/?ref_=nv_sr_1

 

Bio je prošle godine prikazan na FEST-u, sada sam ga tek pogledao. Pa ne znam, pomešani su mi utisci. Lično ne volim takve spore filmove, ali dobro. Prilično surova priča koja vas na kraju ne ostavlja ravnodušnim. Ako se pipremite unapred na sporost odvijanja radnje, nećete zažaliti što ste odvojili vreme za ovaj film. Od mene recimo 7/10.

Edited by BlackGeorge
Link to comment
Mayor (2013)

Jedan tragičan i uznemirujući incident, pokrenuće čitav niz loših događaja. Stvari se otimaju svakoj kontroli i do negde polovine filma imamo jednu inteligentnu razradu priče. Koja nažalost kao da govori o nama. Tu imamo sve ono što nas tišti godinama. Od korupcije do nemorala i jedno stanje koje se zove; bespomoć. Do tada ritam i priča idu sjajno i negde na pola sam bio šokiran. Stekao sam utisak da reditelj nije znao kojim putem da krene pa se odlučio na klasičan američki kliše. Nisam mogao da verujem da će tako jeftino da uprska... Ali ne, on se vraća na još bolji kolosek i čini mi se na pravi i jedini mogući završetak, jer ovaj sjajan film na bolan način govori o nama...

Velika preporuka za ovaj inteligentan film, jednog talentovanog reditelja; Jurij Bikova, a sigurno ću pratiti i njegov dalji rad...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...