Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Pa jasno, đavo i njegova svita.

 

Ok, prihvatljivo je vrlo to što pišeš. Štaviše, doveo si me dotle da shvatim šta mi se ne sviđa - ta neka, recimo, post-dramska estetika, bez sumanute i razigrane groteske, koja je uvek moguća kada se pojavljuje đavo, suviše sivo za mene, mada prihvatam da je nekome i ok. :)

Link to comment

Hm, pa ko je po tebi Borgman?

Svakako da ima nešto đavolski u sebe, ali nije sam Đavo. Po izgledu na prvi pogled kosekventno bih rek'o da izgleda kao Isus. Mršav, duga kosa, obučen u ritama. Naravno on je sušta suprotnost ali mene su učili da Đavo ima rogove a u Borgmanu ima prisustvo nečega što se može nazvati Đavo.

 

Šta kaže reditelj? Nisam zaključio iz onog njegovog intervjua da je Borgman Đavo, i on nikada i ne otkriva ko je ili šta je on... Ako si ti tako video njega i to je u redu. Svako će doživeti ovaj film na svoj način i tu mislim je draž  i bogatsvo ovog sjajnog ostvarenja...

Link to comment

HER (USA, 2013)

 

drama / romance  / sci-fi

 

her-poster.jpg

 

jebemu mater, ne znam... prosto ne znam šta bih rekao. ako je ovo ono što nas čeka kad-tad, onda je možda i bolje da eksplodiramo što pre (u stvari svakako je bolje, iz drugih razloga). teško mogu da zamislim dehumanizovaniju stvar od veze sa OS-om. s druge strane... toliko je na svetu samih, usamljenih ljudi... a opet na kraju dvoje živih ljudi na krovu. uprkos  svoj hladnoći budućeg EL EJa, čini mi se optimističan film. ne znam...

 

edit - sad sam već odgledao sve viđenije nominacije, i ovo je možda film koji treba da uzme oskara. režija, film, pa i phoenix možda. jonze konačno reditelj.

Edited by MocaVukotic
Link to comment

Novi Jarmusch:

 

http://assets.fontsinuse.com/static/use-media-items/17/16282/full-1060x1500/52c6a1d1/only_lovers_left_alive_ver3_xlg.jpeg

 

Posto je poslednji njegov, The Limits of Control, bio ocajnjikav, otidoh sa niskim ocekivanjima. Ali, da li bas zato ili ne, ovaj film je bio totalna uzivancija. Iako u sustini prilicno tuzan film, sve funkcionise savrseno, od glume, preko fotografije do saundtreka. Ko hoce, a ja hocu, moze da ga cita i kao kritiku danasnjeg sveta i manjka velikih ideja i dela. Detroit je savrsen setting za ovu pricu. Ima tu hiljadu lepih stvari, ali ne bih da spojlujem.

Link to comment

meni se Borgman prvo ucinijo kao nekakva kripi osveta bogatasima.. al me zbunjuje to sto postradase i ovi drugi..... kao i neki drugi surealni momenti...... doduse ima malko Kafke..... volem psiholoske trilere al ovaj mi se cini bas kao neki experiment

Link to comment

Novi Jarmusch:

Posto je poslednji njegov, The Limits of Control, bio ocajnjikav, otidoh sa niskim ocekivanjima. Ali, da li bas zato ili ne, ovaj film je bio totalna uzivancija. Iako u sustini prilicno tuzan film, sve funkcionise savrseno, od glume, preko fotografije do saundtreka. Ko hoce, a ja hocu, moze da ga cita i kao kritiku danasnjeg sveta i manjka velikih ideja i dela. Detroit je savrsen setting za ovu pricu. Ima tu hiljadu lepih stvari, ali ne bih da spojlujem.

 

 Evo da i ja prijavim da je novi Jarmusch odlican.

Tilda, vampiri, rock 'n' roll...najbolji Jarmusch jos od davnih Dead Man dana.

Soundtrack perfektan.

 

Edited by Nevernik
Link to comment

zakljucila sam da ne podnosim jarmusha. jedini film koji gotivim je ghost dog. ovo ostalo je sve neko foliranje. cak i faca mi smeta, ko mrtav konj. zato je kronenberg moj covek :)))  doduse i njemu je faca prozacna ali bar ima drame i akcije na istoj :D

 

i dalje mrzim hipstere i sve sto je ravno i patkasto. i brade i majice sa idiotskim natpisima...ma svi koji lice jedni na druge. i glupe zene.

 

 

gde je ovo sunce sta se krije iza oblaka?!?!??!?! .*&$mu ja dam :mad: ...treba na fakin hajking da idem.

Edited by mustang
Link to comment

All is lost sa gospodinom Redfordom, volim te preživljavačke™ na velikim vodama.
 
Ovo je klimavo jako, prvo što se čovek pomirio vrlo brzo i lako sa svime što mu se dešava te nije imao nijedne emocije na licu u prvih sat vremena filma, drugo, 
 

paljenje gumenog čamca na kraju je totalni debilizam i jedna od glupljih stvari ikad snimljena.

 

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

zakljucila sam da ne podnosim jarmusha. jedini film koji gotivim je ghost dog. ovo ostalo je sve neko foliranje. cak i faca mi smeta, ko mrtav konj. zato je kronenberg moj covek :)))  doduse i njemu je faca prozacna ali bar ima drame i akcije na istoj :D

 

i dalje mrzim hipstere i sve sto je ravno i patkasto. i brade i majice sa idiotskim natpisima...ma svi koji lice jedni na druge. i glupe zene.

 

 

gde je ovo sunce sta se krije iza oblaka?!?!??!?! .*&$mu ja dam :mad: ...treba na fakin hajking da idem.

 

chuti mustange, dobar je Jarmusch...

 

kako sam samo iznenadzena Hiddlestonom.. kakva transformacija.. kolko me nerviro u Avendjerzima, tolko ga volem u Loversima  

 

 

film je malko spor, moram da priznam da sam ocekivala malko [vise] erotike i akcije, al nista zato.. sve pokriva izvrstna romantika.... retro opsesija.. stare knjige.... klasicna muzika... rok muzika... Tesla.. Amanita Muscaria...... ona Lebanonka, suza mi krenula.......... film je izvrstna melanholija.. gde je bol odsutna.... i ljubav besmrtna  :heart: 

 

Link to comment

Prilično sumanut film ovaj Ravenous, baš lepo što naleteh slučajno na njega. Uvek je dobro kad ni nemaš predstavu šta ćeš da gledaš, a onda ispadne nešto potpuno bizarno. I lep pogled na istoriju Sjedinjenih američkih država.

Link to comment

Prilično sumanut film ovaj Ravenous, baš lepo što naleteh slučajno na njega. Uvek je dobro kad ni nemaš predstavu šta ćeš da gledaš, a onda ispadne nešto potpuno bizarno. I lep pogled na istoriju Sjedinjenih američkih država.

super je film. sta bi sa tim Karlajlom, nigde ga nema? sjajan glumac.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...