Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

спајк лијев Oldboy

 

 

 

:isuse: и   :yucky:

 

засрали су оригиналну причу на свим могућим местима

 

и додатни  :puke: за усиљени римејк фајт сцене из оригинала

 

 

Edited by Dionysos
Link to comment

jel ozbiljno u ovoj verziji nema

 

momenta sa incestom?

 

 

kako sam video, vizuelno dosta lici na original mangu, sto samo po sebi i nije nuzno kvalitet.

 

svakako sam i ocekivao da bude bulja, na osnovu toga ko je radio film.

Edited by ToniAdams
Link to comment

jel ozbiljno u ovoj verziji nema

 

momenta sa incestom?

 

 

kako sam video, vizuelno dosta lici na original mangu, sto samo po sebi i nije nuzno kvalitet.

 

svakako sam i ocekivao da bude bulja, na osnovu toga ko je radio film.

 

 

 

 

има, само у овоме он (џо) види на (лажираним) вестима како му ћерка изгледа па гледалац мисли да ова што му помаже је нека рандом цица, испостави се да је ћерка са тв-а заправо глумица и негативац (адријан) је као држи заробљену и наш јунак има ваљда два дана да му дође са одговорима на питања или ће је убити... тако да је фокус на спашавању 'ћерке', а не решавању мистерије, па се трагедија како главног јунака, тако и негативца овде не осети... такође, и прича са сестром је замењена са апсолутно ретардираном, наиме није ухватио њу и брата, већ њу и ћалета, с тим да џо није знао да јој је то ћале, и сестра се не убије, већ се због срамоте читава фамилија пресели у луксембург

 

 

 

и тамо их ћале побије, зато што, што да не... осим адријана, а да ћале је карао све у фамилију, жену, сестру, сина, и сви су волели да их он кара

 

прилог млади адријан, кад угледа ћалета

9sEULNf.jpgDnDEHVo.jpgoIiggPC.jpgHh5p54t.jpg

 

тако да је негативац уместо трагичне личности, у овој верзији само болесни психопата

 

 

 

 

 

такође ту је и самјуел џексон са стандардном количином изговарања мадрфакр по реченици

Link to comment

једина добра ствар у филму је гола елизабет олсен, интернет каже млађа сестра оних олсен близнакиња, квалитет у сваком случају

Link to comment

Borgman (2013)

 

hvfm.jpg

 

Zar ovaj kadar ne liči na Linča?

Ostavljam mogućnost da sam pod utiskom gomile prosječnih i neinspirativnih filmova koje sam vidio u poslednje vrijeme, ali čini mi se da je ovo napokon nešto dobro. U osnovi je kritika visoke klase, još nemilosrdnija nego do sada, ali ima i drugih pitanja koje otvara. Najveća mana je kraj koji je predvidljiv.

Link to comment

Kadar, misliš ono Tvenovo koliko plagijata ima rečnik  ^_^

 

Kako bilo, ovo:

 

 

 


et Ajant
 
Objektivno si surovo mator kada se sećaš kontroverzi oko dodele palme za "Pod suncem satane". 

 

Malo se to pominje, ali to je poslednji francuz koji je dobio nagradu u Kanu koji se nalazi u Francuskoj. Naravno, čitao sam o tome kasnije, mada se sećam vremena filma u kome nije sve komentarisano retorikom koja danas vlada i kroz koju sam i primetio da je Kan u Francuskoj, da je Francuska u Evropi i da je Piala poslednji francuz koji je dobio Palmu, u Kanu, u Francuskoj, u Evropi, na Zemlji, itd...

 

EDIT: Naravno, ako manim onog što je proterivao decu iz škole kao stare grke iz svojih gradova na osnovu stvarnog životnog iskustva po školama, koje su samo eksteritorijalno u Francuskoj, slično kao ambasade...

Edited by Ajant23
Link to comment

Borgman (2013)

 

hvfm.jpg

 

Zar ovaj kadar ne liči na Linča?

Ostavljam mogućnost da sam pod utiskom gomile prosječnih i neinspirativnih filmova koje sam vidio u poslednje vrijeme, ali čini mi se da je ovo napokon nešto dobro. U osnovi je kritika visoke klase, još nemilosrdnija nego do sada, ali ima i drugih pitanja koje otvara. Najveća mana je kraj koji je predvidljiv.

 

 

Ja moram da priznam da mi nije jasno kako je to u pitanju "kritika visoke klase". Tu imaš priču da jedan čovek (očigledno đavo, kako ćemo shvatiti) dolazi bez ičega, kao potpuni bednik i rastura dom ljudi iz visoke klase koji su ga tu primili. Kad god sam pokušao da razmišljam o značenju ovog filma upravo mi je izgledalo sve suprotno, kao ekranizacija određene paranoje.

Link to comment

Ja moram da priznam da mi nije jasno kako je to u pitanju "kritika visoke klase". Tu imaš priču da jedan čovek (očigledno đavo, kako ćemo shvatiti) dolazi bez ičega, kao potpuni bednik i rastura dom ljudi iz visoke klase koji su ga tu primili. Kad god sam pokušao da razmišljam o značenju ovog filma upravo mi je izgledalo sve suprotno, kao ekranizacija određene paranoje.

 

Ne razumijem, pa bar je očigledno da su muž i žena ovde potpuni negativci, a ne žrtve. Rasizam, ksenofobija, netolerancija, nema šta nema tu prisutno, sve začinjeno životnim nezadovoljstvom koje jedva čeka da se pojavi nešto što bi ustalasalo tu rutinu, u ženinom slučaju. Borgmana tu ne vidim kao bijednika koji upada, već nekoga ko je prizvan kao spasilac.

Link to comment

Nisam to tako shvatio, mada mi je sad interesantno tvoje tumačenje po kome Borgman ispada neka vrsta Volanda, samo za visoku klasu. Ipak, ne vidim zaista da su oni tu okarakterisani kao negativci, naročito žena nema te osobine o kojim pričaš, osim što je dokona. Osim toga tu postrada i sluškinja ako se dobro sećam i okolo svakojaki nevini ljudi, je li, dok Voland i svita kažnjavaju isključivo Maestrove krvnike.

Generalno, ako pričamo o toj nekoj tradiciji pojavljivanja đavola koji kažnjava, ona recimo kod Bulgakova, ili kod Gogolja ima još jednu (bitniju) funkciju - funkciju ogledala u kom su jako i koloritno oslikani karakteri tog društva koje se kritikuje. Ovde, međutim, imamo nekakav gotovo potpun realizam, pa sve deluje nekako slabo i sivo. Mada, moguće da to Holanđanima više "radi". Meni je to sve nekako uravnoteženo i predvidljivo, kako si dobro primetio.

Link to comment

Ni jednog trenutka nisam video đavola ili nešto religiozno u ovoj bizarnoj satiri modernog društva. Pre bih rekao da u svakom od nas čuči po neki đavo. Video sam i to da nam ovo društvo kvari decu i pravi od njih hijene. Video sam i oštru kritiku visoke klase a kada sam gledao ovaj fim u tom trenutku je bila i cela ona frka sa azilantima u našoj zemli...  Upravo i u filmu ima dosta o tome... kako se u svakom prosečnom evropskom čoveku krije mali rasista koji je umislio da je toliko iznad svih i da niko ne sme da mu dirne mukotrpno zarađeno blagostanje i sreću, jer je on to zaslužio a ti drugi nisu... Što se oni nisu setili da gaze preko leševa, mislite da je to lako...

Link to comment

Da vidimo šta kaže reditelj:

 

 

Is Borgman a kind of celebration of the forces of evil?
I wanted to show evil, not through bizarre or weird people, but with normal people, whom you could meet at the supermarket. But the characters are maybe half-angels, half-demons. There are clues in the film, but it might be better for spectators who see them to then forget them.

Link to comment

Ali Borgman jeste đavo, njegov lik je preuzet sa platna..nije slučajno što je žena slikarka

 

752px-john_henry_fuseli_-_the_nightmare.

 

Ne mislim da se to ne podudara sa ovim o čemu piše zakintos, jasna sintagma bi bila "prizivanje đavola".

 

Inače, iako se ne vidi na prvi pogled kao kod muža, daleko od toga da kod žene nisu prisutne neke druge karakteristike visoke klase koje se najbolje prelamaju kroz odnos prema bejbisiterki. Oholost, malograđanština (upada u oči dijalog sa njom kada je tražila da prvo dovede dečka na ručak), nemar, lijenost. Borgman je jedini lik u priči sa kojim ona ima ispravan odnos. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...