Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

The Long Good Friday

 

21re.png

 

Ovo je djene-djene. Mozda pomalo riskantno cackati po IRA-i u to vreme, i veoma dobro prikazan uspon nove preduzetnicke klase.

 

 

 

 

meni se mnogo svideo taj djene-djene,

Edited by Lancia
Link to comment

Meni se čini da je u njega strpano sve i svašta. Imamo tu noseću šupljinu kroz ceo film: kako je neko sa takvim kontaktima, sa tolikim ljudima iza sebe i sa tolikim kešom koji je stvorio, tako lako više od 3/4 filma dozvolio da se njemu i njegovom biznisu događaju toliki propusti i da mu se pravi šteta. Pritom, on ne zna kakvo je zlo koje mu preti. Fazon i od lošeg ima gori. Imamo i onaj motivacioni govor sa slike i tu je propuštena šansa da se glavni lik kroz ostatak filma afirmiše kao politikant i da se onda još čvršće poveže priča sa IRA-om kao značajnim političkim subjektom. I drugo, saundretrek bi morao da pršti i vršti od kvaliteta, fazon engleska krajem sedamdesetih, a toga nema.

Edited by ultra plasticni
Link to comment

Ma, to sve sa IRA, tu se vidi kako je film pojelo vreme. Mislim, kapiram ja da je taj film, onoštosekae - kultni, samo danas je to mrtva ljuštura, nema kao krimić sam po sebi kvaliteta. Kraj je razočaravajuć, prilično, taj njegov monolog, ne znam..... gledao sam ga pre nekih pola godine, posle silnih pohvala na forumu i baš me razočarao.

Link to comment

blue is the warmest color je pristojno dobar film. već sam pisao o svom utisku. nepotrebno je dug. ipak, vredi pogledati jer je različit od drugih. mislim da je zbog te različitosti zasluživao poseban topik ovde, pre nego raznorazni drugi holivudski favoriti.

 

the long good friday je dobar ali, što reče zelaja sa prilično manjkavosti i, jeste ga načelo vreme. no, i mnogi drugi nisu uspeli da pobede u toj trci i ostanu za navek. ja ga volim zbog boba hoskinsa i helen miren.

Link to comment

pa, da zahvalim kumSu na linkovima za nemačke filmove. ostalo je da odgledam film o kradljivici knjiga. filmovi o lori i njenoj porodici, o preživljavanju anonime u berlinu i nadasve "unsere mutter, unsere vater" su odlični filmovi u zanatskom smislu, sa uzbudljivom pričom i ja nisam našao ni traga o onome što je debatovano na dve strane pre 10 (valjda) dana. nikakvog pranja ruku.

 

ko nije, neka pogleda ove filmove.

Link to comment

blue is the warmest color je pristojno dobar film. već sam pisao o svom utisku. nepotrebno je dug. ipak, vredi pogledati jer je različit od drugih. mislim da je zbog te različitosti zasluživao poseban topik ovde, pre nego raznorazni drugi holivudski favoriti.

 

U pravu si jedino da je različit, što se da videti i po karijeri reditelja, ali samo na prvu loptu. Film je jedva gledljiv, i bolje bi bilo da smo ovde zatrpani klipovima sa snimanja ovog polumontiranog i polunapisanog filma umesto zatrpanosti gomilom klipova sa šaljivim komentarima kroz koje se poznati holivudski ljudi sprdaju sa sopstvenim filmovima. Kan je bio bolji kada je prepoznavao američke filmove i nije davao nagrade glupostima.

 

Što se francuskog filma tiče, poznato je da su francuski reditelji tradicionalno bez gotovo ikakvih šansi u Kanu i da je, poslednji francuz koji je dobio Palmu, Moris Piala dočekan pljuvanjem i zvižducima i umesto pobedničkog govora te '87 stisnuo pesnicu i rekao: Mrzim i ja vas...

 

Već dugo, nagrade u Kanu su sprdačina kao i dosadno ponavljanje šale o antagonizmu evropskog i američkog filma, pri čemu se iz evropskog filma uglavnom izbacuje većina francuskih, britanskih, italijanskih i ruskih filmova, a iz Holivuda se uglavnom izbacuju svi ti isti kao i većina amerikanaca...

Link to comment

ma nemam pojma o reditelju i njegovim pređašnjim ostvarenjima. meni je bio zanimljiv za izbor zbog teme, predug je, ima praznog hoda........... ali, ja sam ga pretpostavio raznoraznim filmovima o raznoraznimsuperherojima/agentima/yebačima/narkokartelima/nesrećnim domaćicama .........

 

da, ne pratim kako ko prolazi u kanu. i bilo gde drugo.

 

uzdravlje

 

EDIT: zaboravih, sinoć beše "Amour"  na TV. mnogo dobar film.

Edited by djordje geprat
Link to comment

et Ajant

 

Objektivno si surovo mator kada se sećaš kontroverzi oko dodele palme za "Pod suncem satane". :fantom:

Edited by kobni zelaya
Link to comment

locandina.jpg

 

Jaka osmica, stvarno nisam skoro gledao film koji je snimljen u gradu (urbanoj sredini)  a da je tako pun boja. Imao sam utisak kao da sam sve vreme bio tamo, nesto poput Vendersove Lisabonske price ili knjige Saramaga Godina smrti Rikarda Reisa. Omaz Rimu na najbolji i najsuroviji moguci nacin u isto vreme.

Sve je dotaknuto i niko nije postedjen-od te matore rimske high class, preko njihove dece koja uprkos svim blagodetima modernog zivota zavrsavaju zakucani u zid. Posasti modernog drustva, ali i zanimljiv religijski kontrast sa kardinalom (vidjenim za narednog papu) i sveticom Marijom. Na kraju ta Sorentinova lakoca gde ne mora da prikaze ulice pune droge ili kriminala, dovoljno je da stavi cerku striptizetu pred oca vlasnika striptiz bara. Stvarno maestralno i nesto novo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...