Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

meni je taj straight story najbolji linč još od wild at heart. retko kad mi tako spor film ne bude dosadan.

e to.

a inace mrzim spore filmove jer mislim da su gej, ovaj je pak posve sadrzajan. 

i jedan od retkih linceva posle kojih nisam pomislio, ili cak uskliknuo ma sta bre ovaj kenja?

ne mislim da je strogi realizam po sredi, naprosto mi je retko posten film za linca.

 

 

и онда помислио да га Ајант пореди са Иваном Јордан. 

 

ja bi nju odro iako je narodnjakinja il sta vec.

Edited by ToniAdams
Link to comment

samo da potvrdim boldano, mislio sam da sam jedini koji tako misli..

haha, i ja! možda ne najbolji, neka sude znalci o tome, ali meni najdraži
Link to comment

ja bi nju odro iako je narodnjakinja il sta vec.

 

i ja u proleće '99te, kad me bodrila pesmom s vrha politikine zgrade, pa još par dina posle

 

kapiram da je sad ocvali skrndelj (ima ko voli, što da ne)

Link to comment

iz kog razloga je crno-beli? btw, +1 za uzivanciju.

Jer je očaran filmovima francuskog "novog talasa", a konkretno kamerom; Fransoa Trifoa i atmosferom u filmu "Žil i Džim" iz '62 god.

Link to comment

Jer je očaran filmovima francuskog "novog talasa", a konkretno kamerom; Fransoa Trifoa i atmosferom u filmu "Žil i Džim" iz '62 god.

omaz, znaci. fala na informaciji.

Link to comment

Jer je očaran filmovima francuskog "novog talasa", a konkretno kamerom; Fransoa Trifoa i atmosferom u filmu "Žil i Džim" iz '62 god.

 

Po Semu Levy-ju, direktoru fotografije nije sasvim tako:

 

 

"When I used to shoot black-and-white 16mm reversal film, I always loved its silvery glow, and in classic films of the 1930s, when they are projected, you can almost see and feel the silver. That’s what we were going for. As we timed the movie, that’s something I’d repeat: ‘Let’s find the silver in this shot’... I felt like I could get lost in those tones, especially timing the movie. I felt connected to the past, to the great cinematographers of the 1930s and ’40s."

Link to comment

Čitao sam dosta intervjua Baumbaha pred samu premijeru ovog crno-belog filma. On tu objašnjava kakav je uticaj imao kao student jer je prosto "gutao" francuske filmove i kako je težio godinama da napravi omaž francuskom Novom talasu. Misli kako je ovim filmom to i uspeo. Tu ima raznog francuskog uticaja, na primer; kadrovi se smenjuju naglo bez prelaza... Tu ima uticaja Tfrifoa, Godara nešto malo i Karaksa Govori kako je pokrete kamere direktno "pozajmio" iz filma; "Žil i Džim", i tu objašnjava kako je je takva crno-bela tehnika super, smenjivanje senki, prelazak iz dana u noć. Obožava takvo snimanje i lepotu te tehnike i nada se da je sa "Frensis" to i uspeo jer drugačije ne zna da opiše taj osećaj... Možda grešim ali  to sam i ja prepoznao i pišem ovo sa ubeđenjem u isto. Ali neki mu spočitavaju da je veliki uticaj ostavio na njega monohromatski izgled crno-belih filmova Vudija Alena, što ja nikako nisam primetio...

 

Nego zašto crno-bela tehnika u "Nebraski"? inače fenomenalan Pejnov film!

Moje neko razmišljanje je da je hteo dodatno da ogoli sumornu atmosferu u toj ruralnoj oblasti, punu demode ljudi, van vremena i prostora... zato nekima ne prija i smatraju ga depresivnim a to je pogrešan utisak. Jer je Pejnov film pun života da ne kažem; motivacioni.

Edited by zakintos
Link to comment

MV5BMTYwMTA4MzgyNF5BMl5BanBnXkFtZTgwMjEyMjE0MDE%40._V1_SX214_.jpg

 

U pocetku me malo smorila jos jedna prica iz 80tih, jos jedna prica koja je istinita ili se naslanja na istiniti dogadjaj, ali to je bilo samo u pocetku, dok me nije odusevio Mekonahi i Dzared Leto jos vise :Hail: (kao klinac nisam mogao da zivim od njegovih postera dok se sestra lozila na My so-called life). Jos jedna razbijena predrasuda o Mekonahiju kao fensi zgodnoj holivudskoj lutki. Rodjeni teksasanin se sjajno snasao u ulozi zadrtog kauboja koji se pretvara u ljubicicu. Naravno ceo film ima tu pozadinu "mafije u belom" vs. pojedinca koji pokusava da se odupre istoj i zivi svoj zivot pomazuci drugima, dok institucije ostaju samo hladne zgrade zeljne profita.

Zamerka bi bila sto je ovo jos jedan film koji donosi mix cuge,droge,sexa i r'n'r (mislim da vec postaje dosadno).

Link to comment

Rodjeni teksasanin se sjajno snasao u ulozi zadrtog kauboja koji se pretvara u ljubicicu.

 

 

ne znam gde si to video. on ostaje isti sve vreme, otuda i poslednji kadar njega kako jaše bika na rodeu. nije on postao ljubičica, samo je istolerisao i drugačije orijentisane

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...