Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Ja imam jedan krajnje lični momenat identifikacije u ovom filmu - pre par godina sam bio sa drugarima nekoliko dana u Rimu i sve vreme smo se pitali ko su carevi koji imaju te terasice/krovove negde preko puta Koloseuma i kako li oni uživaju u toplim večerima na tim terasicama, pijući neko fino vince itd. Onda u filmu vidim da ima i nad terasom terasa. :)

Ja imam jedan krajnje lični momenat identifikacije u ovom filmu - pre par godina sam bio sa drugarima nekoliko dana u Rimu i sve vreme smo se pitali ko su carevi koji imaju te terasice/krovove negde preko puta Koloseuma i kako li oni uživaju u toplim večerima na tim terasicama, pijući neko fino vince itd. Onda u filmu vidim da ima i nad terasom terasa. :)
ha isto. ja imam taj fetiš prema terasama još iz novog sada. u rimu i firenci sam pizdeo od njihovih terasa, pogotovo u rimu. zato sada u bg-u imam terasu površine stana. nije džepova, ali je svake godine bliže :)
 
 
meni je bila hipnoza slike i prolaznost  gluposti što me je odradilo. makar sam ja tako lično doživeo i ako i nema toga, onda sam to učitao u film jer mi je trebalo
Link to comment

"Cache" je remek delo. kod one scene u kojoj binoš i otej vode raspravu o tome da li otići ili ne u onaj stan, imao sam utisak kao da to nije film, kao da sam ja tu u sobi prisutan raspravi prijatelja/komšija. kao da je kamera u mojoj glavi. a žilijet,.. uopšte tu ne glumi, tu je jedna obična žena kojoj je muž zatajio važnu stvar i ona je ljuta na njega.tačno tako, posle filma popijem pivo ili rakijicu (ne duvanim ali bolje bi legao cigar), odsedim.

Sve je toliko dovedeno do realnosti, jebene mrvice na stolu gde veceraju sa prijateljima, neka kesa na radnoj povrsini u kuhinji koju ima svako od nas u kuci (koju i Otej samo uzme i vrati), pa taj "efekat" bez sminke gde se sve vidi. Ja sam film gledao u HD i mislim da je to jedan od prvih koji je sniman tom tehnikom-utisak je jos jaci. O fiksiranoj kameri da ne pricam.

Ali samo to poigravanje sa prikrivenim rasizmom gde nije slucajno sto pri izlasku iz policije na njih bajsom nalece momak africkog porekla ili sto je glavni "krivac" sin egipcana. Zadnja scena u kojoj 2 sina pricaju ispred skole mislim da ne moze ostaviti ravnodusnim, bilo da ti je krivo sto ih ne cujes sta pricaju ili sto ti kroz glavu prolaze misli o ubistvu ili otmici klinca. Jednostavno film nije uradjen da bi se zavrsio na nacin kakav ocekujemo, mozda ukazujuci na perpetuum mobile problema.

Link to comment

i dalje sjebani kvotovi, sve zamešano...

 

gledao sam gravity, i nisam skapirao jbg. zašto je snimljen, zašto je onako dosadan, bezvezezan, zašto je usran prvog sekunda kad čuješ glas georgea clooneya kao da snima ocean's 14, zašto se vodi kao sci-fi, zašto je pokupio silne nominacije, ništa nisam skapirao, osim da nema boljeg osećaja nego kad na kraju stojiš s obe noge na zemlji i fizički i u prenosnom smislu. lubezki će verovatno da uzme tu statuu i moomci iz CGI-a. ovo ostalo.... podsetilo me na sturgesov marooned još tamo s kraja 60-ih. i da, bulokova nema šanse protiv susan alexandre. bilo mi je baš dosadno.

Link to comment

pa zato sto su jedino sto valja u filmu 3d efekti i taj dozivljaj prostora i svemira...i mozda sandra...i sam si rekao da je bezvezan,dosanad,da mu ne vidis svrhu i poentu...ja nisam sucker za vizuelnim ali sam u ovom slucaju pustila da me fascinira i na kraju htela jos, samo bila skupa karta za jos jednom :(

ustvari sad kad pitas..mogla bih ga odgledati jednom ovako klot,na suvo da vidim sta se desava

Edited by ivy
Link to comment

pa dobro, ali onda ne govorimo o filmovima, već o bilo čemu što ima tako jaku vizuelnu moć. crtaći, dokumentarci o prirodi, ovo, ono... ali gde je film? da ne pričamo da je tu svemir i samo milje u kome se odigrava klasična drama u kojoj se junak bori da preživi, i to ne nešto naročito grčevito. bolje da su ga nazvali 3 sekunde napetosti.

Link to comment

Toata lumea din familia noastra (2012) "Svi u našoj porodici"

Još jedna gorka rumunska drama sa naravno sjajnom dozom zdravog humora. Kad naši reditelji ne znaju da naprave film o nama samima tu su naše drage komšije da nam objasne neke stvari. Jer ne možemo večito da se vadimo na novac, jer ovaj je snimljen u jednom stanu a toliko je majstorski izrežiran da bi mu i pozavideo i kralj malog prostora: Roman Polanski.

Glavna tema je porodica ali priča je toliko bogata i ubedljiva da obuhvata prosto rečeno; ceo naš život. Preporuka!

Edited by zakintos
Link to comment

nebraska

NEBRASKA-MOVIE-01-1024x734.jpg

 

podseća na daleko najbolji linčov, strejt stori, pa još bolje

 

pejn je opak reditelj; brus, ez južual, faca; dramaturgija, brilijantno-mučna...

 

filmčina 

Edited by boshoku
Link to comment

nebraska

NEBRASKA-MOVIE-01-1024x734.jpg

 

podseća na daleko najbolji linčov, strejt stori, pa još bolje

 

pejn je opak reditelj; brus, ez južual, faca; dramaturgija, brilijantno-mučna...

 

filmčina 

samo da potvrdim boldano, mislio sam da sam jedini koji tako misli.

 

inace graviti bez 3d bi bio nesto ko neki ko bru sli film bez borenja.

Link to comment

inace graviti bez 3d bi bio nesto ko neki ko bru sli film bez borenja.

 

Problem je što je Ang Lee već dobio Oskara za slično rešavanje 3D problema, bilo mi mnogo da i Cuaron dobije, imhp...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...