Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

što mi se to nešto čini kao tipično za van santa. možda grešim, ali upravo ove dve poslednje tvoje rečenice kao da sažimaju sav njegov opus. zato ga i ne volim.
Meni se čini da on ima i drugačije filmove, ako govorimo o poslednjih petnaestak godina, to su recimo Paranoid Park ili Last Days, koji se bave daleko dubljim i univerzalnijim pitanjima bez ikakvog patosa. Nekome bi to moglo da bude dosadno i to je ok, ali sigurno je da ti filmovi imaju jednu daleko suroviju i nemilosrdniju percepciju života i morala.
Link to comment

Dallas Buyers Club - Dve fenomenalne glumačke role Mekonahija i Leta nose film. Ipak, očekivao sam malo više. Priča tj radnja sama po sebi nije preterano zanimljiva (možda za prosečnog gledaoca), možda je film mogao da ima bolji flow u smislu montaže, čas je u Japanu, čas u Meksiku, čas na nekom petom kraju sveta, kao da gledamo flešbekove bez prethodnog uvoda u ono što će se desiti.Dont get me wrong, film je dobar i ima par jakih i teških momenata

Kada mu doktor saopštava "vesti", kada Leto krvari na usta i shvata šta ga čega i još par

Moca ga baš nahvalio na prošloj strani, pa sam možda očekivao previše.

Link to comment
+1Baš mi je taj film uvek izazivao misteriju zbog čega kod nas nije nikada napravljen neki takav film i odgovor još uvek nemam. Inače Porumboiu ima novi filmkoji će biti prikazan na ovogodišnjem FEST-u.
Nesto sto mi je prvo palo na pamet, a i relativno skoro sam ga odgledao je Paskaljevicev film Optimisti. Doduse ne sa tako direktnom posvecenoscu "izneverene revolucije" vise kao slika nuspojava tranzijcije, tajkuna, sprege DB i mafije i svega ostalog sto nas prati sve ovo vreme.edit: Ako znas gde ima njegov novi film baci pm. Edited by John Coltrane
Link to comment

The Paperboy (2012) 6.5/10Nekako imam pomešana osećanja za ovaj film. Ne bih mu zviždao kao oni u Kanu, ali ne bih mu pridavao ni neki poseban značaj. Ali ako se ne posmatra kao ozbiljan film on će vam svakako leći, iako ima jezive i bizarne scene. Glumci su podigli aljkav scenario na viši nivo...

Link to comment

et John ColtraneNe znam, nisam još video na kiosku, na žalost.Elem, Frances Ha - kakva uživancija od filma. O odrastanju za koje ne moraju svi biti spremni. Nisam ni znao da je Greta Gerwig tako dobra glumica.Frances%20ha%20greta%20gerwig.jpg

Link to comment

Gledao Cache(Hiden) od Hanekea i odcutao jedno pola sata posle filma. Jos jednom potvrdio kakav je majstor taj covek, mozda i najbolji savremeni evropski reditelj (nek mi ovi iz Mokre gore ne zamere). Kako se lagano poigrava sa zanrovima i kako lagano kroz prostu i svakodnevnu sliku objasnjava globalni problem. Htedoh da zamerim sto nema ni jednog zvuka (muzike) u filmu, al onda shvatih da bi to vodilo ovome cemu sluzi u holivudskim horor-trilerima, tj. pojacavanju utiska sto je ovde sasvim nepotrebno. Cika Mihajlo hvala vam sto postojite i sto i dalje objasnjavate sta je umetnicki film.thumb_mv_43825_w_220_h_320_bg_1_bgc_000000.png

Link to comment

@koltreinlegenda.. (i sada) kad pomislim na neke od njegovih filmova menja mi se metabolizama sad filmovi za decu: hunger games catching firesucker sam za te neke fantazi avanture pa cak iako su holivudski tresh, daklem, sve se slazem s onim sto je gore neko napisao, cista 0, nego

me jedino zbunilo na kraju ono kada se ispostavi da u jednom tako tehnoloski visoko razvijenom drustvu bukvalno zatvore kupolom parce planete zemlje (i potrose x y materijala, vremena, para) umesto da arenu projektuju virtuelno kao i igrace.s obzirom koliko su ideja pokrali iz filmova/serija/rijaliti sou-ova (i lose ih upakovali), totalno je bizarno da su ovako nesto osnovno propustili.

diletanti.

Link to comment

Prilično sam začudjena da se nije više pisalo na ovom forumu o apsolutnom remek-delu Life of Pi, ili ja ne mogu da pronadjem. Potpuno skeptična sam otišla da ga gledam, pošto me je estetika trejlera neodoljivo podsećala na depresivnu estetiku brošura Jehovinih svedoka. Posle nekoliko prvih kadrova, shvatila sam da se radi o nevidjenom filmu. Kad se završio film, pomislila, sam, aaa, znači ovo je umetnost! photo-thumb-1023.jpg?_r=1391722967 Posted by Have_Fun on 27 May 2013 - 16:53:15 in FilmTek sada odgledah Life of Pi :oZapanjen sam! Ono je fantasticno! Raspametio me je filmSavrseno mi je pao :Hail:

Link to comment

@ primaJa sa pre par godina gledao Belu traku (i to mi je bio prvi njegov film), pre neki dan je uhvatih na TV i onda sam opet pogledao Profesorku klavira, Sedmi kontinent i Skriveno, a sve kao uvertiru za Ljubav i sve nekako odlazem danima da pogledam taj film, sve cekam "pravi trenutak".

Link to comment

Ja imam jedan krajnje lični momenat identifikacije u ovom filmu - pre par godina sam bio sa drugarima nekoliko dana u Rimu i sve vreme smo se pitali ko su carevi koji imaju te terasice/krovove negde preko puta Koloseuma i kako li oni uživaju u toplim večerima na tim terasicama, pijući neko fino vince itd. Onda u filmu vidim da ima i nad terasom terasa. :)

Link to comment
Gledao Cache(Hiden) od Hanekea i odcutao jedno pola sata posle filma. Jos jednom potvrdio kakav je majstor taj covek, mozda i najbolji savremeni evropski reditelj (nek mi ovi iz Mokre gore ne zamere). Kako se lagano poigrava sa zanrovima i kako lagano kroz prostu i svakodnevnu sliku objasnjava globalni problem. Htedoh da zamerim sto nema ni jednog zvuka (muzike) u filmu, al onda shvatih da bi to vodilo ovome cemu sluzi u holivudskim horor-trilerima, tj. pojacavanju utiska sto je ovde sasvim nepotrebno. Cika Mihajlo hvala vam sto postojite i sto i dalje objasnjavate sta je umetnicki film.
"Cache" je remek delo. kod one scene u kojoj binoš i otej vode raspravu o tome da li otići ili ne u onaj stan, imao sam utisak kao da to nije film, kao da sam ja tu u sobi prisutan raspravi prijatelja/komšija. kao da je kamera u mojoj glavi. a žilijet,.. uopšte tu ne glumi, tu je jedna obična žena kojoj je muž zatajio važnu stvar i ona je ljuta na njega.tačno tako, posle filma popijem pivo ili rakijicu (ne duvanim ali bolje bi legao cigar), odsedim.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...