Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Dallas Buyers Club (USA, 2013)drama / biography / historyPinnacleFilms_DallasBuyersClub_resized.jpgizvanredan film, izvanredan film. teška tema, ali ide tako lako, bez problema, bez zastajanja, podseća me na formana iz perioda kad su mu pisali alexander i karaszewski. sve to zaslugom mc counagheya, koji (za razliku od recimo di kapria kod skorsezea) nosi film sa takvom lakoćom kao da nosi kesu sa hlebom i mlekom. onako levom rukom. bar tako izgleda, ali vidi se da se čovek pripremio i da dobijamo novog velikog glumca u najavi. čak i jenifer garner ne smeta, mada igra standardnu I'm so sorry ulogu. ali... onaj koga sam svaki put jedva čekao da vidim, a nema ga tako mnogo, to je jared leto. zapalio je ekran bukvalno svaki put kad se pojavio. drago mi je da se vratio, posebno pose uloge u chapter 27, gde je takođe bio odličan. ali ovde je apsolutno on zvezda filma. hteo sam da ga zagrlim u jednom trenutku. bilo mi je simpatično što se njegov lik ložio na bolana, koji je zaginuo u saobraćajci 1977, istog dana kada je umrla i maria callas. jared je na neki način odigrao mariu.divan film.edit - čini mi se da je epoha pogođen maestralno. nisam bio nikad u texasu, ali ubeđen sam da je to taj "miris" 80-ih tamo.edit 2 - sad se setih, ima i jedna mala pošalica u vezi formana, kad doktorka opominje glavnog lika da je zaboravio sombrero u kancelariji, a on joj kaže "keep it miss ratched" (one flew over...)

Edited by MocaVukotic
Link to comment

Gledao sam sinoć Hunger Games Catching Fire. Ne znam stvarno šta sam očekivao, poput prvog je slika i prilika Holivuda, film koji ne može biti isprazniji u kome apsolutno ali apsolutno ne postoji ni jedna jedina stvar koja ne čini iznad prosečnim, pa ni prosečnim. Čak ni Lawrence-ova. Sve je tako nekako sterilno i prazno i nezanimljivo.Gledao sam i Easy A, jedan od filmova koji mesecima (možda i godinama stoji na hardu) pa dočeka svoj red na silu jer ničim ne vuče da se gleda, nebitno. Simpatična komedija sa sasvim solidnom postavom i naj cool roditeljima ikad viđenim na filmu. Emma Stone stvarno odlična. Tiče se adolescencije, promiskuiteta i sličnih tema.

Link to comment

za kumSmaločas sam odgledao "Die Welle". da, moguće je da se grupa napali bez obzira na razlike među njima. minimalni zajednički sadržalac postoj. film je izvanredan. 9/10 po mom mišljenju. ja ga svima vama preporučujem.ostali sa kumS spiska nisu došli na red. tu su, na disku.u međuvremenu, dva lepa, prijatna filma starijeg datuma "Two for the Road" sa odri hebern i albertom finijem" i drugi, noviji sa odrugom odri, tatu. "delikates"

Link to comment

The Counsellor - slabo za Ridlija, suviše bullshita, premalo akcije, sve mnogo podseća na No Country for an Old Man i to nervira, bez obzira što Ridli to ni ne krije. Svi su previše fascinirani Mekartijem, ali to su samo rečenice, a film - đe je on tu, a?

Link to comment
The Counsellor - slabo za Ridlija, suviše bullshita, premalo akcije, sve mnogo podseća na No Country for an Old Man i to nervira, bez obzira što Ridli to ni ne krije. Svi su previše fascinirani Mekartijem, ali to su samo rečenice, a film - đe je on tu, a?
slažem se sa svim ovim. neka low verzija no country, smarački dijalozi koji su pojeli 30-40 minuta filma itd, itd..
Link to comment

Ovde videh preporuku za 12:08 East of Bucharest i tek sad sam ga pogledao. Sasvim dobar, snimljen odlicno, uz pricu vrlo prepoznatljivu i aktuelnu kod nas (radni naslov u Srbiji 6.10.). Tri klipana cepidlace oko trivijalnih stvari ne sagledavajuci sire od svojih usranih zivota sve do poslednjeg poziva u emisiji koji dolazi kao otreznjenje. Uz Tales from golden age (2009), ovaj film je pravo otkrice savremene komsijske filmografije.1208_East_of_Bucharest.jpg

Link to comment

+1Baš mi je taj film uvek izazivao misteriju zbog čega kod nas nije nikada napravljen neki takav film i odgovor još uvek nemam. Inače Porumboiu ima novi film koji će biti prikazan na ovogodišnjem FEST-u.Ja malopre završio Promised Land. Školski primer kako dobre namere i angažman nisu dovoljne da se napravi dobar film. Čak, može da se kaže, ma koliko cinično to zvučalo, kako je taj angažman upravo i uzrok neuspeha. Na žalost, tako često biva.

Link to comment

što mi se to nešto čini kao tipično za van santa. možda grešim, ali upravo ove dve poslednje tvoje rečenice kao da sažimaju sav njegov opus. zato ga i ne volim.

Link to comment
Ja malopre završio Promised Land. Školski primer kako dobre namere i angažman nisu dovoljne da se napravi dobar film. Čak, može da se kaže, ma koliko cinično to zvučalo, kako je taj angažman upravo i uzrok neuspeha. Na žalost, tako često biva.
Meni je taj film bio odličan. Jedan od retkih filmova van santa da mi se sviđa.
Link to comment
Jbg, onda to moze da se kaze za svaki angazovani film
Moguće da sam bio nedorečen - čini mi se da je kraj sa dobrim dečkom Mat Damonom koji je "obrnuo ćurak naopako" neubedljiv i tu se nalazi pre svega zbog toga što su Damon i Van Sant hteli da ukažu na problem široj publici, pa im je hepi end bio neophodan. Zato je sve otišlo na kraju u jedan pamflet "čuvajmo naše selo" - videti samo taj poslednji kadar mestašca iz ptičije perspektive. Da li su i koliko uspeli da ukažu na problem - ne znam, u tom smislu im želim uspeh. Međutim, mene film time ne može da kupi - od početka sam bio na njihovoj strani i u životu jesam, al' kraj mi je ljigav, neistinit, ne verujem u njegovu ideju da napusti sve i ostane u tom selu.Ispada da, ako si deo korporacije/Holivuda - onda i nisi pozvan da činiš dobro i budeš angažovan, nego da zarađuješ pare. Sigurno da ima drugačijih primera, ali nekako to treba drugačije ispričati, da bi bilo ubedljivo.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...