Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

8-Pallo (2013)Moćan kao i svaki prethodni ovog sjajnog finskog režisera Aku Louhimija. Na polju socijalne-drame, nema mu ravnog. U ovoj priči radnja se odvija oko samohrane majke koja pokušava da započne novi život, odnosno dobija "drugu šansu".8-Pallo.jpg

Edited by zakintos
Link to comment
Ne mogoh da spavam, taman da pogledam Voinu na nekom od pinkovih kanala. Najbolji Balabanov za mene, svaki put kad ga pogledam sve bolje i bolje. Istinito, bez preteranog upliva ideologije, s obzirom na temu. Najbolji film o ratu u Čečeniji, bez sumnje. Aleksej Čadov kidao, dok nije počeo da snima 3D govna.
"Rat" je odlican film, rekla bih mozda i zapostavljen, mada mi je licno bratac drazi. Dobro me je prodrmao tokom gledanja svojim nekomplikovanjem i pamtljivim dijalozima.- Это война, Джон. Здесь всё просто. Если бы я их не убил, они убили бы тебя. А потом меня. На войне не надо думать. Думать надо до войны. А на войне надо выживать. А чтобы выжить, надо убивать.- Мы их убили…- Я убил их. Их должен был убить ты. Потому что это война. Моя война кончилась, а это твоя. Я не знаю, что тут делаю. Война – это не театр, не съёмки. Это кровь, ДжонCesta stvar u Balabanovim filmovima: domaca muzika koja ostaje u usima i upotpunjuje atmosferu. (Il se meni jednostavno svidja ruski rokic u njegovom izboru, u ovom filmu Би-2, Вячеслав Бутусов iz Наутилус Помпилиус i drugi)http://www.youtube.com/watch?v=efmHIDapHIwhttp://www.youtube.com/watch?v=B2m0c-XrIGEhttp://www.youtube.com/watch?v=NFBUUt1mRgoDa li si pogledao i poslednji, "I ja takodje"? Meni je bio dosta dobar, sa svim iznenadjenjem na kraju koji maltene deluje sablasno sada posle Aleksejeve smrti.
Link to comment

Štajaznam, nisam neki ljubitelj tog ruskog rokića, možda zato što sam tamo živeo, pa imam neki drugi ugao gledanja na to. Mada moram priznati da i u oba Brata i Ratu ta muzika dobro funkcioniše. U prvom bratu mi je uvek bio rebus čitava priča oko njegovog loženja na Nautilus Pompilus, tj. razumeo sam da to jeste taj lik, ali tu nisam mogao da se emocionalno uključim. :) Zato mi je gluma S. Bodrova mlađeg bila genijalna - on je u tom filmu morao više puta da kaže takve patetične replike i govorio ih je sa takvom uverljivošću koja ostavlja bez reči. Posle mi je bio šok kad sam saznao da nije ni školovan glumac.Nisam gledao taj poslednji, vidiš mogao bih, mada mi se generalno ne sviđaju njegovi snimljeni posle Reke. (ono što sam gledao) Davno već hoću da gledam Morfijum, ali nikako da se nakanim.

Link to comment
U prvom bratu mi je uvek bio rebus čitava priča oko njegovog loženja na Nautilus Pompilus, tj. razumeo sam da to jeste taj lik, ali tu nisam mogao da se emocionalno uključim.
Ne razumem ovaj deo?Ako te ne mrzi, iznesi svoj ugao gledanja na to sve, bas me zanima. Mislim, ja sve sto znam o tim bendovima je..pa nista, ili ono sto sam pokupila sa wikipedije posle gledanja filmova, samo bi me poneo zvuk u tom momentu. Odredjene pesme bas volim i vrtim vrlo cesto//Ja se mislim da odem na koncert Nautilusa ;D ali opet, slusala sam samo dva albuma..Iz tog vremenskog razdoblja koji spominjes, gledala sam samo "Kargo 200", "Morfijum" i letos na Palicu "I ja takodje" gde je posle bilo prilike cuti ubersimpaticnog muzicara koji tumaci glavnu ulogu, i on je meni licno daleko bolji od prva dva i na neki nacin optimistican. Samo zelimo da budemo srecni.Valjda me Morfijum nije bas nesto odusevio, posle gledanja nisam mogla da nadjem konkretne zamerke, ali zakljucih da mi sam glavni lik nije dovoljno izgradjen..No necu da odvracam od gledanja, mnogima se bas svideo..
Link to comment

Pa to - Nautilus Pompilus je otprilike, nešto kao Bajaga kod nas, a Bodrov igra tog nekog "običnog moskovskog momka" koji to sluša. To je sve ok, što se filma tiče, nego mi se ne sviđa ta muzika, to je sve.Ja ne volim Gruz 2000 i Zhmurki, oni su mi kao neka matematika za dokazivanje dnevno političkih teza. "Rat" je nekako sve suprotno od toga.edit- ove Bi 2 sam i čuo u Bratu 2, i u filmu baš odlično legne, onako u pravom trenutku, ali van filma mi se ne dopada, not my cup of tea. Ova stvarhttp://www.youtube.com/watch?v=1BZ9FY03_nU

Edited by kobni zelaya
Link to comment
Pa to - Nautilus Pompilus je otprilike, nešto kao Bajaga kod nas, a Bodrov igra tog nekog "običnog moskovskog momka" koji to sluša. To je sve ok, što se filma tiče, nego mi se ne sviđa ta muzika, to je sve.Ja ne volim Gruz 2000 i Zhmurki, oni su mi kao neka matematika za dokazivanje dnevno političkih teza. "Rat" je nekako sve suprotno od toga.
Aha, razumem. I slazem se za postavku stvari u Ratu i Kargu.
edit- ove Bi 2 sam i čuo u Bratu 2, i u filmu baš odlično legne, onako u pravom trenutku, ali van filma mi se ne dopada, not my cup of tea. Ova stvar
Vidis u tome i jeste stvar, sto ja te numere uglavnom ne odvajam od filmova, te svaki put kada cujem odredjene, one prizovu film, scene, likove..I to je generalna prica kod mene, po pitanju muzike iz filmova, samo sto naravno ima muzike koja je totalno nezavisno fenomenalna. Gomili fimskih autora zapravo dugujem na prelepim muzickim otkricima, npr Madredeus ne znam da li bih ikada i cula da nije bilo Lisabonske price..i sada kad cujem, meni je u glavi uvek Vinter sa svojom kamerom i setnjama. Druge albume ne slusam uopste, jer ne mogu da se povezem valjano.
Link to comment

Meni je poslednji soundtrack na koji sam odlepio iz Assayasovog Apres mai. I film mi je dobar, a odmah čim sam ga pogledao krenuo sam do kioska i kupio soundtrack i do dana današnjeg mi je u plejeru. Prelepa levičarska nostalgija za šezdesetim i sedamdesetim, malo hipi, malo psihodelija, po koje opšte mesto i jedna protestna pesma, meni super.

Link to comment
large_tr8qajW4y2wkP30bS3Ybj42p1ch.jpgNa kojim drogama je bio onaj koji je pisao ovo? Na kojim drogama je bio onaj koji je ovo finansirao?Preporucujem ga forumasima koji konzumiraju lake droge da gledaju ovo pod uticajem istih.
Link to comment
Preporucujem ga forumasima koji konzumiraju lake droge da gledaju ovo pod uticajem istih.
Been there, done that, svideo mi se. :DPisao je lik sa crackeda, pa ko voli taj tip humora...meni je bio vazda simpatičan sve u svemu. Edited by bob loblaw
Link to comment

Još se nisam oporavio od Kaufmanovog razvaljivanja sa smrću u Synedoche, New York, ali sednem da gledam danas Cо мною вот что происходит . Krene film, vidimo u kadru doktora koji kreće ozbiljan monolog upućen dvojici glavnih junaka, sve u stilu - pogledao sam nalaze vašeg oca, rak, moguće zračenje, ali ne preporučujem, ovo, ono, ostalo mu je dva meseca života. :frust: Tu sam se ozbiljno zamislio da li dalje da gledam film.Međutim, ispade da je film komedija, recimo egzistencijalistička, ali istovremeno i vrlo nepretenciozna. Sat i petnaest minuta krajnje uzdržane, minimalne glume, potpuna ubedljivost i mnogo topline, sa puno karakterističnih detalja za Moskvu i Rusiju danas, ali veoma blago. Zabavno, ali može i lepo da se zaspi uz film, totalno toplo, liči negde na old school sovjetske komedije. Preporuka, ako možete da nađete prevod, ili znate ruski.

Link to comment
Međutim, ispade da je film komedija, recimo egzistencijalistička, ali istovremeno i vrlo nepretenciozna. Sat i petnaest minuta krajnje uzdržane, minimalne glume, potpuna ubedljivost i mnogo topline, sa puno karakterističnih detalja za Moskvu i Rusiju danas, ali veoma blago. Zabavno, ali može i lepo da se zaspi uz film, totalno toplo, liči negde na old school sovjetske komedije. Preporuka, ako možete da nađete prevod, ili znate ruski.
Zar postoji old school sovjetske komedije?
Link to comment

Liči na old school sovjetske komedije (množina).Inače, ne kapiram šta hoćeš, ima mnogo epiteta da bi ljudi znali šta je u pitanju ako ih interesuje. Neću valjda da prepričavam radnju. Pređi na topik "Pijano postovanje" pre nego što se posvađamo. :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...