Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

samo da kazem da je valkira zacudjujuce pristojan film i da ni u jednom momentu nisam video pokusaj da delovanje oficira objasni bilo kojim interesima mimo licnih.a na hidzu je bilo atentata, ja mislim trijes i nesto, od strane njemaca, od pre rata, jos od 38.
+1Pride, u samo uvodu je jasno da se rešavaju da ga sklone samo jer vide da će biti debakla. Da je bilo priče "Počinio je zločine u naše ime, moramo ga zaustaviti" pa i da kaeš, ma daj, jebite se, koga farbate.Ovako, ni R od revizije u tom filmu. Moguće je da se onda hipotetički ishod rata može posmatrati i na način koji je Syme naveo ali to je tek jedan parametar. A i nije za ovaj topik.
Link to comment
@Šime, ne radi se o tome da li je za potrebe filma za koji je napomenuto da je baziran na nekom istorijskom događaju izmišljen neki dodatni lik ili neki drugi detalji u cilju dramatizacije radnje, ne radi se niti o tumačenju i vaganju motiva atentatora, nego o prostoj stvari: menja li taj film prihvaćenu istoriju ili ne?@SimovićKod ovog filma mislim da se radi o fokusu. Film je portret jedne devojčice u jednom vremenu, a ne naroda/društva i dokumentovanje celog rata ili nacizma kao fenomena. I to iz njenih očiju - radnja nije skakala malo u Berlin, malo u Minhen, malo u Bremen... da bi mi videli stvarne dimenzije tog zla i bili globalnijim svedokom tih dešavanja. Ona je videla ono paljenje knjiga ili razbijanje izloga - da li je to bilo svega par knjiga, odnosno najbednije ili najveličanstvenije paljenje, ona ne zna, jer nije kao dete išla po drugim paljenjima (a i mi kamerom sa njom).Moram nekako da napravim paralelu - kad bi se snimao film o nekoj devojčici ili dečaku kod nas (recimo u Beogradu) za vreme ratova devedesetih, iz očiju tog deteta, da li bi prebacivali iste stvari? Šta to dete vidi, kakve ima interese? Da prati visoku politiku i sistematizuje ratne napore ili je to recimo lopta ili neka druga igra (knjiga, čitanje u slučaju onog filma)? To dete bi osetilo posledice rata u vidu restrikcija struje, nemaštine itd, ali ne bi lično bilo svedokom ratnih zbivanja i u tom smislu mislim da ne bih mogao prigovoriti filmu što nije još jednom eksplicitno dovoljno kritikovao režim ili dovoljno verno i jako prikazao Vukovar ili Srebrenicu. Samim tim to ne bi bila abolicija Arkana ili štajaznam koga - to prosto ne bi bio fokus filma. Iako bi i takvo dete prema okolini naučilo da je NATO baaad, ne mogu da tvrdim da nikakvog uticaja na njega/nju ne bi ostavilo prethodno gledanje svega od Top Gana do Čaka Norisa, jer to su ipak klinci (apropo Džesija Ovensa).To što kažeš - baš zato što živim ovde, nemam neki poseban utisak oko preispitivanja tog dela istorije. Svaki, ali bukvalno svaki božiji dan na barem jednom ili dva kanala idu stalno emisije o WW2 i ulozi Nemačke, sa živim svedocima, sa sasvim jasnim zaključkom kako je to loše i kako ne sme da se zaboravi i ponovi. Ne jedan, tri ili pet filmova u poslednjih desetak godina, nego svaki dan, satima. Kad pogledam koliko je naše društvo homofobno - po sopstvenom priznanju najviše zato što se "forsiraju pederi po sredstvima informisanja" kad dođe vreme paradi, mislim da kad bi se kod nas svaki dan ovako prikazivala sranja koja je uradili srpska strana, da bi do sada bilo mrtvih po ulicama. A da ne ulazim uopšte u priču o tome kako bi doživljavali revizionizam u odnosu na spolja opšteprihvaćenu verziju i stav o našoj krivici, kako je među nama nevaljalima takođe bilo ljudi za vreme rata koji su bili pacifiste, umetnici ili nedajbože prijatelji sa Hrvatima ili Bošnjacima među nama.
Pa snimljen je takav film, da ne kažem, zove se "Kako su me ukrali Nemci". Jedna od priča iz filma se bazira baš na jednoj tako detinjoj perspektive, koja ne može i ne ume da sagleda dalje od neposrednog opažaja i iskustva.Realno šta je taj klinac znao o tom svom domaćem Nemcu? Nije znao šta je on radio kad navuče uniformu i ode u grad, opažao ga je isključivo u domaćem ambijentu, gde se ovaj nije isticao negativnim osobinama.Uglavnom su kritike bile na to, da je nemoralno od strane autora da se takav jedan isečak prikaže bez te "šire slike", deluje kao kropovanje, fotomanipulacija.
Link to comment

Još jednom, The Broken Circle Breakdown je fantastičan film. Drži me nekoliko dana raspamećenim. If I needed you u izvedbi Veerle Baetens zaslužuje sve moguće nagrade.

Edited by pacey defender
Link to comment

American Hustle (2013) Radni naslov ovog film je bio "Američko sranje" i po meni to je pravi naziv za još jedan u nizu filmova koji se bore za prestižnu nagradu Oskar. Stvarno ne vidim čemu toliko uzbuđenje i toliko oduševljenje... (priznajem glumice su zaista intrigantne) Da su ubacili Šojića mislim da bi ovo sranje dobilo veći stepen humora itd... a što se tiče umešanosti političara mislim da bi reditelj zanimljiviju priču napravio na ovom našem prostoru sa daleko lukavijim političarima koji obmanjuju daleko veći broj ljudi sa njihovim pajtosima šeicima... Gluma je inzvanredna ali nažalost potrošena za nešto što će ispariti posle gledanja za koji dan. Preporuku ne mogu da dam iako može da se odgleda. Ali ne čekajte na najnoviju katastofu nekog novog filma, jer ima toliko boljih filmova koje treba pre videti... Her (2013)Zaista nešto novo i prava genijalnost. Vrlo inteligentan film koji na pravi način govori i analizira modernog čoveka koji je dosta zastranio sa morem novih tehnologija. Dijalozi su prava poezija a scenario gotovo perfektan. Ne znam šta bih još mogao da dodam a da ne uđem u spojler, ali na mene deluje otrežnjujuće a preporučio bih i većini članova ovog foruma... Preporuka 10/10

Link to comment

wolf of wall street -zabavan..samo ako je moglo jos malo vise psovki bilo bi dobro da ih je ubacio,pola scenarija psovke,scenarista je imao je bas puno posla <_<

Edited by ivy
Link to comment

simović mi dade ideju. centropa fon trira. sinoć pustio. filmčuga. i, ponovo se vraćam na sinhronizaciju. yebo onog ko zameni glas maks fon sidoua nekim goranom dimitrijevićem na bilo kom jeziku. sediš, gledš i upijaš. posle sam, relaksacije radi, pustio "la piscine" sa alendelonom imeni omiljenom romi šnajder. asistirali su moris rone i džejn birkin. za ono vreme napet, sada relaksirajući krimić. lepo je to imati na disku. romi šnajder, eh....

Link to comment
simović mi dade ideju. centropa fon trira. sinoć pustio. filmčuga. i, ponovo se vraćam na sinhronizaciju. yebo onog ko zameni glas maks fon sidoua nekim goranom dimitrijevićem na bilo kom jeziku. sediš, gledš i upijaš.
A ko je sinhronizovao Evropu i zašto?
Link to comment

Srećom, to se kod nas nije nikad zapatilo, a sad nas još i štiti beda, pa se nema para za to. U Rusiji ima dva vida sinhronizacije - apsolutno odvratan kada sve sinhronizuju glumci i samo čuješ njihove glasove i drugi kada sinhronizuju jedan do dva prevodioca sve likove i ispod njih čuješ originale. To je već negde ok i ne smeta toliko. Inače sinhronizuje se 99 posto igranog programa.

Link to comment

ja sam jedared gledao u k-teci ostre sledovane vlaky, sa domaćom sinhronizacijom, i to je jedna matora žena nahovala sve glasove. i opet bilo dobro.

Link to comment
Srećom, to se kod nas nije nikad zapatilo, a sad nas još i štiti beda, pa se nema para za to. U Rusiji ima dva vida sinhronizacije - apsolutno odvratan kada sve sinhronizuju glumci i samo čuješ njihove glasove i drugi kada sinhronizuju jedan do dva prevodioca sve likove i ispod njih čuješ originale. To je već negde ok i ne smeta toliko. Inače sinhronizuje se 99 posto igranog programa.
To su ta dva pristupa sinhronizaciji poznata kao ruski formalizam i nemački debilizam...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...