Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Bio bih zahvalan ako bi neko mogao da preporuči još neki da pogledam na sličnu temu.
To su bile američke sedamdesete, tada se filmovi nisu delili na teme kao u prvoj polovini šezdesetih...Ali, ako baš insistiraš na temi, mada su ti bolji za taj pristup američki filmovi od Hejsovog koda do film noira, i od noira do '67, kao i novi holivud, pogotovo u eri korporativnog vanameričkog trijumfa od Matriksa i Šestog čula naovamo a, naravno, teorijski najzahvalniji su ti filmovi b-produkcije pedesetih sa Fulerom kao krunom i Redfordov Sandens kao i kinotečki sindrom od devedesetih sa Tarantinom kao krunom, i još bolji je evropski film upućen na festivale i bez pola francuske produkcije, onda bi možda mogao da pogledaš seriju snimljenu po istom romanu, koju je upravo autor romana i razvio za televiziju.A, ukoliko ti se dopalo možda zbog reditelja, tu ti je uzbudljivi Kinotečki sindrom snimljen u eri post sedamdesetih ('76-'80) kao reprezent struje konstruktivnog filma (Električni jahač, Pravda za sve, Straight time, Warden, Svi predsednikovi ljudi, itd), menjanja sistema iz unutra sa Redfordom kao glavnim licem i Ulu Grosbardom kao najsnažnijim naličjem.Ukoliko, pak, želiš baš skriveni dragulj iz doba u kome je snimljen taj film koji si pogledao, onda obavezno pogledaj Electra Glide in Blue (1973), ako već nisi... Edited by Ajant23
Link to comment

Pisao sam o tom filmu i prlično ga hvalio. Ali, to i nije skriveni dragulj. Jejcov film...EDIT: Evo, najzad je prihvatio edit. Bilo mi je otvoreno mnogo strana na IMDB-u, pa sam pogrešnu pogledao...

Edited by Ajant23
Link to comment
e aj nađi nekog koga nema na listama pa se javi
Hajde mi ti nađi način da editujem jebeni post iznad. Odmah sam ispravio zabunu što sam loše napisao, ali posle pet edita mi nijednom nije prihvatio ispravku. Važno si ti uleteo da poentiraš dok sam lišen mogućnosti da editujem...
Link to comment

A, sada, kada si se javio za ono, objasni mi kako je to Jejcov film skriveni dragulj?Ili je tebi skriveni dragulj način da beskonačno ponavljaš solidan film u ime poente?Sada sam se setio da tebi ono što sam hteo da editujem može pomalo da smeta. Pa, ti si Breaking Away isto ponavljao kao hidden gem. A, to je pored toga što je užičanin dobio Oskara za scenario, isto Jejcov film :lolol:

Link to comment

:( ipak želiš da se svađaši nije u redu što edituješ postove gde si pisao kako tvojih filmova ima samo na jednim listama na imdb. kao da sam se raspravljao u prazno

Link to comment

Ajante, to što je Jejcov film, još više mu diže cenu, što se tiče vrednosti dragulja...Brate, batali, realno. Decembar se uskoro završava a ti još nisi otvorio temu za taj mesec. Požuri, crni Ajante.

Link to comment
Na kojim sajtovima? Kod kojih uglednih kritičara koje sada parafraziraš da bi im™ spuštao?Slušam? Slušam?EDIT: Dodao: "im™", da bih pojasnio :)
?Šta je pisac hteo da kaže?Ja sam napisao samo da je odličan film i zahvalio se Singeru na preporuci.I da je, po mom mišljenju, Sam Rockwell i dalje do jaja glumac! (7 Psihopata je malo mlak film; a falilo mi je njegovo lice na ekranu)
Link to comment
?Šta je pisac hteo da kaže?
Vrlo jednostavno. Da je tvoje mišljenje kompilacija tuđih mišljenja i da su tvoji utisci odraz trenda i da, ukoliko postoji išta tvoje, to onda mora biti spuštanje.A, kažu mi da uglavnom nisam jasan :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...