Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Sada bi trebalo da odgovorim ili spustim, ali ne uspevam.Nista te ne razumem.Prevedi.
Možda ti ovo olakša:
Kaze autor sa tvog linka:"My fear is that the primary goal of some journals is media coverage, and consequently science is being reduced to journalism, and is suffering as a consequence."Implicitno, to znaci da nauka nije patila kada nije bilo medija. Da li je to bas tako?
Ali, nisam očekivao da mi odgovoriš, samo sam se osvrnuo na ovo:
sta li ovo znaci?matlab je kurac od ovce za iole ozbiljnije programiranje ali je jako dobar za veoma kompleksno modelovanje i dsp.
to znaci da ako hoces da radis repeated measures anovu moras da napravis prvo faktorsku strukturu pa u nju kopiras podatke, u spssu je to mnogo lakse posto mozes samo da importujes iz ascii ili xls formata i onda u meniju odredjujes koja varijabla gde ide. jedino od statistike sto je podjednako lako u matlabu kao i u klasicnom statistickom softveru je t test i korelacija.kompleksno modelovanje ili procesiranje signala su nesto drugo, ali to nije statistika testiranja hipoteza. ja sad pisem jedan model u kome pravim predikciju pa je testiram korelacijom, ali to nije sustina modelovanja plus sto ima mnogo kompleksnijih modela u kojima se statistika radi butstrepingom i slicnim pristupima. matlab je za to zakon. za procesiranje signala osim deskriptivne statistike i distribucije povremeno, ne treba nikakva slozena statistika.
:)U svakom slučaju, ništa loše nisam napisao o tebi. Samo referencirao PDF preko forumaša (ti si ispao taj), koji je ovde pisao poslednji, ništa posebno.
Link to comment

E, da, i hvala ti što si mi pomogao da ovo citiran na ovom topicu, doima mi se lepo ovde, kao praznični ukras...Ništa mi nije jasno, ali osećam da ovde pristaje, makar na ironičan način...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...