Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Paranoia (2013)Nakon što se suočio sa jednim od najvećih izazova u karijeri glumca i relativno uspešno izgovarao replike braće Nolan i Davida S. Goyera, odvažio se Gary Oldman toliko da je potražio i pokušao da glumi u filmu jednog od reditelja poznatog po tome da sa puno osećaja i lucidnosti ekranizuje uglavnom najveće katastrofe od scenarija čije replike i izbore scena dodatno naglašava vanrednim talentom svoje metafikcionalnosti. I može se reći da je Oldman prilično uspeo u tom svom humanističkom nastojanju da izazove makar malo saosećanja i agapea prema tome iz scenarija što je morao da personifikuje. Tumač Rosencrantza čak je i glumio samog Al Pacina škakljivo evocirajući lik Đavolka iz poznatog filma. Nakon svega što je učinio, Garyju Oldmanu još je samo preostalo da glumi mobilni telefon lično, pa da ozbiljno uđe u konkurenciju za Oskara za glavnu mušku ulogu u filmu u kome je glavni junak toster (David Simon već radi projekat koji bi bio svejevrsni nastavak Doušnika u kome bi iznova redefinisao analitički pristup i sveobuhvatnije sagledao sociopolitičke aspekte sveta fokalizujući sve kroz žicu pri čemu bi upravo toster postao velika alegoriju o čemu god da već trenutno priča u intervjuu). Što se tiče Amber Heard, sam scenario je bio relativno predusretljiv prema njoj, nastavljajući tamo gde je Bruce Robinson stao filmski dekonstruišući kroz nju onaj sentimentalni osvrt Huntera S. Thompsona na tragični usud prolaznosti dvadesetih o kojima je pevao njegov omiljeni F. Scott Fitzgerald. Ipak, ovde se Luketic u izvesnoj meri izložio potencijalnim napadima feminističke kritike napustivši svoju decenijsku agendu, koju je počeo sa svojim prvim dugometražnim filmom boreći se da jednoga dana, prvi put u istoriji i plavuša bude izabrana za predsednika SAD-a. Sasvim joj je oduzeo oštrinu glasa i sveo je na niz oblina poput onih prijatnog belutka, koje okean nakon mnogo vekova samo izbaci na površinu. Harrison Ford i Richard Dreyfuss sačuvali su svežinu tako što su izbegli da uopšte čitaju scenario i pokazali da i danas mogu čak i da improvizuju uspešnije od kanadskih komičara koje pojam ubija u pojam, pa većina sitkoma liči na beskonačnu seriju u kojoj publika iz meseca u mesec željno iščekuje nastavke u kojima će im se najzad prosrećiti da lupe telom ubilački duhovit nastup. Ipak, u srcu filma, nalazi se rivalitet osobe čiji je otac bio premijer Australije i čoveka koji je otišao u Australiju da osveti ubistvo sopstvenog oca. Josh Holloway se u svakom pogledu sve više i više razvija u smislu pravog sledbenika metodske glume tako da ovu ulogu treba shvatiti tek kao pripremu za film o breakdanceu.

Link to comment

Bravo Ajante za jedan izuzetan review.Bio sam popriličan skeptik pre gledanja filma pošto ne gotivim nešto naročito Luketića (osim filma "21") i zbog prosečneocene na imdb-u, mada je ona manje bitna u ovom slučaju. Gary Oldman je stvarno jedan veliki kralj glume i moram da priznam da mi se mnogo svidela ova hejterska varijanta između njega i čuvenog stolara Harisona Forda. Po mom mišljenju njih dvojica su vukla film napravivši od njega jedno dobro ostvarenje. Moja ocena recimo 7/10.

Link to comment

pa sumnjiv mi je! O sindromu balkanskog špijuna, nekom drugom prilikom. Summer Rental (1985) Klasična komedija 80-tih godina, šarmantna i pomalo blesava .Sjajna gluma i omaž Džon Kendiju. Preporuka. The Family (2013) Prevazišao je moja očekivanja... Očekivao sam neku glupost a dobio sjajnu zabavu.Ništa spektakularno, pristojna crna komedija. Ispariće iz glave već sutra ali zabavnih 111. min.

Link to comment
Budja, kako bi bilo da implikaciju pretvaraš u ekvivalenciju na nivou osmogodišnjaka i tako budeš dubok pri spuštanju kao što to uspešno radiš na PDF nauka da bi se oslobodio morala u uobičajenom političkom smislu?
Sada bi trebalo da odgovorim ili spustim, ali ne uspevam.Nista te ne razumem.Prevedi.
Link to comment
+1Moguće je da si u pravu što se realizma tiče, mada meni je zvučalo kao da su ciljali baš na ovu vrstu koje nije dovoljno bilo. Upeklo sunce u orbiti Jupitera, tanušni led puca kad je scenaristi zgodno, itd.A pretencioznost možda ljudi vide u onoj tezi koju sam pomenuo, da je za sticanje Znanja sasvim OK žrtvovati ljudske živote, mada ko zna.
Nisam ja razumeo da je OK ili ne zrtvovati zivote, jednostavno tako su odlucili i oni koji su zrtvovani ali i oni koji su zrtvvovali. Self-selection, takvi ljudi se nadju u astronautskim vodama. Da nisu zeljni nepoznatnog, ne bi bili astronauti.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...