Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Man of steel, novi superman, đa mi se.Nisam grama hajpa video za taj film, trejlere, reklame i sl, ne znam što.
Možda zato što je smeće i ljudi nisu tolika stoka da bi reklamirali otpad?
Link to comment

Sinoć sam gledao "Machete kills" u bioskopu u T.C. "Delta city"Što se tiče filma, nije razočarao... treš-akcja sa puno krvi, akcije i potpuno nebuloznih stvari ..... ali može se pogledati.Međutim, mene je potpuno šokirala činjenica da karta košta 420 dinara! jebote da se nisam iscimao da prelazi most ladno bi odustao.I ako sam imao neku dilemu zašto se zatvaraju bioskopi u Beogradu, više je nemam. Pa jebem mu mater ako već plaćate "grejanje/hlađenje" prostorije, ako plaćate onog što pušta filmove (pretpostavljam da to ne radi mašina) i ako plaćate one što čiste posle projekcije, zar to ne bi bilo bolje da je popunjena sala. Spustiš cenu karte na 100 kinti i da vidiš kako će da budu pune sale. Sinoć je nas bilo sedmoro u sali (ako sam dobro izračunao) Siguran sam da bi imali barem 50% više gledalaca. Kako oni dolaze do te cifre nije mi jasno.Vidi se da je kriza i da narod nema para a ti već imaš kupljen film i zakupljen prostor pa spusti cenu - to je dobitna kombinacija za sve učesnike. (valjda)

Link to comment
Sinoć sam gledao "Machete kills" u bioskopu u T.C. "Delta city"Što se tiče filma, nije razočarao... treš-akcja sa puno krvi, akcije i potpuno nebuloznih stvari ..... ali može se pogledati.Međutim, mene je potpuno šokirala činjenica da karta košta 420 dinara! jebote da se nisam iscimao da prelazi most ladno bi odustao.I ako sam imao neku dilemu zašto se zatvaraju bioskopi u Beogradu, više je nemam. Pa jebem mu mater ako već plaćate "grejanje/hlađenje" prostorije, ako plaćate onog što pušta filmove (pretpostavljam da to ne radi mašina) i ako plaćate one što čiste posle projekcije, zar to ne bi bilo bolje da je popunjena sala. Spustiš cenu karte na 100 kinti i da vidiš kako će da budu pune sale. Sinoć je nas bilo sedmoro u sali (ako sam dobro izračunao) Siguran sam da bi imali barem 50% više gledalaca. Kako oni dolaze do te cifre nije mi jasno.Vidi se da je kriza i da narod nema para a ti već imaš kupljen film i zakupljen prostor pa spusti cenu - to je dobitna kombinacija za sve učesnike. (valjda)
Je l im i dalje ne rade oni salteri za prodaju karata vec se sve obavlja na salterima za kokice?Ja bio pre koju nedelju, gledao Gravity, prepuno ljudi, jedno 50ak-100 (bukvalno) nas ceka u redovima, sto za kokice sto za kartu za upad. Drugar i ja zakasnili 10min, sva sreca samo trejlere smo propustili.
Link to comment
Lubo, nema veze da li je ona mogla da ga izvuče ili ne. Poenta je da, ako bi uspela da ga zaustavi, on lebdeo u mestu bar koliko i ona. Hvatanje za ruku/konopac bi poništilo njegovu brzinu momentalno, verovatno bi ih cimnulo unazad prema stanici ako je taj konopac bar malo elastičan. A ako ne bi uspela da ga zaustavi, onda bi pukao konopac/stisak ruke takođe momentalno. Prosto ne postoji scenario po kom bi ga ona privremeno zaustavila, ali onda čim ga ispusti on nastavi da ubrzava u ambis. To je apsurd.Scena je postavljena kao da su njih dvoje u padu sa neke zgrade na Zemlji, onda se ona uhvati jednom rukom a drugom pokuša da zadrži i njega, ali jadna ne uspe. Razlika je naravno u tome što gravitaciono ubrzanje deluje konstantno, i čim bi ga ona u toj verziji pustila, on bi nastavio da pada 10 metara u prvoj sekundi, pa 20 u drugoj, pa 30 u trećoj, itd.U sceni iz filma, sa druge strane, na njih deluje samo inercija, dakle imaju početnu brzinu koju im je dao onaj njegov jetpack, i ako se to uspešno anulira (hvatanjem za konopac, npr.), onda su mirni. Više nikakva sila ne deluje na njih, ništa ne odvlači Klunija od Sandrice™.

Pogresno citas scenu. Fizika tu nije bitna. Tu Kuaron izvodi carski rez.Plus, ono sto je McCabe napisao oko obaranja rekorda..Inace, sad kad sam procitao Lubin komentar, postalo mi jasno koliko je Kuaron hrabar reditelj. Rizikovao je da milioni zena diljem planete napuste film pre vremena uz ljutitu opasku "Jebi se Alfonso Kuarone! Nisam ja dala 15 dolara (590 u dinarskoj protivvrednosti) da bi mi ti ubio Klunija na pola filma i jos ga ostavio da lebdi u svemiru zauvek!"

Link to comment
Pogresno citas scenu. Fizika tu nije bitna. Tu Kuaron izvodi carski rez.
+1Čak sam sklon da mislim da kršenje zakona fizike baš na tom mestu, u filmu koji ih se u principu jako dosledno pridržava, nije slučajno.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...