Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Šta je bilo do kraja? Sumnjam da ću gledati, a zanima me. Komšija neki zaklao, a zgrada se solidarisala? :)
neiskusan si :lol: u francuskim filmovima ko je ubica, nikad se na kraju ne sazna ko je ubica.
Link to comment
Zar nije to Kiti Đenoveze slučaj?
Valjda je Đenoveze sindrom situacija kada postoji mnogo posrednih svedoka koji bleje i ubijaju vreme, a svesni su da se dešava neki zločin, ali nijedan od njih ne okreće policiju računajući da će to uraditi neko drugi.
Link to comment
sinoć sam u domu omladine gledala film 38 svedoka u okviru revije francuskog filmaispred jedne zgrade zaklana je devojka u gluvo doba noći. 38 stanara zgrade policiji je dalo izjavu da nisu ništa čuli. jednog od njih muči savest i odlučuje da ipak prizna da su ga probudili krici. ispostavlja se da su i svi ostali čuli. dobar film o savesti.
heh, koincidencija, upravo pomenula taj film na temi pored. prepričala mi drugarica koju sam srela u DKCu, i baš mi bilo krivo što nisam pogledala. niti znala da ima ikakve revije.ubi me RL. ne mogu da radim ništa što volim.elem, gledala film Barbara večeras. jeste to možda sve već viđeno, al sam ja željna filmova i bioskopa.i volim ninu hos.
Link to comment
Valjda je Đenoveze sindrom situacija kada postoji mnogo posrednih svedoka koji bleje i ubijaju vreme, a svesni su da se dešava neki zločin, ali nijedan od njih ne okreće policiju računajući da će to uraditi neko drugi.
I tamo je isto mlada žena napadnuta i izbodena i isto je 38 stanara zgrade, gde je svako nešto kao fol čuo ali je kontao drugi će javiti, pa je posle utvrđeno da nije baš svako čuo, a istraživanja su psiholozi na osnovu toga radili i naišli na to što su nazvali Đenoveze sindrom da kada imaš mnogo "svedoka" dolazi do, valjda, disipacije odgovornosti, tj. tamo gde bi jedan čovek bez razmišljanja delao tamo bi trideset ljudi blenulo, eventualno bi se čulo "zašto neko ne učini nešto", tako nekako. Po ovome što sam video na IMDB linku to je ta priča samo malo zategnuta tako da je svako lagao da nije čuo a na kraju su svi čuli, ali to je to.Inače pravi ubica je nađen i uhapšen, doživotno osuđen i i dalje je u zatvoru. Čitao sam negde da se on branio da to nije bilo ubistvo nego pljačka, a neke ljude, eto, izbodu u toku pljačke.@moća: dobro si rekao, da ga skinem sa programa :D... generalno sam odugovlačio sa gledanjem tog filma posle onog jako nesretnog sa sličnim imenom...this is the end...tragično loš film, odvratan, glup...mrzim ih sve...uf. :)The Philadelphia Story, za prijatno popodne.Ima li neko preporuku za, recimo, pet dobrih screwball komedija, moji omiljeni su Bringing Up Baby, His Girl Friday i Arsenic and Old Lace, pa nešto u toj ravni.
Link to comment
elem, gledala film Barbara večeras. jeste to možda sve već viđeno, al sam ja željna filmova i bioskopa.i volim ninu hos.
film je odličan, bez obzira što postoji ogroman broj filmova na sličnu temu, obavezno odgledati ko može.
Link to comment
I tamo je isto mlada žena napadnuta i izbodena i isto je 38 stanara zgrade, gde je svako nešto kao fol čuo ali je kontao drugi će javiti, pa je posle utvrđeno da nije baš svako čuo, a istraživanja su psiholozi na osnovu toga radili i naišli na to što su nazvali Đenoveze sindrom da kada imaš mnogo "svedoka" dolazi do, valjda, disipacije odgovornosti, tj. tamo gde bi jedan čovek bez razmišljanja delao tamo bi trideset ljudi blenulo, eventualno bi se čulo "zašto neko ne učini nešto", tako nekako. Po ovome što sam video na IMDB linku to je ta priča samo malo zategnuta tako da je svako lagao da nije čuo a na kraju su svi čuli, ali to je to.Inače pravi ubica je nađen i uhapšen, doživotno osuđen i i dalje je u zatvoru. Čitao sam negde da se on branio da to nije bilo ubistvo nego pljačka, a neke ljude, eto, izbodu u toku pljačke.@moća: dobro si rekao, da ga skinem sa programa :D... generalno sam odugovlačio sa gledanjem tog filma posle onog jako nesretnog sa sličnim imenom...this is the end...tragično loš film, odvratan, glup...mrzim ih sve...uf. :)The Philadelphia Story, za prijatno popodne.Ima li neko preporuku za, recimo, pet dobrih screwball komedija, moji omiljeni su Bringing Up Baby, His Girl Friday i Arsenic and Old Lace, pa nešto u toj ravni.
Lady Eve, Adam's Rib, The Awful Truth, Woman of the YearE, i ako nisi gledao Gilmore Girls, obavezno gledaj, to ti je Screwball serija :) Edited by Syme
Link to comment
The Philadelphia Story, za prijatno popodne.Ima li neko preporuku za, recimo, pet dobrih screwball komedija, moji omiljeni su Bringing Up Baby, His Girl Friday i Arsenic and Old Lace, pa nešto u toj ravni.
Ball of Fire (1941), A Day at the Races (1937), The Man Who Came to Dinner (1942), Duck Soup (1933), Holiday (1938), The Palm Beach Story (1942), My Man Godfrey (1936), Easy Living (1937), Midnight (1939), Sullivan’s Travels (1941), Christmas in July (1940), The Major & the Minor (1942), It Happened One Night (1934), Hail the Conquering Hero (1944), The Good Fairy (1935)...jeste vise od pet, ali vrede :DZadnje sto sam odgledao su ova dva filma...fDqryOP.jpg2cl8cKR.jpgSnabba Cash (2010)Snabba Cash II (2012)Pa onako, nije lose, podseca malo na one danske Pusher filmove, samo sto su svedjani u pitanju...Joel Kinnaman je car, zbog njega sam i gledao, a srpski krimosi i ovde brutalno dominiraju :lol:Izasao je i treci deo, ali trenutno ga nigde nema po trafikama™...jedino je bezveze sto izgleda Kinnaman tu ima samo epizodnu ulogu (zbog previse obaveza), ali cu ga definitivno pogledati kad ga nadjem...
Link to comment

silom neprilika odgledao 3d strumfovenasmejao se dva puta, a ni junior nije odusevljen2gunmoze se gledati, a poseca me na tarantia i onog mexikanca samo bledoi gladan sam

Link to comment

Neshvatljivo mi je kako to da sam tek juče gledao "Tri sahrane Melkijadesa Estrade". Arriaga, Kormak Mekarti, Dostojevski, Pekinpo i tekila. Film u kome i šuštanje lišća na granama priča deo priče. Tomi Li Džons sveden, bez manirizama, jak kao zemlja, i kao glumac i kao režiser. Must see.the-three-burials-of-melquiades-estrada.jpg

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...