Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

This Is the End (2013)Gledao sam ga u drustvu pa mi i nije bio tako los, ali je realno film bezveze...nekoliko dobrih fora koje je uglavnom McBride imao, plus Emma Watson cija je scena mozda bila i najsmesnija...da je ceo film uradjen kao jedna velika zurka gde bi se svi medjusobno prozivali i sami sebe ismejavali, ali bez ovog kraja sveta, sigurno bi i sam film bio mnogo bolji...ovako ima dosta praznog hoda i premalo dobrih fora...steta...
Link to comment

Secrets & Lies (1996) Vrlo moćan Lijev pogled na vrednost porodice, odnosno, koliko je važnaiskrenost i pred najvećim iskušenjima, jer je to pravi put ka praštanju...Preporuka! Career Girls (1997)Solidan, ali verovatno sam manje impresioniran zbog prethodnog filma...Isto tako dobra priča o sazrevanju koje ima prevelike ožiljke iz prošlih vremenai kako nesređene emocije iz prošlosti mogu da budu smernica ka daljem životu...

Link to comment
This Is the End (2013)Gledao sam ga u drustvu pa mi i nije bio tako los, ali je realno film bezveze...nekoliko dobrih fora koje je uglavnom McBride imao, plus Emma Watson cija je scena mozda bila i najsmesnija...da je ceo film uradjen kao jedna velika zurka gde bi se svi medjusobno prozivali i sami sebe ismejavali, ali bez ovog kraja sveta, sigurno bi i sam film bio mnogo bolji...ovako ima dosta praznog hoda i premalo dobrih fora...steta...
Bas to. Ili da se na kraju ispostavi da je sve to bio neki trip bilo bi bolje od kraja sveta.
Link to comment
The Frozen Ground (2013)Pristojan krimić po istinitom događaju. Liči na tipični krimić TV produkcija pre dvadesetak godina: uglavnom istiniti događaji prenose niz tipski formulisanih scena, prepoznatljivi broj replika preuzetih iz javnog diskursa; drama trpi tokom razvoja, koji je prilično ograničava, a posle mora nositi i malo trivilalnih poenti iz uobičajenih intervjua, kao što mora i trpeti što se ono što u naraciji učesnika deluje vrlo dramatično ispada razvodnjeno kroz narativ koji se prilično nasilno pretvara u dramu. Sve u svemu, obično imamo dijegezu dobijenu iz diskursa svedoka i činjenica, koja se silom prilika vraća u dramu čijem bogatstvu i potrebama nije dorasla. Ipak, postupak unapređen većim budžetom i bioskopskim ambicijama, postaje priličan povratni proizvod na televiziju, kada se posle izvesnog broja godina, vrati u sitne sate filmskih programa i beskonačan broj stalno ponavljanih filmova na specijalizovanim i rasprostranjenim kanalima. Utoliko je i film zanimljiv za to što jeste i nije promašen...
Link to comment

What Maisie knew sav od šećera, da se rastopiš. Mud, klinci su isto odlični ali ih veliki ovde ne prate (dopao mi se jedino Elisov otac koji je, možda i svjesno, pljunuti mladi De Niro u ovoj ulozi).

Link to comment
jebiga, ja ga već ranije odgledao. od mene 4/10
Meni "Musta jää" nije ni izbliza los..Nije bio besprekoran naravno, secam se npr nekih bezveznih scena seksa, no svidela mi se obrada teme, gluma (pogotovo glavne, prevarene) a bilo je i odlicnih dijaloga, secam se onog kad pricaju na gradilistu "to fuck a little sometimes"
Link to comment
This Is the End (2013)Gledao sam ga u drustvu pa mi i nije bio tako los, ali je realno film bezveze...nekoliko dobrih fora koje je uglavnom McBride imao, plus Emma Watson cija je scena mozda bila i najsmesnija...da je ceo film uradjen kao jedna velika zurka gde bi se svi medjusobno prozivali i sami sebe ismejavali, ali bez ovog kraja sveta, sigurno bi i sam film bio mnogo bolji...ovako ima dosta praznog hoda i premalo dobrih fora...steta...
meni leglo. sit sam se ismejao glupostima.world war z baš i ne. premotavao sam poslednju trećinu filma.
Link to comment
Meni "Musta jää" nije ni izbliza los..Nije bio besprekoran naravno, secam se npr nekih bezveznih scena seksa, no svidela mi se obrada teme, gluma (pogotovo glavne, prevarene) a bilo je i odlicnih dijaloga, secam se onog kad pricaju na gradilistu "to fuck a little sometimes"
Kad smo kod finskih filmova, moram da spomenem jednog nadarenog reditelja, Aku Louhimiesa. Davno me je kupio sa izuzetno važnom i ozbiljnom tematikom u filmu Frozen City, iz 2006 god. Posle sam iskopao sve njegove filmove i ne zna se koji ima bolju tematiku i priču. Sve od njega za preporuku. Pitam se kako naši reditelji ne mogu da naprave takve filmove, jer ne koštaju puno, imaju sjajne dijaloge i priče, i udaraju u srž problema u ovom društvu...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...