Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

e jel neko gledao 'Mama'sa lanisterom i dzesikom?i jel valja?
Gledao ja jos cini mi se u martu mesecu, kad se davao u bioskopu ovde. Ok je, ko voli takve filmove mislim da ce mu se svideti, nista epohalno i revolucionarno, ali ne mogu reci da nije bio dobar horor provod u biskacu. Dzesika slatkis, deca isto kul.
Link to comment

danas, na ovo tmurno i hladno vreme sam odledao jedan master piece. iskreno, cini mi se da vremenski uslovi ne bi mozda bili znacajniji za podnosenje tezine filma, ali cenim da bi mi neki drugi dan vise prijao. recimo, another year bas pase na ovo vreme, nesto sto bi me utoplilo-ususkalo, a ne da me raznese do srzi kostiju. the hunt [2012]MV5BMTg2NDg3ODg4NF5BMl5BanBnXkFtZTcwNzk3NTc3Nw@@._V1_SY317_CR4,0,214,317_.jpg

Edited by bob mould hair style
Link to comment
jos preporuka za loft, pominjao se vec pre par nedelja. ja sam gledala onaj belgijski, iz 2007 (ima i holandska verzija iz 2010 + ameri spremaju svoj rimejk za 2014, naravno)bas dobar film.
neće valjda... sve oni moraju da čačkaju što valja i posle (uglavnom) da zaseru.neka ostave taj film na miru.gledao juče:the icemanhttp://www.imdb.com/title/tt1491044/?ref_=fn_al_tt_1dobar. Edited by BlackGeorge
Link to comment

Oblivion.Nije loš a očekivao sam katastrofu zahvaljujući komentarima ovde.Inače nervira me ogavan trend da više akcioni filmovi nisu filmovi već sat i po, dva jurnjave eksplozija i efekata a priču ko jebe.

Link to comment

3 Days of Normal (2012)UItJC.jpgVolim ovakve priče, o malim ruralnim živopisnim gradovima i sporim tempom života u tim sredinama,U kome neka osoba ili neki događaj poremeti do tada učmali uobičajen život koji su do tada vodili.Moram priznati ništa posebno, čak igra na granici nekog holivudskog klišea ali sasvim topao i prijatanza gledanje. Recimo prava poslastica za ove kišne dane...

Link to comment

sinoć, na KLASIK TV, poslednjih 15 minuta, noćas reprizno ceo film. hrvatski" šuma summarum". baš mi se dopao. novi vlasnik reklamne agencije natera zaposlene na pejntbol vikend. i, sve krene naopako, na ozbiljno. odlična ekipa, neke scene dostojne braće koen.

Edited by djordje geprat
Link to comment

gledala sam sinoć star trek. ko mi je kriv. tako mi i treba.nisam neki poznavalac serijala, pa me živo zanima da li i inače, na kraju svake scene koja bi mogla da podlegne nekakvoj interpretaciji, ide rekapitualacija to jest autentično tumačenje šta se tu zapravo desilo, koji su tu motivi, recimo zašto je ružni vulkanac izabrao da ne oseća i tome slično?interesantan je to metod, mislim ako praviš dinastiju i to za retardirane. otprilike.

Link to comment
sinoć, na KLASIK TV, poslednjih 15 minuta, noćas reprizno ceo film. hrvatski" šuma summarum". baš mi se dopao. novi vlasnik reklamne agencije natera zaposlene na pejntbol vikend. i, sve krene naopako, na ozbiljno. odlična ekipa, neke scene dostojne braće koen.
Taj film jurim vec mesecima ali nisam bio siguran kako se zove. Isto sam uhvatio drugu polovinu kad su ga pustili na HRT-u za novu godinu. Odlican!
Link to comment
gledala sam sinoć star trek. ko mi je kriv. tako mi i treba.nisam neki poznavalac serijala, pa me živo zanima da li i inače, na kraju svake scene koja bi mogla da podlegne nekakvoj interpretaciji, ide rekapitualacija to jest autentično tumačenje šta se tu zapravo desilo, koji su tu motivi, recimo zašto je ružni vulkanac izabrao da ne oseća i tome slično?interesantan je to metod, mislim ako praviš dinastiju i to za retardirane. otprilike.
to je zato sto si zenahttp://www.youtube.com/watch?v=d7JqmtgJqW8
Link to comment

Odgledo dva. Jedan me odusevio, drugi je bio za plakanje.star_trek_into_darkness_by_n8ma-d5qi9pt.jpgSvrsio sam na STIDu!!! Bila je prava uzivancija gledati dva sata akcije, humora, lovljenja ST referenci kroz film... Abrams je bas dobro zamaskirao villaina ovog puta. Kada je Kirk poceo da mlati uzalud Harisona, rekoh ja sebi, ene jos jednog genetski popravljenog muzjaka. Ni na kraj pameti mi nije palo da je to Kan sam (otkud Kan belac, ete jednog od propusta, Klingonci su drugi). Uvodjenje Markusove u pricu mi je pomalo nasilno, ali ajde, verovatno ce je koristiti u narednim nastavcima (inace bi bila potpuni promasaj). Ostalo ferecera na nivou, prica nema rupa, mozda samo malo previse pozajmica iz prvog Kana, ali ajde, ne remeti ukupan utisak, koji je vise nego odlican. Nisu mi jasni trekeri kojima se ovaj film nije dopao. Sta mu fali? Nije dovoljno Rodenberijevski? Svasta. Pa i najbolji Rodenberijevi ST filmovi su oni s akcijom, poput prvog Kana... Ova, druga, modernija verzija Kana je cak i bolja, makar zbog tehnologije. Neka se serije bakcu sa istrazivanjima nepoznatih delova Galaksije, filmovi, poput ovog, ili meni ponajboljeg, Prvog kontakta, treba da donesu akciju!europa-report-poster.jpgOvaj kvazi dokumentarac, kvazi saj faj, kvazi film, sam pogledao samo iz jednog jedinog razloga, pisale novine da su na filmu radili i strucnjaci kao konsultanti i da je film naucan koliko moze da bude. Cvrc Milojka! Ajd na stranu losa gluma glumaca koji treba da su astronauti i naucnici, jeftin je ovo film, skrpili su balavurdiju s konca i konopca, pa se ja samo usredsredih na naucnu stranu. Evropa 1 je izgubljena u kosmickim dubinama zbog eksplozije suncevih baklji. Hm. Iako na prvi pogled objasnjenje pije vodu, na drugi jok. Prema filmu, Evropa je sa Zemljom odjedared izgubila komunikaciju, a da niko ne zna zasto (mi znamo, posada ne zna). Erupcije na Suncu su zaista nepredvidive, i mogu da izazovu przenje komunikacija. Medjutim, u trenutku eksplozije, Evropa se nalazila iza marsove putanje, efekat eksplozije bi se osetio posle dva dana u najgorem slucaju, u najboljem posle 8. Tu istu eksploziju zabelezili bi mnogobrojni sateliti koji se bave proucavanjem Sunca, eksplozija bi prvo stigla do Zemlje, valjda bi se naslo vremena da u tih par dana se nadje alternativa za posadu, ne bi se oni pustili niz vodu tek tako. Dakle, osnovna premisa filma koji pretenduje da bude "naucan" je busan poput svajcarskog sira. A smrti posade? Pa to kao da nisu trenirani astronauti koji znaju da se nalaze u smrtonosnom prostoru i gde mesta za greske nema. Ako se kaze da popravka spolja mora da se zavrsi i da vreme istice, ti sigurno neces ostati do samog kraja isteka roka, gledaces prvenstveno na svoju bezbednost. S obzirom da Dzejms i Andrej ostaju do samog kraja, nesrece se desavaju, pa tu gubimo prvo Dzejmsa. Kada se dodje u putanju oko Evrope, ne objasnjava se kako je moguce da orbiter ostane napusten, a da svi sedaju u lender i slecu na Jupiterov mesec. Eh, Kolinse, budalo jedna. Tebe su bas Nil i Baz nasankali ko majmuna... Gravitacija na Evropi je 1/10 Zemljine, Katja bi se polomila sve skakuci po onom ledu, kad ona se vuce ko prebijena. Na sve to, iako je radijacija s Jupitera povecana, iako joj polako ponestaje kiseonika, iako joj kolege vele da se vrati u lender, jer je vec sakupila dovoljno dokaza o zivotu na Evropi, ona se upusta u dalje istrazivanje nepoznatog i zavrsava pod tankim ledom... Tsk, tsk.. Bezuspesan pokusaj lendera da se vrati na orbiter necu ni da komentarisem, kao ni subsekventno crkavanje jednog po jednog clana posade. Otuzno, do zla Boga. Ocigledno su kritike za film pisali oni koji ni pored osnovne skole prosli nisu. Mrs!

Link to comment

Disconnect (2012)zanimljiva priča o ljudima i njihovim sudbinama u rl i na mreži. posebno mi se svideo način na koji su režijski odrađeni neki od ključnih dijaloga koji se odigravaju na čatu ili sms-u. jedino što sam navikao od ovakvih filmova, a u ovom to nisam dobio, da se više priča koje se prate nekako bolje sklope u završnu. montaža i fotografija sjajni.8/10

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...