Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

To sam prepisao od mog druga, Crnog Đorđa. On deli filmove na:teške, male i čini mi se stare. Od njega sam to prepisao, to je očigledno.Bez uvrede, mali film je po meni, onaj koji se pravi iz ljubavi. Kao i deca...Cheers!
Nikada nisam napisao za neki film da je mali, ne znam odakle ti to?Ne delim filmove na teške, male i stare.Mogao bih eventualno da ih podelim na dobre, loše i osrednje po kvalitetu ali to je individualna kategorija koja nema smisla, jer što je meni loš film tebi je uglavnom dobar, što proiziskuje samo da imamo različite ukuse.Kad već pišem:Un flichttp://www.imdb.com/title/tt0067900/?ref_=fn_al_tt_1svideo mi se, ništa spektakularno..Emperorhttp://www.imdb.com/title/tt2103264/?ref_=fn_al_tt_1Klasičan holivudski film, može da se gleda a i ne mora.. Edited by BlackGeorge
Link to comment
snapback.pngBlackGeorge, on 11 August 2013 - 11:10:47, said:The Conformist (1970) drago mi je da još ima starih odličnih filmova koje nisam gledaoNe postoje stari filmovi!Piter Bogdanović je rekao: „Jedino filmove često označavaju kao "stare". Nikada se ne kaže ‘Da li si pročitao staru knjigu Dostojevskog" ili "Da li si video onu staru sliku Rembranta?" ili "Da li si čuo staru simfoniju Mocarta?".Ako niste videli neki film, on je za vas nov.”Pisao si ovde o starim, teškim i malim filmovima ali se jebeno ne sećaš, a mrzi me da vadim tvoje stare citate.Oprosti na mom lošem francuskom, ali nije mi bila namera da te prozovem, to je bilo usput...Ravaneli, to je odlična definicija malog filma, ali da više ne proizvodim bujicu komentara, takve i slične filmovenazivaću nezavisnim. Odnosno indie filmovi. Oni koji ne zavise koliko para će doneti. Tj. reditelji osvaruju svojukreativnost bez nekog pritiska od uspeha, I nisu komercijalni... Cheers! Edited by zakintos
Link to comment
snapback.pngBlackGeorge, on 11 August 2013 - 11:10:47, said:The Conformist (1970) drago mi je da još ima starih odličnih filmova koje nisam gledaoNe postoje stari filmovi!Piter Bogdanović je rekao: „Jedino filmove često označavaju kao "stare". Nikada se ne kaže ‘Da li si pročitao staru knjigu Dostojevskog" ili "Da li si video onu staru sliku Rembranta?" ili "Da li si čuo staru simfoniju Mocarta?".Ako niste videli neki film, on je za vas nov.”Pisao si ovde o starim, teškim i malim filmovima ali se jebeno ne sećaš, a mrzi me da vadim tvoje stare citate.Oprosti na mom lošem francuskom, ali nije mi bila namera da te prozovem, to je bilo usput...Ravaneli, to je odlična definicija malog filma, ali da više ne proizvodim bujicu komentara, takve i slične filmovenazivaću nezavisnim. Odnosno indie filmovi. Oni koji ne zavise koliko para će doneti. Tj. reditelji osvaruju svojukreativnost bez nekog pritiska od uspeha, I nisu komercijalni... Cheers!
opet ti.shvati već jednom da ja ne delim filmove na stare, nove, male, velike. ako napišem da je film star to je zato što je snimljen tada, pre više od 40 godina a ne zato što volim da ih delim ili grupišem.toliko o tome i zaobiđi me sledeći put, molim te. ili me ignoriši... Edited by BlackGeorge
Link to comment
Meni se uglavnom sve svidelo sto je Melville snimio...ako nisi pogledao, ne bi bilo lose da overis Le Samourai (1967), Le Cercle Rouge (1970), Le Doulous (1962) i Le Deuxieme Souffle (1966)...
Hvala na preporuci.Le Samourai (1967) i Le Cercle Rouge (1970) sam gledao pre dve godine, to su odlični filmovi.Le Doulous i Le Deuxieme Souffle nisam gledao, ali ako su približnog kvaliteta kao i ova 2 koje sam gledao sigurno će biti dobra zabava.Evo još jednog filma za preporuku koji sam nedavno odgledao:Disconnecthttp://www.imdb.com/title/tt1433811/?ref_=fn_al_tt_1Može se reći da je ovaj film i dosta poučan, pogotovo za roditelje. Edited by BlackGeorge
Link to comment
Hvala na preporuci.Le Samourai (1967) i Le Cercle Rouge (1970) sam gledao pre dve godine, to su odlični filmovi.Le Doulous i Le Deuxieme Souffle nisam gledao, ali ako su približnog kvaliteta kao i ova 2 koje sam gledao sigurno će biti dobra zabava....
BOLD: Filmovi koji su ga definisali kao autora. Ne propuštaj to.
Link to comment
opet ti.shvati već jednom da ja ne delim filmove na stare, nove, male, velike. ako napišem da je film star to je zato što je snimljen tada, pre više od 40 godina a ne zato što volim da ih delim ili grupišem.toliko o tome i zaobiđi me sledeći put, molim te. ili me ignoriši...
Ne vredi, proradila je obrnuta psihologija u meni.Ne znam čemu ta nervoza Crni Đole? Izgubio si dragoceno pravo da ćutiš, u ovom slučaju.Što se više braniš sve više upadaš u živi pesak... Toliko o tome a kako ne bih kvario temu evojedne preporuke za sve poštovaoce rumunskog filma. Vrlo neobičan i inteligentan art film: Somewhere in Palilula 2012Napomena: Svaka sličnost sa našom Palilom je slučajna, a možda i nije...
Link to comment

gledali Europa Report i hm,sta znam..onako..klasicna sf prica samo malo drugacije izmontiran,nista posebno..dobro je,nisu mnogo dramili i patetisali sto je plus..i nista vise..vise mi se svideo Oblivion

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...