Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Jel' mora da se obnovi gradivo?Tražim rupu u vremenu da obnovim: "Pre svitanja", i "Pre sumraka".Nešto se ne sećam svih detalja, a ne želim nespreman da budem,jer baš imam prevelika očekivanja za: "Pre ponoći". Cheers...
Apsolutno ne mora. Film funkcioniše kao nezavisna celina, mada naravno poznavanje prethodnih delova dodaje na gledalačkom užitku. Ali stvarno nema potrebe da ih gledaš ponovo, osim ako ti je baš merak.I ja sam imao prilična očekivanja i film je ipak uspeo da ih nadmaši. Ovo je serijal koji zaista vremenom postaje sve zreliji i inteligentniji.
Link to comment

Gledam ponovo (posle ko zna koliko godina) Enemy of the State (1998)... znam da je Holivud, znam da je trash, ali brate... skoro svaka replika zvuci ne malo jezivo u prostoru izmedju 9/11 i Snowdena."will smith"-ova zena (gleda TV) "...oh... there goes the fourth amendment!""will": "Hello Maria"Zena: "Baby, listen to this fascist gasbag!""Fascist gasbag" (neki lik na CNN-u): "...freedom always existed in a very precarious balance... and when buildings start blowing up, people's priorities start to change...""will": "he's got a point there, sweety..." <strog zenin pogled> "... I mean who is this idiot?!"Zena: "He is talking about ending personal privacy! Do you want your phone tapped?""Will": "Well, I'm not planning on blowing up the country"Zena: "Well, how do we know until we heard all your dirty little secrets?"----A i likvidacija kongresmena s pocetka malko asocira na izvesnog pokojnog novinara koji je nedavno nasao za shodno da se bavi istrazivanjem FBI-ja...

Link to comment

Restaurant (1998)Slučajno naleteo na TV-u na ovaj mali film, koji sam dugo tražio negde da kupim, a nije ga bilo u prodaji...Nažalost, nije dobio svoje mesto pod suncem, a to stvarno zaslužuje, sa svojom jednostavnom i toplom pričom...Sjajna gluma svih aktera a posebno Adrijena Brodija. Dijalozi su sjajni i preporuka ako naletite na ovaj "mali" film.

Link to comment
Gledam ponovo (posle ko zna koliko godina) Enemy of the State (1998)... znam da je Holivud, znam da je trash, ali brate... skoro svaka replika zvuci ne malo jezivo u prostoru izmedju 9/11 i Snowdena."will smith"-ova zena (gleda TV) "...oh... there goes the fourth amendment!""will": "Hello Maria"Zena: "Baby, listen to this fascist gasbag!""Fascist gasbag" (neki lik na CNN-u): "...freedom always existed in a very precarious balance... and when buildings start blowing up, people's priorities start to change...""will": "he's got a point there, sweety..." <strog zenin pogled> "... I mean who is this idiot?!"Zena: "He is talking about ending personal privacy! Do you want your phone tapped?""Will": "Well, I'm not planning on blowing up the country"Zena: "Well, how do we know until we heard all your dirty little secrets?"----A i likvidacija kongresmena s pocetka malko asocira na izvesnog pokojnog novinara koji je nedavno nasao za shodno da se bavi istrazivanjem FBI-ja...
sto? to je odlican film. jedan od mojih omiljenih glumaca se tu pojavljuje uncredited.
Link to comment
sto? to je odlican film. jedan od mojih omiljenih glumaca se tu pojavljuje uncredited.
Napisao sam to za trash na samom pocetku filma, po secanju starom 15 godina... posle mi se ucinilo da uopste nije los (a plus je "vidovit"). Pored ovog tvog glumca (kratka mu uloga) ima i Gene Hackmana - uvek odlican, posebno u ovoj sorti filmova.
Link to comment
Napisao sam to za trash na samom pocetku filma, po secanju starom 15 godina... posle mi se ucinilo da uopste nije los (a plus je "vidovit"). Pored ovog tvog glumca (kratka mu uloga) ima i Gene Hackmana - uvek odlican, posebno u ovoj sorti filmova.
pa to. dobar film. mislim da cu ga pogledati sada. ja sam ga gledao dva puta. onomad kada se poajvio i nesto kasnije sredinom prosle decenije.ali sada mi se gleda i once upon time in the west!
Link to comment
a sta je uopste mali film, ili "mali" film?
Je l' to ja osećam neku napumpanu ironiju u ovom tvom pitanju?Kako to već nisi naučio na ovom forumu, a vidim dugo si već ovde?To sam prepisao od mog druga, Crnog Đorđa. On deli filmove na:teške, male i čini mi se stare. Od njega sam to prepisao, to je očigledno.Bez uvrede, mali film je po meni, onaj koji se pravi iz ljubavi. Kao i deca...Cheers!
Link to comment

Oprosti ako nisam bio politički korektan, u mom obraćanju tebi.Ali zaista nije bilo nikakve doze agresije.Znači, zadovoljan si odgovorom? OK.Slobodno bez ženiranja, a šta je po tebi mali film?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...