Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Gledao sam to poodavno i sasvim je pristojan film... Mada, pretera ga sa ovim uživajte...
To uzivajte vazi za nas smrtnike :) . Kad si ga to poodavno gledao, pre pet godina?
Link to comment
To uzivajte vazi za nas smrtnike :) . Kad si ga to poodavno gledao, pre pet godina?
Jedno mesec dana...Rve se pri početku. Ima puno konceptualnih preusmerenja radnje u prvo delu, koji koče percepciju i stalno preusmeravaju u žanrovsku i moralnu referentnost, koja se namerno nameće sa iznova i iznova nasilno stereotipnim uplivima u dramski tok. Puno scena tako ostaje samo osmišljena poenta, iako je prostor za dalji tok radnje već bio dovoljno širok i trasiran. Ono što ide u prilog daljem nastavku filma je to što pobija jedan po jedan od tih tendeoncioznih upliva i polako pušta osnovni tok radnje, koji je dovoljno uspeo da sačuva, da najzad koliko-toliko prirodno nastavi, baš kao i Maisieno odrastanje...Problem je što film ima samo polemičku novinu, a što je uglavnom izgubio svaku dublju dramsku jačinu ili kvalitet. Ostaje tako samo mahom trivijalni manir u ponovo moderni sa povremeno jačim intelektualnim prodorima i, naravno, oslanjanjem na emotivno dejstvo - pripadnika najboljih glumaca na svetu - deteta.Film tako ostaje klasični miš-maš polupropagandnog redukcionizma koji se graniči sa socrealističkim momentima i pomoidnog vraćanja u modernu kao da je ona mahom bila klasična, a nije...Otuda i tvoj sarkazam "smrtnike" spaja događaj smrti kao omiljeni obrt u moderni, sa omiljenim gledaocem svakog intelektualizma koji pretenduje na masovnost - percipijentom naviknutim na mainstream...
Link to comment
Jedno mesec dana...
Al kod tebe leti vreme.
Rve se pri početku. Ima puno konceptualnih preusmerenja radnje u prvo delu, koji koče percepciju i stalno preusmeravaju u žanrovsku i moralnu referentnost, koja se namerno nameće sa iznova i iznova nasilno stereotipnim uplivima u dramski tok. Puno scena tako ostaje samo osmišljena poenta, iako je prostor za dalji tok radnje već bio dovoljno širok i trasiran. Ono što ide u prilog daljem nastavku filma je to što pobija jedan po jedan od tih tendeoncioznih upliva i polako pušta osnovni tok radnje, koji je dovoljno uspeo da sačuva, da najzad koliko-toliko prirodno nastavi, baš kao i Maisieno odrastanje...Problem je što film ima samo polemičku novinu, a što je uglavnom izgubio svaku dublju dramsku jačinu ili kvalitet. Ostaje tako samo mahom trivijalni manir u ponovo moderni sa povremeno jačim intelektualnim prodorima i, naravno, oslanjanjem na emotivno dejstvo - pripadnika najboljih glumaca na svetu - deteta.Film tako ostaje klasični miš-maš polupropagandnog redukcionizma koji se graniči sa socrealističkim momentima i pomoidnog vraćanja u modernu kao da je ona mahom bila klasična, a nije...
Izgleda da ti je promakao detalj, da je film vise hteo da pokaze kako to Maisie vidi i sta Maisie zna. Otuda i taj pomalo simplificiran pristup, gde smo postedjeni ili uskraceni, kako ti se vise svidja, odraslog palamudjenja. Jer kad skines svo moguce iskustvo, moral i obrazovanje sa odraslih u ovakvim zivotnim situacijama, uglavnom i imamo jadno i ogoljeno i sramno nista ili mnogo manje u odnosu na iskreno decije srce.Malo mi je cudno to silno vitlanje sa tenedencijama, zanrom i inim bespotrebnim izrazima, neprilagodjenim za ovaj film. Mislim da je atmosfera i sled dogadjaja pogodjen pravo u metu, ociscen od svega sto bi samo smotalo film u nesto sto ne bi imalo sanse da se smisleno ukomponuje. Zivot u takvim situacijama jeste prilicno banalan i trivijalan, sveden na rat ega i sebicnost je uvek na prvom mestu. Svidelo mi se najvise sto nigde nismo videli ni naznaku osude od strane Maisie.
Otuda i tvoj sarkazam "smrtnike" spaja događaj smrti kao omiljeni obrt u moderni, sa omiljenim gledaocem svakog intelektualizma koji pretenduje na masovnost - percipijentom naviknutim na mainstream...
Jeste, zivot pise romane, pa opet trcimo da se svercujemo tudjim zivotima i smrtima po knjigama, filmovima...mislim ne znam sta si ovim hteo da poentiras a i nije ni vezano sa modernom, to je uvek bio mejnstrim i bice, ispada da samo besmrtnici imaju privilegiju da shvate i da uzivaju u zivotu. Cvrc. Edited by Lancia
Link to comment

Sutra idem pogledat Blamkampa, ali čisto da konačno vidim kak non3D IMAX funkcionira. A i da mu malo pomognem da bar namakne kolko je potrošio za film. Nemam iluzija, očekujte pljuvanje po filmu najkasnije u petak.

Link to comment
Izgleda da ti je promakao detalj, da je film vise hteo da pokaze kako to Maisie vidi i sta Maisie zna. Otuda i taj pomalo simplificiran pristup, gde smo postedjeni ili uskraceni, kako ti se vise svidja, odraslog palamudjenja. Jer kad skines svo moguce iskustvo, moral i obrazovanje sa odraslih u ovakvim zivotnim situacijama, uglavnom i imamo jadno i ogoljeno i sramno nista ili mnogo manje u odnosu na iskreno decije srce.Malo mi je cudno to silno vitlanje sa tenedencijama, zanrom i inim bespotrebnim izrazima, neprilagodjenim za ovaj film. Mislim da je atmosfera i sled dogadjaja pogodjen pravo u metu, ociscen od svega sto bi samo smotalo film u nesto sto ne bi imalo sanse da se smisleno ukomponuje. Zivot u takvim situacijama jeste prilicno banalan i trivijalan, sveden na rat ega i sebicnost je uvek na prvom mestu. Svidelo mi se najvise sto nigde nismo videli ni naznaku osude od strane Maisie.
Čuj detalj... Hehehe... Pa, niti je pogođeno pravo u metu, niti je čudno moje vitlanje... Napisao sam šta su izvesni problemi filma, a ja nisam odvokat autora, pa da tražim jedino sedište u biskopskoj sali iz koga se pod pravim uglom u pravo vreme vidi film na pravi način...
Jeste, zivot pise romane, pa opet trcimo da se svercujemo tudjim zivotima i smrtima po knjigama, filmovima...mislim ne znam sta si ovim hteo da poentiras a i nije ni vezano sa modernom, to je uvek bio mejnstrim i bice, ispada da samo besmrtnici imaju privilegiju da shvate i da uzivaju u zivotu. Cvrc.
Ništa, onako sam samo lupao modernu, zvuči mi lepo ta reč...
Link to comment

Ma, benaviš ti... Samo si na autopilotu pretrčao preko moje prve replike... Šta hoćeš da ti odgovoram na ovaj post posle kada si u njemu napisao sve što sam podrazumevao pišući ti prvu repliku?

Link to comment

Gledao wolverine u koloseju u ušću, ljudi nisu upalili ventilaciju/klimu ceo film, PROKUVAO SAM. Što se tiče filma, nije spektakl ali je solidna zabava, Džekmen tj Wolverine je toliko cool da može sam da nosi film. Ponosan sam na činjenicu da je film snimljen dobrim delom u Tokiju gde sam prepoznao skoro sve lokacije :D Paranorman - solidan crtić sa par simpatičnih likova i nekolicinu odličnih fazona, vrijedi dovoljno da se pogleda u trenutku kada vam se gleda nešto animirano.

Link to comment
Napravio je sada i američki animirani džamp sa Šon Penovom ženom u glavnoj ulozi.
I nije nista specijalno. Previse...ocigledno.
220px-thebandsvisit.jpg
ovako nekako je islo- "gde je vas kulturni centar?"- "ovde kulture vec davno nema"padoh od smeha tokom scene u disko sali za rolere a evo kratkog filma unutar filmahttp://www.youtube.com/watch?v=HE3-0uu_ias
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...