Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Trebao mi je sinoć neki film da me uvede u san, pa sam na RTS Planeti prošao kroz ponudu domaćih filmova i nekako mi izbor padne na Lepotu poroka.

 

O, Bože koliko je ovo tragičan i mučan film!

Valjda sva ta tragedija i surovosti ostanu potisnute i u senci svih onih živopisnih likova i replika i par erotskih scena. Možda je i bolje tako pamtiti?

 

Film mi se danas čini slabijim no onda. Za razliku, Jovana Lukina npr je ostarila odlično, gledao sam pre godinu-dve. Najneuverljivija mi je transformacija Jaglike iz potpuno smerne u ženu koja je spremna da se upusti u slobodnu erotsku vezu, koja se odvija prebrzo i čini se bez nekog valjanog razloga. Mada, u kontekstu poruke o oslobođenju žena (i muškoj zatečenosti i nespremnosti), u liku Jaglike gledalac već podrazumeva vekovima nakupljene stege koje samo čekaju trenutak da budu zbačene.

Kod Mire Furlan u ovoj ulozi oduvek mi je smetao taj njen zagrebački naglasak koji nikako nije išao uz ulogu smerne brđanke. Tako mi je njena replika Vodi me (nazad) u Međeđe koju bi izgovorila kao Vodi me (nazad) u Medžedže postala sinonim za neuverljivost. Danas mi to više ne smeta (zapravo me sinoć nasmejalo). Posmatrao sam joj lice i posebmo oči u kadrovima kojima film zaista obiluje i divio se koliko je zapravo bila lepa.

Utisak o Ines Kotman Popović nije se promenio sa godinama, bila mi je i ostala lepa. Opet pre ostalog oči, a i sise ako insitirate.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...