Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Samo da prijavim da sam odgledao The Gambler. Vrlo dobar - odličan.

 

The_Gambler-401901054-large.jpg

 

Još jedan dokaz da su najbolji filmovi u Holivudu pravljeni sedamdesetih. Ovaj, ne toliko izvikani i hajpovani film, je bez problema bolji od 98% filmova današnjice (hajpovanih i nehajpovanih).

  • +1 5
Link to comment

ja sam u poslednje vreme zaređao s ozbiljnim kvalitetom, pa je red da prijavimo...

 

prvo je došao day for night, truffautov film o snimanju filmova koji je iznenađujuće pitak za nekoga ko je stvorio ime na umetničkom™ filmu. brzo, energično, komično i generalno daleko bliže living in oblivionu nego nečemu poput osam i po. glavna fora je što taj film koji snimaju deluje kao ozbiljno smeće, ali ekipa ipak daje sve od sebe da to ispadne kako treba, a to može samo neko ko STVARNO obožava film. jedina zamerka mi je što truffaut ubacuje neke čudne dramatične preokrete u radnju (tipa da 1 od glavnih glumaca umire pred kraj) koji su skroz nepotrebni i samo kvare prijatan realistički vajb, mada je moguće da je to neki komentar na tadašnje stanje filmske industrije ili tako nešto :sleep: enivej, gledajte, makar samo zbog mačaka:

 

 

jeremiah johnson je john milius negde na početku svog prajma, malo pre nego što su mu dali da popravi scenario za prljavog harija. ja se i inače ložim na priče o otpadnicima iz društva koji napuštaju civilizaciju da bi našli sebe, a ova je dodatno obogaćena miliusovim karakteristično sjajnim uhom za dijaloge i beskompromisnim macho vajbom. inače su ga iz studija šutnuli čim im je predao scenario, a onda ga stalno vraćali za dodatne radove na scenariju jer niko drugi nije znao kako da odradi dijalog. meni je ovo u top tri najbolje stvari koje je milius napisao, uz konana i apokalipsu.

 

 

hausu je film koji je teško opisati pa nećemo ni pokušavati, ali mislim da kapiram zašto je obayashi uvek smatrao da je više fantazi nego horor. ja generalno nisam neki ljubitelj nadrealizma u filmovima, ali ovo je TOLIKO agresivno neobičan film u svakom pogledu da je nemoguće ne zavoleti ga. nemam s čime da ga uporedim, ali mislim da će se svideti svima koji vole bizarne filmove koji su očigledan plod režiserove želje da naprave nešto za sebe i ne haju šta će drugi misliti o tome. uz to traje manje od sat i po, nije neka žrtva da overite najluđe vizuelne efekte ikad zabeležene na celuloidu!!!

 

 

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, Calavera said:

jeremiah johnson je john milius negde na početku svog prajma, malo pre nego što su mu dali da popravi scenario za prljavog harija. ja se i inače ložim na priče o otpadnicima iz društva koji napuštaju civilizaciju da bi našli sebe, a ova je dodatno obogaćena miliusovim karakteristično sjajnim uhom za dijaloge i beskompromisnim macho vajbom. inače su ga iz studija šutnuli čim im je predao scenario, a onda ga stalno vraćali za dodatne radove na scenariju jer niko drugi nije znao kako da odradi dijalog. meni je ovo u top tri najbolje stvari koje je milius napisao, uz konana i apokalipsu.

 

 

 

 

Ovaj film nam je podario Redfordov "majstore jel moze rakija" meme

 

robert-redford-jeremiah-johnson.gif

 

  • Haha 3
Link to comment
On 14. 9. 2024. at 23:55, Pokojni Ruxin said:

vrlo solidan rebel ridge. jeremy saulnier snimio first blood za moderno doba, uvek je lepo videti da su panduri ponovo bad guys :wub:

 

green room mu bolji.

rebel ridge neujednačenog ritma, predug i tu i tamo dosadnjikav a moj heroj iz detinjstva Don Džonson apsolutno neiskorišćen.

Link to comment
15 minutes ago, garcia said:

 

green room mu bolji.

rebel ridge neujednačenog ritma, predug i tu i tamo dosadnjikav a moj heroj iz detinjstva Don Džonson apsolutno neiskorišćen.

 

bolji su i green room i blue ruin, ali to važi za veliku većinu filmova na ovom svetu :fantom:

rebel ridge je kao što rekoh vrlo solidan. glavni glumac je odličan

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

 

Ovaj film nam je podario Redfordov "majstore jel moze rakija" meme

 

robert-redford-jeremiah-johnson.gif

 

 

da, ja nisam imao pojma da je odatle, bio fazon

 

leonardo-dicaprio.gif

Link to comment

In the Heat of the Night

 

Filmcina! Gledacu ga opet za koji dan :D.

 

Iako nema spora o tome da je prica odlicna, rezija, fotografija, lokacije gde je snimano, muzika vrhunska (muzika je posebna prica)...ovaj film su iznele glumacke bravure dvojice protagonista.

Gradjenje njihovog odnosa, napetost i dinamika izmedju njih - neverovatno.

 

Izuzetno je prgav, naprasit i agresivan Rod..briga ga za pravdu, gleda da se ne cima, stalno vaga sta mu je u interesu. Principi ga ne karakterisu. Kad se pojavio u kadru sa onim zutim naocarima - da puknes od smeha. Razvalio je ulogu. Zasluzen Oskar.

 

Sidney stalozen, ponosan, distanciran, tvrdoglavo gura svoju pricu uprkos svemu. Hoce da se dokaze u nemilom okruzenju. Glumi pogledom. Ne ostavlja prostor za nerazumevanje. Ne odstupa.

 

Dijalozi su im zivi i mudri, puni obrta i doskocica, najbolji deo mi je negde na polovini filma kad Rod dolazi na zeleznicku stanicu da zove kolegu da se vrati i resi slucaj i kaze da bi ga sa zadovoljstvom izbicevao. I onda krene u dalju argumentaciju :D. Sve vreme ga mrzi i ne moze da ga podnese, ali povije rep iz interesa. Na kraju nadju nacin da jedan drugog postuju i vide da imaju tacke preseka.

  • +1 6
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...