Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

spacer.png

 

Bruno Ganc u egzistencijalistickoj monodrami iz '83-e, snimano u Lisabonu, poznatijem kao In The White City.

Samo za fanove Antonjionija i Vendersa

  • +1 5
  • Wub 1
Link to comment
On 14. 8. 2024. at 15:12, Pokojni Ruxin said:

gledao sam road games da potvrdim da su se i pre 40 godina snimali vrlo prosečni filmovi :sleep:

 

raspada se na kraju, muzika je na ivici parodije, dijalog je pretenciozan, ne razumem zašto u celoj australiji postoji samo 10-ak ljudi koji se redovno sreću na najrazličitijim mestima, ali solidan zabavan filmić. nije duel, definitivno nije duel.

 

On 15. 8. 2024. at 13:37, Jimmy Kowalski said:

 

Cuj prosecan, odlican je Roadgames. Pravi filmski skriveni dragulj..

 

 

Hvala Vam za preporuku. Film je odličan.

 

https://www.imdb.com/title/tt0083000/?ref_=fn_al_tt_1

Link to comment

Kinds of Kindness. Ne znam, kapiram da su ga Poor Things napalila ali ovo je meni overkill u svemu.. Ajde glumci su opet pokidali, definitivno Grk zna da izvlači najbolje iz njih, mada je ovde pregazio Emu Stone. Ovaj Plemos je odličan i ima neverovatnu sposobnost transformacije da, kad ga staviš u triptih, mozak ne može da ti isprati rerolling prethodne uloge.. Defo standardno odličan. Ali opet, Jorgo malo pregazio šokiravanjem.

Link to comment

Brief Encounter

Malo drugaciji David Lean u odnosu na izuzetne filmove po kojima je najpoznatiji i zbog kojih ga volim (Lawrence of Arabia, Doctor Zhivago, The Bridge on the River Kwai - ovo mi je omiljena melodija za zvizduckanje :)).

Film je ljubavni klasik i vrlo mi se dopao. Jednostavan i sveden.

 

The Verdict

Dugo nisam gledala sudsku dramu. Odlican je film. Paul Newman je vrsno odglumio advokata koga na pocetku zaticemo na licnom i profesionalnom dnu, ogrezlom u alkoholizmu, prakticno je odustao od svega. U nastavku filma preuzima slucaj, podize se i bori za pravdu i malog coveka. Jack Warden savrsen u epizodnoj ulozi, taman pogura glavnog junaka koliko treba. Charlotte Rampling takodje dobra.

 

 

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, Stela said:

The Verdict

Dugo nisam gledala sudsku dramu. Odlican je film. Paul Newman je vrsno odglumio advokata koga na pocetku zaticemo na licnom i profesionalnom dnu, ogrezlom u alkoholizmu, prakticno je odustao od svega. U nastavku filma preuzima slucaj, podize se i bori za pravdu i malog coveka. Jack Warden savrsen u epizodnoj ulozi, taman pogura glavnog junaka koliko treba. Charlotte Rampling takodje dobra.

 

 

 

+1

 

I Bruce Willis je odlican kao posmatrac u sudnici.. :D

  • +1 1
Link to comment
54 minutes ago, Stela said:

Brief Encounter

Malo drugaciji David Lean u odnosu na izuzetne filmove po kojima je najpoznatiji i zbog kojih ga volim (Lawrence of Arabia, Doctor Zhivago, The Bridge on the River Kwai - ovo mi je omiljena melodija za zvizduckanje :)).

Film je ljubavni klasik i vrlo mi se dopao. Jednostavan i sveden.

 

The Verdict

Dugo nisam gledala sudsku dramu. Odlican je film. Paul Newman je vrsno odglumio advokata koga na pocetku zaticemo na licnom i profesionalnom dnu, ogrezlom u alkoholizmu, prakticno je odustao od svega. U nastavku filma preuzima slucaj, podize se i bori za pravdu i malog coveka. Jack Warden savrsen u epizodnoj ulozi, taman pogura glavnog junaka koliko treba. Charlotte Rampling takodje dobra.

 

 

 

2u1 bi bilo da si gledala Madeleine!

 

 

Edited by Ras
  • Wub 1
Link to comment
1 hour ago, Stela said:

Da, jeste, to mu je mozda i neko od prvih pojavljivanja na filmu :D

Bruce :heart:

Dobar je i kao epizodna uloga u Porocima Majamija.

Link to comment

Gledala sam Longlegs. 

Fotografija, kamera, perfektno. Priča je fino morbidna, ali nekako poluprazna. 

Dala bih mu okej ocenu samo jer volim scenografiju horora iz sedamdesetih. Da toga nema, uff...

 

E da, kapiram da je Kejdžova želja bila da glumi Džokera, pa eto, neki supstitut...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...