Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

On 31. 12. 2023. at 13:48, Nebojsa said:

uh, i ja vrlo retko gledam filmove u poslednjih 15ak godina, malo toga sam flegovao kao dobro, vidim 1 koji je zanrovski tu negde, pa baci pogled ako nisi vec gledao: stillwater, to mi isto nije bilo lose. takodje dark waters s mark rafalom od pre nekoliko godina.

a ako hoces jos i da se nasmejes za ng, nesto malo starije, sto mi je promaklo, na preporuku sam ga pogledao relativno skoro i ne secam se kad me je poslednji put neki film tako dobro zabavio: war dogs.

 

Odgledao sam i dark waters i nije mi se svideo. Mislim film je ok, naravno, sve 5, ali nije moja šoljica čaja definitivno. Super slow for me.

 

------------------------------

 

Oppenheimer

https://www.imdb.com/title/tt15398776/?ref_=tt_sims_tt_i_1

 

Prilično dobar film. Nije mi smetalo ni što je bioskopski snimak. 3 sata mi je brzo proteklo.

Edited by BlackGeorge
  • +1 1
Link to comment
On 2. 1. 2024. at 23:39, kipo said:

The promised land, zaista pristojan, vizuelno odlican, zanimljiv, Mads savrsen. Dva sata drzi paznju. 7/10

 

Zanimljivo je da su uzeli stvarne licnosti (ratni kapetan i plemic), ali zaplet i karakterizacija likova nema mnogo veze sa istorijskim cinjenicama.

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

 

Zanimljivo je da su uzeli stvarne licnosti (ratni kapetan i plemic), ali zaplet i karakterizacija likova nema mnogo veze sa istorijskim cinjenicama.

Bas zanimljivo, nisam to provalio. Sad moram pronaci i knjigu, ona bi mogla biti nesto izmedju.

Edited by kipo
Link to comment
On 2. 1. 2024. at 9:47, Caligula said:

Saltburn

 

hero-image.fill.size_1248x702.v169565963

 

 

 

jebo sat i po odlicnog filma za onakvo jeftino finale :isuse:

 

kakva steta

 

 Čekamo @Patty Lee da se izjasni...Slažem se sa Kaubojem ovde :fantom:

  • Hvala 1
Link to comment
On 1. 1. 2024. at 15:30, Mil@n said:

Bežeći od Holivuda i gledajući koji su najbolji filmovi ili barem preporučeni u 2023 odgledao sam dva Francuska mistery trilera, The night of the 12th i Anatomy of a fall.

 

Ko planira da gleda, nikako u spoiler.

 

  Reveal hidden contents

Nijedan ne daje odgovore na dotične misterije... Ako prvi navedeni i ima neki smisao baveći se zločinom koji se zaista desio kada je u ranim jutarnjim časovima devojka zapaljena na sred ulice, a obrađujući način na koji se policija i glavni inspektor nose sa (ne)rešavanjem slučaja, drugi nema nikakav jer je jedan od onih filmova gde vam režiser ostavlja da sami odgonetnete rešenje (što mi je uvek bio krajnje imbecilan pristup rešavanja kraja filma). Sve što je anatomy of fall uspeo na kraju je da me iznervira i to je to. U suštini preskakanje bilo kog od ova dva filma ne čini da izgubite bilo šta. Filmovi se bave likovima i pričom, pa nema ni neke sinematografske vrednosti, pogotovu drugi, koji je od 2 i po sata, barem sat u sudnici.

 


of the 12th je nakon dvadeset minuta očigledan kako će se završiti. 

 

Spoiler

ubica je pod maskom, nema nikakvih dokaza, uvode se u priču likovi koji su dovoljno sumnjivi a onda se do kraja ređaju kao na pokretnoj traci. vrlo brzo mi je bilo jasno da će biti twist ako se dođe do ubice i to je predvidljivo izostalo.

 
jasno film ima nameru da je širi od potrage za ubicom, ali i sa dramom je jednodimenzionalan jer likovi i priča su prosti. ali nije dosadan pa može da se pogleda.  

anatomy mi se mnogo više dopao. zanimljivo je videti talentovane ljude kako se nose unutar porodice koje duže vreme prati nesreća. isto na zanimljiv način je predstavljen odnos prema istini. oko slučaja

 

Spoiler

rekao bih da je muž nesrećno nastradao. kolikogod da si depresivan nema baš smisla pokušati samoubistvo na način gde su male šanse da ćeš uspeti a ogromne da ćeš izaći kao invalid. i malo šta ide u korist tezi da je žena ubica.

 

Link to comment

Pogledao sam za praznike dva americka nezavisna filma

spacer.png

 

spacer.png

 

Ono, teme su vruce, pa mogu da se overe

  • +1 2
Link to comment

Anatomy of a Fall izvrstan. Dva i po sata drame prodje za tren kada je vodi sigurna rediteljska ruka, koja tacno zna sta hoce u svakom trenutku. Odlicna gluma svih (pa i psa), ali kapa dole kako je Sandra Huller iznela ulogu. Bio sam lupao glavu odakle mi je poznata s ozbirom da ne gledam puno evropskih filmova, pa se setih iz Tonija Erdmana..

 

10 hours ago, utilitarist said:

anatomy mi se mnogo više dopao. zanimljivo je videti talentovane ljude kako se nose unutar porodice koje duže vreme prati nesreća. isto na zanimljiv način je predstavljen odnos prema istini. oko slučaja

 

  Hide contents

rekao bih da je muž nesrećno nastradao. kolikogod da si depresivan nema baš smisla pokušati samoubistvo na način gde su male šanse da ćeš uspeti a ogromne da ćeš izaći kao invalid. i malo šta ide u korist tezi da je žena ubica.

 

 

+1

Odlicno su prikazani medjuljudski odnosi koji su logicno vrlo slozeni, nikad u crno-belom kontrastu, iako je zadatak tuzioca da ocrni optuzenog po svaku cenu. Ona svadja izmedju Sandre i Samuela je jako dobro napisana. Sto se tice kako je nastradao Samuel

 

Spoiler

rekao bih da je jasno sugerisano da je u pitanju samoubistvo, iako je zaista sam cin trapavo izveden, to mi je jedina zamerka u scenariju..

 

  • +1 2
Link to comment

Skroz simpatičan novi film Titikake Waikikia "Next Goal Wins" nije baš za bioskop ali je fina based on a true story sportska feel good priča. Cenim da će briljira kad ode na streaming servis.

  • Hvala 2
Link to comment

 

Legenda No17, Легенд No17, posveceno velikom Harlamovu...

Oleg Menjsikov kao Tarasov...

 

Preporuka svake sorte.

  • Hvala 1
Link to comment
21 hours ago, ultra plasticni said:

Pogledao sam za praznike dva americka nezavisna filma

spacer.png

 

spacer.png

 

Ono, teme su vruce, pa mogu da se overe

 

odlicna je Sydney, ne samo po vrelini nego i veoma talentovana 

Link to comment
On 5. 1. 2024. at 13:39, utilitarist said:

of the 12th je nakon dvadeset minuta očigledan kako će se završiti. 

 

Pa kad bukvalno pre početka filma kažu da se u Francuskoj 20% ubistava ne reši i da je to priča o jednom od tih slučajeva. :)

 

Što se tiče anatomy of the fall

 

Spoiler

da bi mogli ponašanje, izjave i međuljudske odnose likova da stavimo u pravi kontekst, morali bi da znamo šta se zapravo desilo na kraju. Ovako, nemamo pojma da li je mali izmislio priču na kraju. Nemamo pojma šta je u njenim izjavama istina, šta nije. Šta je laž koja je tu da zamaže istinu, ili je pak istina sve što je rekla. Znamo da im je odnos pred njegovu smrt bio poprilično loš, da su se tukli, da ga je učestalo varala pre toga. 

 

Link to comment
2 minutes ago, Mil@n said:

 

Pa kad bukvalno pre početka filma kažu da se u Francuskoj 20% ubistava ne reši i da je to priča o jednom od tih slučajeva. :)

 

mora da mi to promaklo dok sam birao titl. :) i nije loše što je tako ispalo jer verovatno ne bih gledao sa predznanjem da priča nije zaokružena.

oko anatomy


 

Spoiler

oslanjamo se na ono što smo videli. takav je film. uz to polazim da su autori dovoljno fer da bar u svojoj glavi znaju šta se desilo i da ne idu namerno da što više zbune gledaoce misterijom ili bacanjem sumnje na sve i svašta. meni mališa deluje kao veoma zrela osoba za svoje godine i kao neko ko bi poslednji lagao. otac iako depresivan i kao neko ko je pokušao da se ubije ne izgleda ni u jednom sećanju dovoljno očajno da se ubije na način na koji je skončao. sa ženom je imao loš odnos ali ona nije predstavljena kao pshopata. zato idem ka tome da je otac nastradao nesrećnim slučajem. i nisam originalan jer je na to sumnjala i žena dok po savetu advokata pretpostavka nije isparila i njima i nama.

 

Link to comment
Spoiler

Eh sad, poslednji lagao, ostao bez oca, smislio jednu priču da ne ostane i bez majke. :) Nije baš da je nemoguće, pogotovu za dete koje nije svesno težine laganja na sudu. Nije predstavljena kao psihopata, ali je fizički nasrnula na njega, što nije baš daleko od devijantnog ponašanja, plus se švalerala naokolo. Cela priča oko samoubistva je dosta nategnuta, pogotovu jer se nje setila posle koliko već vremena od same smrti.

Naravno, ne tvrdim ništa, ima pros i cons za obe teorije, ali po meni to zapravo i jeste problem, kada u takvoj situaciji ne dobijemo razrešenje koje bi dalo smisao svemu što smo videli i kada bi se dodatno svi likovi izgradili u ono što jesu, a ne da mi lupamo glavu šta je istina a šta ne, meni je to problematično kao koncept svuda, pogotovu u ovakvom filmu. Nekada to ima smisla ali u ovom slučaju ga ne vidim.

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Mil@n said:

 

Pa kad bukvalno pre početka filma kažu da se u Francuskoj 20% ubistava ne reši i da je to priča o jednom od tih slučajeva. :)

 

Što se tiče anatomy of the fall

 

  Hide contents

da bi mogli ponašanje, izjave i međuljudske odnose likova da stavimo u pravi kontekst, morali bi da znamo šta se zapravo desilo na kraju. Ovako, nemamo pojma da li je mali izmislio priču na kraju. Nemamo pojma šta je u njenim izjavama istina, šta nije. Šta je laž koja je tu da zamaže istinu, ili je pak istina sve što je rekla. Znamo da im je odnos pred njegovu smrt bio poprilično loš, da su se tukli, da ga je učestalo varala pre toga. 

 

 

Spoiler

Naravno da je mali izmislio pricu da bi odbranio majku. To se vidi i po tome sto je reziser sinhronizovao njegove reci sa izgovorom oca u kolima. Suptilan ali jasan znak.

 

Link to comment
18 minutes ago, 3opge said:

 

  Hide contents

Naravno da je mali izmislio pricu da bi odbranio majku. To se vidi i po tome sto je reziser sinhronizovao njegove reci sa izgovorom oca u kolima. Suptilan ali jasan znak.

 

 

 

Spoiler

Čitao sam na X mesta o filmu, nigde niko decidno ne tvrdi da je istina ovo ili ono. Ne kažem da nisi u pravu, samo ima argumenata i za jedno i za drugo, sve se svodi na manje ili više zasnovane pretpostavke.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...