Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Odgledao i ja sinoc Holdovers. Tanusno napisano i prepuno klisea. Pogledao ko je scenarista i vidim neki lik od 60 godina za koga nikad nisam cuo, za svoj prvi filmski scenario napravio milionitu adaptaciju Bozicne price. I zato film vuce na halmarkstinu, iako je u zanatskom smislu zapravo vrlo dobro snimljen, fotografija je odlicna, glumci u tipskim ulogama odradjuju posao, pri cemu Giamatti dominira i svakako zasluzuje da dobije nominaciju. 

 

Ali sve smo ovo vec videli. I ove ljude i ovu reku..

Edited by Jimmy Kowalski
  • +1 1
Link to comment

Gledao sma juče nove Igre Gladi, 160 minuta prošlo kao tren...

 

Ima nekih rupa u plotu, verovatno je to u knjizi bolje objašnjeno, moraću pročitati... Ali, ja zadovoljan...

Link to comment
On 23. 12. 2023. at 17:03, adam said:

a gleda mi se nesto bozicno (jos ako ima snega - ihaaaaaj!) al nista mi ne pada na pamet. staro odgledao, novo mi ne mirise na dobro. bice vec nesto...

 

Zamalo da zaboravim, the bozicno stivo: anime Tokyo Godfathers. Najbolje je da ti nista ne pricam nego da sam vidis.

  • +1 1
Link to comment
10 hours ago, radisa said:

Gledao sma juče nove Igre Gladi, 160 minuta prošlo kao tren...

 

Ima nekih rupa u plotu, verovatno je to u knjizi bolje objašnjeno, moraću pročitati... Ali, ja zadovoljan...


Meni bio nekako dosadan i bespotreban. Lepo izgleda, dobri su glumci, sve je to fino odradjeno, samo nisam ić bio emotivno investiran u likove i njihov rasplet. Osim glavnog lika,  nema ni puno veze sa glavnom HG pričom, a i on mi nije nešto preterano upečatljiv da bih želeo da saznam više

.

Mislim da je Fantastic Beast (kao neko poredjenje sličnog filma u sličnoj fikciji) to bolje odradio (samo prvi deo). 
 

Pročitao sam da je glavna likuša sama pevala sve deonice uživo na sceni, kapa dole za to.

Link to comment
34 minutes ago, goofs said:


Meni bio nekako dosadan i bespotreban. Lepo izgleda, dobri su glumci, sve je to fino odradjeno, samo nisam ić bio emotivno investiran u likove i njihov rasplet. Osim glavnog lika,  nema ni puno veze sa glavnom HG pričom, a i on mi nije nešto preterano upečatljiv da bih želeo da saznam više

.

Mislim da je Fantastic Beast (kao neko poredjenje sličnog filma u sličnoj fikciji) to bolje odradio (samo prvi deo). 
 

Pročitao sam da je glavna likuša sama pevala sve deonice uživo na sceni, kapa dole za to.

Pa meni je bilo interesantno jer Snowa znamo samo kao beskurpuloznog ubicu.... Uvek je zanimljivo kako je došlo do toga... Kažem, ima rupa u plotu, koja mi je nejsana, moraću ipak da završim knjigu...

 

Spoiler

Trenutak kad on odluči da izda Sejmusa, totalno pada sa neba u priču, do tad on ima moral, popričino je pošten, iako želi da uspe po svaku cenu, ovo je neki totalno WTF! momenat, koji mi je totalno nejasan... Isto i kraj mi je nekako bez veze, oni su kao zajedno, a u stvari niko tu nikome ne veruje... Razuemem poruku, ali mi je nekako spetljano preneto...

 

Po meni je bilo previše referenci na predhodne delove, recimo pesma o Hanging tree, ovim dobije neki smisao, ali sa druge strane, mi sad znamo da bi Snow trebao nekako da reaguje kad je čuje u 3. delu orginalne priče, a tamo te reakcije nema...

 

Meni je bilo bilo zanimljimo, ali ja sam baš fan serijala :lolol: Glumici kapa dole za pevanje, ali mi je išla na kurac od početka...

 

Jasno mi je da cede lovu, kaže mi ćera da će biti i priča kako je Hejmič pobedio na svojim igrama gladi... To može biti zanimljivo, ali ne očekujem previše, Woody je premator da glumi klinca :(...

Edited by radisa
  • +1 1
Link to comment
On 5.3.2022. at 13:27, Mil@n said:

Licorice Pizza, lep filmić, lagan i tečan uz dovoljno primese svega, u meri u kojoj je potrebno. Mnogo mi se sviđa gluma Alane (zove se isto i u RL), a ako vam se Geri čini "kao da ste ga negde videli", kao što se meni činilo, momak je sin Filipa Sejmura Hofmana.

 

Ima i par dobrih fazona... Preporučio bih.

dugo mi je bio na watch listi, upravo pogledao - baaas simpaticno, pol tomas anderson u svom naj-indi, zabole-me-sta-drugi-rade-ili-ce-da-kazu izdanju.
prosto se iznenadim kada vidim da holivud (mgm) i dalje podrzava/snima ovakve filmove - najprijatnije, naravno, posto je ovo daleko od stiva za opste narodne mase. pta, kao i zena mu, imaju tu malu off- crtu, ali majstorski prenose i pogadjaju emocije, imaju sta da kazu, a da pritom budu i prilicno duhoviti.
simpaticna je alana, da dodam da se kompletna porodica haim pojavljuje u filmu, ukljucujuci kevu i caleta, koji u par scena psuje ko kocijas sa sve jevrejskom kipom na glavi - nice touch pta :). mali hofman je pljunuti otac, a deluje da je kompletno nasledio njegovo ludilo i energiju.
apsolutni hajlajt filma - trominutna 'barbra strejsend' scena s bredli kuperom :D

  • +1 1
Link to comment

I meni se svideo taj film, bas su dragi nekako. Interesantno je prica ispricana, odnosno ima vremenske skokove koji nisu upadljivi i treba malo da se provale, a onda prica dobija drugu dimenziju.

 

Kul je skroz, a prosao je relativno nezapazeno. 

Link to comment
On 24. 12. 2023. at 19:31, I*m with the pilots said:

 

Zamalo da zaboravim, the bozicno stivo: anime Tokyo Godfathers. Najbolje je da ti nista ne pricam nego da sam vidis.

otisli gosti, sad cu da ga potrazim. taman na vreme. fala puno. oba cu da gledam.

Link to comment

Podstaknuti gledanjem dokumentarca The Last Movie Stars počeli nedelju gledanja Pol Njumanovih filmova. Prvo u cugu Hustler i Boja novca, gde se mora dati neki Oskar za most punchable facu Tomici kosici i kako je vrhunski skinuo Njumanovo konstantno kliberenje iz Hustlera. Nastavili sa The Verdict, koji ima odličan tempo i good enough tvistove za court movie. Čini mi se da je King cool ovde skidao malo Gregory Pecka iz To Kill a Mocking Bird, ali možda preterujem jer sam to baš davno gledao. U svakom slučaju kao riba u vodi kad glumi heavy drinkera :D Nakon toga Nobody's Fool, koji je dovoljno cristmassy za ove dane ali osim Brusa Vilisa sa kosom i spektakularnih sisa Melani Grifit nema puno da pruži. 

Sada sledi serija filmova u kojima je glumio sa Joanne Woodward, Paris Blues i The Long, Hot Summer pa Absence of Malice. Žaoku i Butch Cassidy-ja bih preskočio ili ostavio za kraj. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...