Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

11 minutes ago, goofs said:

The Creator, uf, metiljavo.

 

Vizuelno impresivan film, zaista, sve pohvale tu. Ni premisa nije toliko loša, dehumanizacija čoveka i humanizacija AI, pa onda i sukob dve strane, kao neki Avatar, ali umesto plavih stvorenja imamo robote. I bilo je osvežavajuće konačno pogledati neki SF film koji nije rimejk, nastavak ili comic-book inspired.

 

Međutim, zaplet je mnogo loš, prepun rupa i nelogičnosti, na kraju i predvidiv. AI je užasno prikazan, nula inventivnosti na tom polju. Glavni lik je dosadan i, na papiru složen, ali u realnosti vrlo jednodimenzionalan.

 

Kao da su uzeli malo Terminatora, Avatara, Elizijuma, zbućkali sve zajedno, izbacili najbolje delove i eto vam film, behold.

 

  Hide contents

Nema apsolutno nikakve razlike između čoveka i androida (odnosno simulanta kako ga zovu). Roboti spavaju, jedu, piju, deluje da nisu nešto fizički superiorni. Kad ih upucaš padaju mrtvi, iako bi mašina trebalo da može da se opravi, ne? Shvatam da je ovo možda i namerno odrađeno kako da bismo dobili neku metaforičnu kritiku rasnih sukoba (umesto sukoba vrste), ali ispada glupo i bespotrebno.

 

Glavni fokus radnje je pronalazak i smaknuće nekakvog AI mesije. Zašto? Ko će mu znati, taj lik je već sastavio i lansirao AI tehnologiju, roboti se proizvode i bez njega, što je on tako bitan.

 

Geopolitika je smehotres. Nomad kao svevišnji vid kazne ide okolo po planeti i bombarduje šta stigne, niko prstom da mrdne. Postoji neka država Evroazija, znači kontinent koji se prostire na pola planete i nije u stanju da se suprotstavi čestitim Amerikancima. A trebalo bi kao da su tehnološki napredni, furaju AI.

 

I na kraju, kraljica gluposti na koju bi Vini izvršio harakiri, Nomad kao svevišnji vid kazne nema anti-aircraft odbranu, putnički avion mu doleće i dockuje se, nosi tempiranu bombu u sebi, a ovi šalju SWAT tim sa mašinkama. Alo bre.

Sve gore navedeno plus

Spoiler

AI mesija je dete, koje tek treba da poraste i razvije puni potencijal, tj da donese večni mir kako kazu u Evroaziji ili da uništi čovečanstvo kako kažu u Americi. Iako donekle, razumem da je mesija predstavljen kao dete, pa će kroz svoju nevimu dečiju dušicu da dođe do samospoznaje šta će da uradi, s druge stane ovo je besmislica na kub. Naime, AI mesija je napravljen stvor u nekoj od brojnih postrojenje za pravljene simulanata, svi ostali su napravljeni kao odrasli, samo ovom jednom koji treba da ih sve spase od genocida, određuju da mora da poraste, a usput, ko preživi Nomada koji hara unaokolo, pričaće.

 

  • +1 2
Link to comment

Gde se gleda ovaj holdovers?

video sam već preporuku. 
 

Vratio sam se gledanju filmova na koje naletiš na tvu. Cinemania nedavno iznedrila whalea. Sad posle tri sukcesivna dana konačno pogledao killing of the sacred deer. 
koliko je iščašen lantimos. Respect. 
dogtooth sam prvo gledao. Lobster se sećam da nisam uspeo da završim. The favourite je vizuelno raskošan i pitkiji dosta. 
sad iščekujem poor things. Gotivim emu stone. 
 

zakačio i deo nekog evro izleta willem dafoea.

taj čovek snima 5 filmova godišnje. 
ovo je dosta čudno. Tipa u kadru menjaju nd filtere. Tehnička stvar al neviđena na filmu. 
 

film se zove Tommaso. 

  • +1 1
Link to comment

nf mi pre neki dan predlozi alien: covenant... prethodnik/prometheus mi nije ostavio neki utisak pre skoro 10ak godina vec, a covenant je jos tanji.
vrv ide s godinama, nekako sam se osetio bas prazno nakon ovoga, obaska za 2 sata vremena, veci problem je sto nista novo nije vidjeno, ne postoji nikakvo osvezenje price vredno pomena, a "obrt" na kraju je nepredvidiv poput gudurine finte suta.
mislim da sa ovim definitivno zavrsavam s alien fransizom.

Edited by Nebojsa
Link to comment

supruga gledala perfect days sa ćerkama, svideo joj se poprilično, pa rešila da vodi i mene

 

posle filma sam imao jedino primedbu po pitanju kastinga, mislim da bi film bio daleko zabavniji da je lead bio Vin Diesel, a ne Kôji Yakusho

 

počeće uskoro ponovo da razgovara sa mnom, verujem

  • Haha 1
Link to comment

Nova netflixova umotvorina je baš kao skoro sve na neflixu - onako... Mislim na leave the world behind.

 

Build up je sasvim solidan, klupko misterije se odvija malo sporije što dodatno uvlači gledaoca u priču, rasplet je... Meh. Tako da sve pada u vodu. 

Link to comment
21 minutes ago, bags said:

May December 2/10

 

Besmisleno i dosadno. Zali boze sat vremena...

 

 

možda bi ti bio bolji da si gledao do kraja, meni je super leglo :sleep:

 

leave the world behind sa druge strane jeste dosta bliži toj oceni...jedan od onih filmova koju zamišljaju da su mnogo pametniji nego što jesu

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...