Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

The Killer (2023)

 

Rekao bih da je ovo izvanredno uspeo film. Gledao sam ga sa zadovoljstvom već od pola filma prepoznajući da je to jedan od onih filmova bez pretenzije da bude među najslavnijima, ali prilično bogati Fincherovu karijeru.

 

edit: jako je teško komunicirati sve i svašta što je prisutno u filmu samo mogu reći da može mnogo toga da promakne gledaocu koji ga usputno otalja...

 

 

Edited by Ajant23
  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

:rolleyes: 

Ajd sto ima tihi ubica vajb ko doni darko al ako ces bas da budes profesionalni ubica, ne stojis na prozoru ko svetionik, niti panicis pri atentatu. Ma skript je toliko supalj.....I can't. 

 

 

Jedini kvalitetan utisak sto sam stekla je da je Fassbender jogi majstor u RL. 

Edited by mustang
Link to comment
On 30. 11. 2023. at 18:32, mustang said:

al ako ces bas da budes profesionalni ubica, ne stojis na prozoru ko svetionik, niti panicis pri atentatu. Ma skript je toliko supalj.....I can't. 

 

Spoiler

brte lik je održao ted talk u uvodu samo da bi zasrao na najgluplji mogući način prvom prilikom. ne postoji deo sopstvenog pravilnika koji nije pogazio u toku filma. biće da je skript svestan da je čovek full of shit i zapravo uopšte ne toliko dobar u svom poslu

 

verovatno najsmešniji fincher, for what it's worth

 

  • +1 1
Link to comment

Novi Todd Haynes May December mi se mnogo dopao. Kad sam prvo video ocenu nisam znao šta da mislim jer bih JM i NP mogao da gledam 2 sata kako pričaju o sobnom kaktusu. Majstorski je prikazao kako trauma skamenjuje u vremenu a bez da ti karakteri non-stop izbijaju uši time. Natalie je spremna da glumi nekog high level sajkoa, baby face je skoro skroz gone. Julianne Moore je boginja ali glavna muška uloga Charles Melton im stoji rame uz rame. Solidnih 8/10 od mene, uz disclaimer da sam u fazi kad me random filmovi iz 90ih na Cinemaniji oduševljavaju u odnosu na današnji streaming crap.

 

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

ja bas nisam toliko odusevljen May December-om, sve je to obicna glumacka manipulacija elementarnom postavkom price bez ikakve dublje drame. da ne govorim da od prve scene znamo sta ce biti i ko ce biti zaskocen a ko zajeban.  film ima malo dobre psihicke motive i situacije ali sve bi to stalo u jednocinku za pozoriste, drama koja nema nista od specificne filmske uoblicenosti.

Link to comment
45 minutes ago, 3opge said:

ja bas nisam toliko odusevljen May December-om, sve je to obicna glumacka manipulacija elementarnom postavkom price bez ikakve dublje drame. da ne govorim da od prve scene znamo sta ce biti i ko ce biti zaskocen a ko zajeban.  film ima malo dobre psihicke motive i situacije ali sve bi to stalo u jednocinku za pozoriste, drama koja nema nista od specificne filmske uoblicenosti.

 

 

Link to comment
On 1. 12. 2023. at 19:12, Pokojni Ruxin said:

 

  Hide contents

brte lik je održao ted talk u uvodu samo da bi zasrao na najgluplji mogući način prvom prilikom. ne postoji deo sopstvenog pravilnika koji nije pogazio u toku filma. biće da je skript svestan da je čovek full of shit i zapravo uopšte ne toliko dobar u svom poslu

 

verovatno najsmešniji fincher, for what it's worth

 

 

Ceo film odise podsmehom na racun savrsenih profesionalaca, tzv. eksperata. Sama cinjenica da lik za aliase bira imena likova iz raznih sitkoma dovoljno govori koliko ga treba ozbiljno shvatati.

Link to comment
38 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Ceo film odise podsmehom na racun savrsenih profesionalaca, tzv. eksperata. Sama cinjenica da lik za aliase bira imena likova iz raznih sitkoma dovoljno govori koliko ga treba ozbiljno shvatati.

 

a to kao dodaje na kvalitetu filma?

 

 

 

Link to comment

 

A24-Cmon_Cmon-Triptych-090321-Large-03.j

 

C'mon C'mon - Hoakin Finiks i klinac fenomenalni kao ujak i sestrić u druženju u nekoliko gradova i postepenom uzajamnom zbližavanju dok majka vodi računa o ocu koga smeštaju u bolnicu. Ujak je radijski novinar koji intervjuiše tinejdžere o budućnosti, pa su i njihove izjave uklopljene u film. Divan crno-beli film o podizanju dece i odnosu između brata i sestre, nenametljiv, bez ikakvog praznog hoda.

 

SaE

  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...