Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

57 minutes ago, Moća said:

Jel beše Kingdom of heaven je sranje u originalu a vrh u director's cut-u?

 

Da. S tim što nisam siguran da će directorcut ovde pomoći pošto najveće zamerke ljudi imaju na Hoakina i njegovu interpretaciju Napoleona, bar ovi geekovi koje ja pratim. Verovatno je i dobar deo ljudi razočaran jer je dobio brakorazvodnu melodramu, a očekivao osvajanje carske Rusije. 

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Jimmy Kowalski said:

In response to criticisms of historical inaccuracies, Sir Ridley Scott simply said, "Get a life." When further pressed by historians, he added "When I have issues with historians, I ask: 'Excuse me, mate, were you there? No? Well, shut the fuck up then.' :laugh:

 

Ridley je oduvek bio takav, ne zanima njega da se do tancina drzi svih istorijskih cinjenica, ali barem nam ne potura crnog Napoleona..

 

Apsolutno je u pravu, skroz legitiman stav, on pravi film, a ne istorijsku citanku ili dokumentarac, ima dakle puno pravo da umetnicki oblikuje narativ u ono sto on zeli da isprica, sa fokusom, idejama i poentama koje zeli da prenese, kao umetnik i autor. 

 

Takodje je apsolutno legitimno da neko drugi misli da mu je film tesko govno u svim aspektima. Uzgred, nisam gledao film, niti cu najverovatnije ikada, jer mi zabole za njega kao sto njega zabole za istoriju i istoricare. 

  • +1 1
Link to comment

U mom bablu imaju zamerke i što je glumica koja igra Džozefinu 15 godina mlađa (a trebalo bi da je valjda 6 godina starija). A inicijalno je kastovana Džodi Komer koja je 20 god. mlađa :laugh:

 

3 hours ago, Jimmy Kowalski said:

 

Ridley je oduvek bio takav, ne zanima njega da se do tancina drzi svih istorijskih cinjenica, ali barem nam ne potura crnog Napoleona..


Čekam da mu dopizdi i da krene da izaziva ljude na fajt.


 

  • Haha 3
Link to comment
Just now, Misko said:

Koja je meni on legenda:D..

 

ja sam ga jako mrzeo u jednom periodu, ali sam posle ovoga ipak imao malo poštovanja.... u stvari, mislim da je vrhunski trol

 

Link to comment
Just now, copkillah said:

 

ja sam ga jako mrzeo u jednom periodu, ali sam posle ovoga ipak imao malo poštovanja.... u stvari, mislim da je vrhunski trol

 

Ma, meni je jaca fora ako je stvarno ubedjen da su mu filmovi vrhunski, i da to argumentuje pozivima  kriticarima na  fajt:D

Link to comment
3 minutes ago, Misko said:

Ma, meni je jaca fora ako je stvarno ubedjen da su mu filmovi vrhunski, i da to argumentuje pozivima  kriticarima na  fajt:D

 

Lik je valjda pronašao neki loophole u nemačkom zakonu po kom je mogao da dobija pare za filmove i iskreno se nadam da se samo sve vreme jako dobro zajebavao, jer mu se može.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, copkillah said:

 

Lik je valjda pronašao neki loophole u nemačkom zakonu po kom je mogao da dobija pare za filmove i iskreno se nadam da se samo sve vreme jako dobro zajebavao, jer mu se može.

i da jeste, i da nije, pravi li razliku?:D..meni su njegovi filmovi urnebesni, koliko su losi

  • +1 1
Link to comment
53 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Kazes ko da je kenselovanje Spejsija losa stvar.

Ni najgorem neprijatelju ni bi poželeo da glumi Tuđmana 

 

Ali onako da ga izbaci iz završenog filma i da te scene odglumi ponovo neko drugi. Baš funjarski 

Razumem da je Ridli mlada rediteljka kojoj je bitan taj stejtment ,on olinjali lisac  ,50 godina je u holivudu i sada je odjednom 

u šoku kakav je čovek Spejsi .Da je barem neki film ,ni ovako verovatno nije vratio uloženo   

Link to comment

 

OK, onako Loach-ovski, nemodernotm u svetu koji ima preca posla poput AI, Musk-a...

Sa sve scenom u kojoj glavna junakinja, medsestra kucna negovateljica razgovara sa pacijentkinjom, pretacerovskom sindikalnom aktivistkinjom, prica joj o svom i muzevljevom celodnevnom radnom vremenu, a ova je pita: cekaj, sta bi sa osmocasovnim radnim vremenom?

Dobar film, u svakom slucaju.

 

I, usput, pitanje, onako kulturoloskotm: kako se u zemlji poput Srbije recimo, snimaju filmovi/serije na teme uspesnih biznizmena ili momaka sa vrelog gradskog asfalta u kojima se svakojaki glamur preliva sa ekrana, red meso red slanina sa raznim selima koja gore dok se babe cesljaju, a ne, barem za seme filmovi o svakodnevnom zivotu recimo radnika na gradjevini ili kasirke u maxiju...

Zemlji koja je svojevremeno, usred represijetm, porodila 1 crni talas i bez kocnica pokazala sta je pokazati trebalo...

Ono, mozda tu lezi barem deo odgovora na pitanje zasto na protestima/setnjama protiv vlasti nema gradjevinskih radnka i kasirki iz maxija...

  • +1 6
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...