Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Ma i ove na tv, zbog nedostatka slobodnog vremena najvise. Ja na watchlist imam 70+ filmova, svaki put kad krenem da gledam, prvo pronjuskam par da li ce mi leci u tom raspolozenju i zavrsim sa necim van te liste, umjesto da krenem da gledam redom i cao, zdravo. Nisu se na toj listi nasli bas slucajno.

Link to comment
On 17. 11. 2023. at 14:10, namenski said:

 

Cesitm, u najboljem, uz to tehnicki obnovljenom izdanju...

 

I usput prilika da se obnovi jos 1 remek delo, predlozak:

Spaljivac-leseva-Fuks.jpg


Najlepsi slovenski jezik.

  • +1 1
Link to comment

Baš tako, sve što je duži to je lošije iako bi u suštini trebali da idemo ka klimaksu.

 

Prva dva act-a su mi najbolji. Ali jednostavno, revenge filmovi su sami po sebi osuđeni na prosečnost, treba koješta da se poklopi da bi to ispalo nešto upečatljivo, čak i kada je ovako sve lepo snimljeno.

 

Kontam da je Finčer dobio ponudu i odradio film onako, za platu. Da se gazde ne bune i da se ne iscima previše oko detalja i svega.

  • +1 1
Link to comment
29 minutes ago, utilitarist said:

kod revenge filmova treba da se poklopi da ne znaš da gledaš revenge film te čestitam na osećaju za spojler :fantom:

 

U jednu ruku si u pravu... U drugu, sigurno to nećeš saznati u poslednjih 10 minuta već :)

 

Neka edituju ako je problem. 

Link to comment

Odgledah Napoleona, utisci podjeljeni. Finiks je genijalac, ponovo je izvukao maksimum, apsolutni maksimum. Sa druge strane ovo mi djeluje kao verzija ovog filma za napaljene klinke, premalo istorijskih činjenica, a i Napoleon je generalno prikazan kao ovisnik navučen na heroin Žozefinu. Scena u kojoj se on boji da uđe u sobu u kojoj se nalazi tinejdžerka kako bi provjerili da li uopšte može biti otac, je zaista degutantna i istorijski netačna. Smatra se da je imao djecu sa brojnim ljubavnicama, tako da je ta scena prije svega netačna i nepotrebna. Znalo se da može imati djecu, a tek nonsens da se čovjek bojao ženskog društva....

 

Nakon upoznavanja Žozefine njihov odnos predstavlja 60% radnje filma, ako ne i više. Dovoljno je reći da je više screentime uzela random scena njihovog nebitnog razgovora nakon razvoda, nego kompletna Borodinska bitka. Film o najvećem vojskovođi u istoriji i jako malo/nimalo vremena je posvećeno njegovoj taktičkoj genijalnosti. Najviše su prostora dobile bitka za Tulon i Bitka kod Austerlica, čak su i te bitke netačno prikazane. Naročito bitka kod Austerlica, nije prikazana Napoleonova genijalnost oko fingiranja povlačenja, lažnih prijedloga za mir, namjerno oslabljenje desnog krila, forsiran marš rezerve iz Beča koja rješava bitku. Borodinska bitka u suštini i nije prikazana, a radilo se o sukobu dva mastermajnda Napoleona i Kutuzova, zaista šteta. Kompletna invazija na Rusiju je dobila 5 minuta, o bitkama ni riječi. ima sekvenca gerilskog ratovanja, sekvenca secena iz Borodinske bitke i onda scena ulaska u Moskvu, par scena iz povlačenja i to je to. Opet malo rusofobije scena sa masakriranim francuskim zarobljenicima, carska stolica umazana ptičijim izmetom, ali ne previše (drugar je to drugačije doživio). Sama bitka kod Vaterloa je isto skroz drugačije prikazana, ispalo je da su Britanci sve odradili, a u suštini su ih Prusi spasli od poraza...

 

Sve u svamu vrijedi pogledati, ali očekivao sam mnoooogo više

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Uf, meni je Finiks jako los u ovoj ulozi, otaljavajuci performans zreo za zlatnu malinu. Frustrirajuce drven i neharizmatican, posebno u prvoj trecini filma, imao sam utisak da gledam parodiju. Generalno promasaj od filma, protrcavanje kroz lepo snimljene, ali labavo i proizvoljno prikazane istorijske dogadjaje, previse fokusa na Zozefini, dok od Napoleona napravise nezanimljivo poluautisticno mrtvo puvalo.

 

Respekt za cika Ridlija sto se dohvatio snimanja filma na ovu temu u 2023. godini, bas sam se radovao najavljenom directors cut-u od 4 sata, ali mislim da cu ga ipak preskociti.

Link to comment

In response to criticisms of historical inaccuracies, Sir Ridley Scott simply said, "Get a life." When further pressed by historians, he added "When I have issues with historians, I ask: 'Excuse me, mate, were you there? No? Well, shut the fuck up then.' :laugh:

 

Ridley je oduvek bio takav, ne zanima njega da se do tancina drzi svih istorijskih cinjenica, ali barem nam ne potura crnog Napoleona..

  • +1 1
  • Haha 6
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...