Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Past lives je sto se mene tice totalno ispunio hype. 8.9/10

 

Fotografija, muzika i gluma su vrhunski.

 

Ovih 0.1 sto sam oduzeo je zbog pogresnih kompjutera/aplikacija u odredjenim periodima.

 

 

  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment

zelenosonce.png

Soylent Green (1973)

 

To sam kao tinejdžer gledao u bioskopu (nešto mi se čini da je bio Dom sindikata). Nije bio film za klince, ali mi jeste ostao snažno u sećanju. Koliko se sećam, ovo je prvi put da ga odgledah u eto skoro 50 god. Bez obzira što je postao i kulturna referenca (Soylent Green is people!) Zanimljivo mi je kako nam je nekada potiskivanje neverice (ako se tako kaže suspension of disbelief) bilo mnogo jače nego danas. Nije smetalo ni što Heston ima 50 godina (a igra mlađeg čoveka), što je uhranjen k'o bik (a nemaju hrane), niti što im je stajling totalno 1970-te (a radnja se događa u tada dalekoj budućnosti, makar i distopijskoj.) Niti što je krv boje soka od maline. Ništa to nije smetalo... Jedina nota "realizma" je slučajna - to što Edward G Robinson u filmu umire 84 dana pre nego što je zaista umro. Film se danas čini proročkim, a gotovo da je bio ekranizacija izveštaja The Limits to Growth iz 1972. (Taj izveštaj je čim je izašao, a i posle, bio gotovo podvrgnut ruglu, a danas - kao ni ovaj film - ne izgleda toliko smešno.)

 

PS. Da li se ko seća godine YU distribucije, kao i naziva (Zeleno sunce?, 1975 ili 76)?

  • +1 5
Link to comment

Kate, otprilike film o cerki dzona vika i la fem nikite, sasvim pristojno bezumno rokanje za odmor mozga sa dosad vec vidjenom pricom

Spoiler

placena ubistkinja biva otrovana i ima 24 h da osveti svoju smrt i pritom dozivi katarzu 

ima omanjih plotholova, ali nista previse bitno, vizuelno je prolicno fini ko voli mange i odurni japan generalno a M.E. Winstead je top tir ribetina kao i uvek.

 

6,5/10, sedmica zbog M.E.

Link to comment

@ToniAdams I meni se svideo Kate, scena kad se maklja sa japanskim Milanom Stankovićem je 

The Simpsons Kiss GIF by FOX International Channels
 

Najslabiji mi je plot sa Vudijem, i njegova uloga je nekako meh, bzvz je napisan lik a i on glumi na autopilotu. Dala bih istu ocenu.

  • +1 1
Link to comment

da da, gejovac ubedljivo najjaci lik u filmu na ruke, vidis sta ti je napredna drzava.

vudi onako, da, slazem se, kapiram da je prisutan cisto da bude tu ta ocinska figura koja postoji u svim hitmen filmovima.

  • +1 1
Link to comment

Eno na Moderaciji se pričalo o The Party..

Interesantan je bio život glumca i odnos prema porodici, te bih preporučio Life and death of Peter Sellers , sa maestralnim Geoffreyjem Rushom u ulozi Petera Sellersa i vrhunskom postavom glumaca. Postavljam ovde umesto u Preporukama jer sam ga upravo odgledao. Ponovo. :)

 

 

  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment

Odgledah večeras Španski hit The Beasts.

 

Očekivao njima svojstvene odlične trilere sa više obrta i dobrom katarzom, ali nažalost izostalo je.

 

Film je slowburner drama i zaista vozi svo vreme, nekoliko sjajnih glumaca, realan je i odaje utisak da gledamo nešto živo bez ulepšavanja i nepotrebne dramatizacije, sirovo.

 

Ali kraj ne ispunjava očekivanja, moja barem. Ne znam da li vredi 2.20h koliko traje.

Link to comment
12 hours ago, Medusa_trip said:

Eno na Moderaciji se pričalo o The Party..

Interesantan je bio život glumca i odnos prema porodici, te bih preporučio Life and death of Peter Sellers , sa maestralnim Geoffreyjem Rushom u ulozi Petera Sellersa i vrhunskom postavom glumaca. Postavljam ovde umesto u Preporukama jer sam ga upravo odgledao. Ponovo. :)

 

Da, na Moderaciji, a ovde bi preporučivao Stephena Hopkinsa, ma naravno...

 

Forum je postao toliko providan da je praktično od stakla. Čuvajte ga, toliko je fragilan, krhk...

Link to comment

Mrzelo te da proveriš? :D

Nema smisla da kvotujem i smaram ekipu, vidi sam da je bilo pisano na Moderaciji o Peteru Sellersu.

 

Znam i zbog čega me sad već ciljano daviš. :D

Očigledno sam uvredio tvoju štovanu recenzijutm a ti zlopamtilo. Imam li pravo na mišljenje da je poslednji film iz Indiana Jones franšize sranje, uprkos tome što si uložio trud & emociju pišući panagirik o delu koje je, u najbooljem slučaju, ispodprosečno?

 

 

Edited by Medusa_trip
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...