Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

spacer.png

 

Close

 

Ovogodisnji kanski Grand Prix. Izuzetan film, ali udario me k'o maljem, isplakah se kao malo dete. Fascinantna gluma oba decaka, ovaj Eden Dambrine ce biti cudo. Btw, nema ga bas po svim trafikama, jedva sam ga iskopao, a tek sam se oko titla pomucio (ovaj na titlovi.com nista ne valja). Slobodno se javite za linak, ko odluci da se upusti u ovo, ali obavezno spremite i paket maramica.

Link to comment
3 hours ago, radisa said:

Gledao novog Avatara večeras...

 

Meh...

Jako lepo vizuelno, ali jako razvučeno, izbaciti jedno sat vremena filma, bio bi mnogo bolji ugođaj...

 

Gomila gluposti u zpaltu i radnji, ali to smo već navikli, više ni ne uzimam to za preveliko zlo... :(

Jel 3D film?

Link to comment
On 23.11.2022. at 1:15, maheem said:

Take Out (2004)

https://www.imdb.com/title/tt0391483/
 

Vau!
Kliše radnja - dan u životu čoveka koji do uveče mora da vrati novac zlikovcima.

Kamera iz ruke prati Minga, ilegalnog imigranta u NYC, koji radi kao dostavljač kineske klope. Zvuči dosadno sli veoma brzo se razvije u veoma zanimljivu i realnu razglednicu iz NYC. Scene iz kuhinje, likovi i lokacije, rasizam i klasizam, sve zajedno na kraju od niskobudžetnog filma prave veliki i moćan film.

Sve preporuke. 
Može se pogledati na Criterion Channelu.

 

Pogledah ovo, bas tako, mala razglednica (vise ljudi nego grada? ali da, grad cine ti ljudi), mada sa predvidivim krajem

Quote
Spoiler

(mislila sam da ce ili da ga neko upuca dok ide kuci, ili da ga opljacka pa da mu onaj jedan lik sa kojim se malo zakacio posudi novac i bas tako bese)

 

 

Podsetio me je malo na nemacki "In den Gängen" (Medju rafovima) zbog tog uvida u posao/zivot onih koji su ispod prosecnog coveka srednje klase, i nesto sa optimizmom verujem da bi bilo sve malo drugacije kada bi svi imali ovaj uvid u stanje stvari.

Edited by I*m with the pilots
  • +1 1
Link to comment
On 17.12.2022. at 0:11, Hele said:

The Banshees of Inisherin

0/10

 

Folin Karel uzima Oskara. Ceo ansambl je fantastican i ovo je za sada po meni film godine

  • +1 1
Link to comment

Vavilon po drugi put. Bolji nego prvi put. Sad vec mislim da je masterpiece 

Jedini minus mi je plav ekran pred kraj, morala da zazmurim da me ne bi zabolela glava

Edited by mustang
Link to comment

Odgledao sinoć James Bonda No Time To Die.

 

Nikad ne bi ste pogodili da se radi o tome kako Bond James Bond spasava svet od sumanutog negativca koji planira da uništi čovečanstvo.

 

Originalno, zanimljivo, inovativno. 9/10.

Link to comment
2 hours ago, mustang said:

Vavilon po drugi put. Bolji nego prvi put. Sad vec mislim da je masterpiece 

Jedini minus mi je plav ekran pred kraj, morala da zazmurim da me ne bi zabolela glava

 

Ovo bi verovatno trebalo gledati u bioskopu, ali vidim da traje puna tri sata, pa cu ipak sacekati da se pojavi dobar rip za kucno gledanje..

Link to comment
15 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Ovo bi verovatno trebalo gledati u bioskopu, ali vidim da traje puna tri sata, pa cu ipak sacekati da se pojavi dobar rip za kucno gledanje..

 

Ne znam sta da ti kazem osim da proleti. Cuts u nekim segmentima ko u rekvijumu. Ja mislim da je greota gledati u kucnom izdanju

Edited by mustang
  • +1 1
Link to comment

The Banshes Of Inisherin

 

Podeljena su mi osećanja, film je uspeo u onome u čemu malo koji uspe od novijih, da me veže za ekran. Priča je naizgled površna, ali sjajnom glumom glavnih aktera i na momente dobrim humorom zaista uvlači posmatrača.

 

Razvukao se film jasno na nekoliko "frontova", ali na onom glavnom, u odnosu njih dvojice, nije dobio adekvatan završetak. Nešto kao da fali. 

Scenario je odličan, dijalozi su prosti, ali originalni i zanimljivi, fotografja je za sve moguće nagrade, a gluma vrhunska, i iako će svi hvaliti Farela /sa pravom, naravno/, mali Beri Kigan ih je sve zasenio sa minutima koje je dobio na ekranu. 

 

7/10.

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...