Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

4 hours ago, mustang said:

 Valjda za par nedelja po bioskopima 

Idi u kurac platio sam jebeni Netflix zbog White Noise i Bones And All jer sam istripovao da su izašli, kad ono prc.

Vraćam se pirateriji zanavek.

Link to comment
4 hours ago, maheem said:

Idi u kurac platio sam jebeni Netflix zbog White Noise i Bones And All jer sam istripovao da su izašli, kad ono prc.

Vraćam se pirateriji zanavek.

 

Ja pricam za babylon, ne za ta dva

Link to comment

The Music Of Chance

 

Slučajno naleteo na ovo na Letterbox-u.

Meni nepoznat film i nepoznat režiser ali zato gomila odličnih glumaca.

Nisam se pokajao, vrlo dobar film. Spader odličan, svi glumci za pohvalu.

Old school low budget indie film (tipičan predstavnik devedesetih) po knjizi Paul Austera (koji se na kratko i pojavljuje u filmu).

 

Sad ću morati da proverim šta je još Philip Haas snimio.

  • Hvala 1
Link to comment
7 hours ago, Nevernik said:

The Music Of Chance

 

Slučajno naleteo na ovo na Letterbox-u.

Meni nepoznat film i nepoznat režiser ali zato gomila odličnih glumaca.

Nisam se pokajao, vrlo dobar film. Spader odličan, svi glumci za pohvalu.

Old school low budget indie film (tipičan predstavnik devedesetih) po knjizi Paul Austera (koji se na kratko i pojavljuje u filmu).

 

Sad ću morati da proverim šta je još Philip Haas snimio.

 

Sta je Lettterbox?

Link to comment

What a pleasent surprise.

 

Vengeance

 

Čedo B.J Novaka (Rajan iz Office-a), režirao, napisao. 

 

Lagan, duhovit, dobri likovi, živahni i povezljivi, dobro odglumljeni (pogotovu Bojd Holbruk i DŽ Smit Kamerun (Džeri iz Succesion) ), priča jednostavnoa a upečatljiva, atmosfera odlična, poučan, a i kraj svakako ne ostavlja čoveka ravnodušnim. Malo iznenađujuć, samo je pitanje da li i previše... Discuss? Ima šablona, ali su fino utkani, pa ne smetaju toliko. Novak mnogo bolji glumac no u Office-u (nije da nije logično posle toliko godina).

 

Jedna fina subotnja osmica od mene, nek ide život. 8/10.

 

 

Edited by Mil@n
Link to comment
2 hours ago, steins said:

 

Sta je Lettterbox?

Letterboxd. Aplikacija.

Reklamiraju se kao social network for movie lovers.

Neka kombinacija IMDB i društvene mreže sa dosta alternativnijim ukusom u odnosu na IMDB.

 

Ja tu samo koristim Diary opciju da vodim evidenciju šta sam gledao i nekad istražujem liste i profile nekih podkasta...naleti se ponekad na neki obscure klasik.

Link to comment

spacer.png

 

Nostalgia - Svaki film sa "italijanskim Ricardom Darinom" u nekoj od glavnih uloga vredi pogledati, pa tako i Nostalgiju. Favino igra coveka koji se posle vise decenija vraca u rodni Napulj, ali u kome zbog dogadjaja od pre 40-ak godina vise nije pozeljan. Iako dramaturski pomalo manjkav i predvidiv kako se blizi kraju, film pleni atmosferom, odlicnom fotografijom i naravno glumom Favina..

  • +1 2
Link to comment

Inexorable (2021)

 

Davno sam napisao ovaj utisak o prvom susretu sa jednim filmom Fabricea du Welza:

 

On 20.1.2017. at 10:58, Ajant23 said:

Colt 45 (2014)

 

Vrlo tvrd akcioni krimić. Likovi su gotovo komično drveni, prenaglašeni. Akcija, scene i dijalozi bez rafiniranosti, produkcija u maniru slabijeg akcionog filma. Ipak, uprkos tome, radnja je prilično koherentna i ima svojih kontemplativnih dometa. Zanimljiv film, obzirom da traje svega osamdesetak minuta, vredi ga videti.

 

Nisam stvarno mislio da ću na tragu takvog filma videti da reditelj još više razvijajući, ama, praktično sve što sam napisao kao zamerku, snimi vrhunski triler.

 

On je svu tu pominjanu tvrdoću preneo u atmosferu i dočaravanje stanja svesti likova. Ono što se činilo kao odsustvo rafiniranosti, još je jače i beskompromisno razvio u pričanje slikom. Njegov prostor je prostor koji montira, on se gradi kroz nizove suženih stanja svesti junaka, objektivizira samo da vešto naglasi realno mučan protok mehaničkog vremena i to samo pokatkad, inače je vreme samo vreme pripovedanja, subjektivnih odnosa likova. Poznati snimatelj, Manuel Dacosse radio je izvanredan posao i to na 16 mm namerno, iako je film za bioskopsku distribuciju. Ta zrnastost pleni, prostor pred očima čini nadrealnim, u opseni, preko njega se uglavnom samo prelazi, ali i uživa u povremenim opštim planovima slika koje se kao u snoviđenju nikada posve ne mogu spoznati, projaviti, smiriti u stanje van agonije.

 

Priča, isprekidana, stopljena kroz niz priča na koje je sužena svest likova. Ona samo vuče dalje te uzbuđene ljude, koji nisu u stanju da zastanu, da se ohlade. Oni upravo i postoje kroz tu frenetičnu dijalektiku priča i osećaja, koji se smenjuju i prožimaju.

 

Ti ljudi se prepliću međusobnim postupcima, sposobni da se priberu samo do stanja duboko promišljenje isplanirane podlosti, strateškog plana, koji čini kob radnje i koji je, iako pribran, više iracionalan od svega drugog.

 

Ostaje kao trag u pozadini, jedna ovlaž pomenuta priča o aristokratskoj lepotici, koju je jednom davno očarao prelepi ambiciozni i oportunistički mladić, koji se uzdigao do vrhova belgijskih fašista, ali to se sve dešavalo skoro vek ranije od vremena priče...

 

Benoît Poelvoorde maestralan kao i obično, Alba Gaïa Bellugi kao da je izmišljena za ovu ulogu.

 

Ko voli kvalitetan triler, ovo je svakako preporuka. Film je i više od toga, obzirom da uspešno transcendira kroz čist žanr.

 

Edited by Ajant23
  • +1 6
Link to comment

Gledam House of Gucci (2021) Ridlija Skota. 

Image

Film mi se dopada jer mi je realna priča u pozadini svega jako interesantna, i dopada mi se gluma Lejdi Gage i Adama Drajvera. Džared Leto je fizički neprepoznatljiv, glumi crnu ovčicu jedne grane familije... 

Koga zainteresuje priča, a ne zna dovoljno ili ništa o svemu, neka pogleda i ovaj polusatni retrospektivni prikaz promena u kompaniji 

 

 

Intervju sa Patricijom iz 2021. koji još uvek apsorbujem... nepodnošljiva lakoća ubistva.

 

 

  • +1 2
  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment

I mene je privukla ranije mi nepoznata priča, ovaj fascinantni intervju , naravno i ime režisera i glumačka podela. Međutim, film je baš slab. Adam Dajver sjajno izgleda (stilizovano) u toj ulozi, ali ne vidim da je posebno dobar. Lejdi Gaga je ukrala šou!

Od dva prošlogodišnja filma Ridlija Skota, The Last Duel je mnogo zanimljiviji. 

Edited by Ras
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...