Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

4 hours ago, maheem said:

Ja ponovo dao sansu Wes Andersonu pa pustio Moonrise Kingdom. Prvih 10 minuta vaaaaaauuuuu utisak, posle 30 minuta: super je svidja mi se, na pola pocinjem da surfujem na telefonu, dosadno mi je, ubrzo pocinje da me nervira i tako do samog kraja :( Probaću Tanenbaumove ponovo uskoro.

 

Boris sans Beatrice (2016)

https://m.imdb.com/title/tt4780842/?ref_=ext_shr_lnk

 

Hubris je zanimljiva tema i film ima dobrih momenata al sveukupno ostavlja slab utisak.

 

zalosno je sta taj covek snima, ako bih hteo da definisem najgori, bezvredni kich u filmu to bi bili njegovi noviji uradci™

 

  • -1 1
Link to comment

Black Adam. Bože gospode trokuri sa biciklom u čmaru (da citiram jednog bivšeg forumaša) koja praznina, bez radnje, zapleta, smisla ili bilo kakvog truda. Nemoj neko da se zeznuo da plati kartu za ovo. 

Link to comment

Once upon a time in the west. 

 

Kakav je bog Leone, napravi 4 filma u 5 godina i svaki remek delo žanra, ne zna se koji je bolji od kog... Mislim zna se, Dobar Loš Zao je najbolji, ali i ostali mogu lagano u top 15, 20 westerna ikada, barem 2 realno u top 10, što je samo po sebi van pameti. 

 

Pre svega kamera i kadriranje, na stranu opsednutost očima i česti close up-ovi, način na koji prikazuje scene je suva genijalnost...

 

 

Capture.JPG

Edited by Mil@n
  • +1 8
Link to comment
3 hours ago, Mos said:

Black Adam. Bože gospode trokuri sa biciklom u čmaru (da citiram jednog bivšeg forumaša) koja praznina, bez radnje, zapleta, smisla ili bilo kakvog truda. Nemoj neko da se zeznuo da plati kartu za ovo. 

 

Pa zar u hipstergradu nema ničeg drugog na repertoaru?

Evo Juasin novi anime u više njih, i drugi put!

 

 

Ili Triangle of Sadness. Ostalo i nije nešto privlačno (novog Kronenberga naruzili, eventualno ono "Prezime")

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

yuasa bog animea, dobro je ovo kad ga u trejleru reklamiraju kao režisera ovoga i onoga a ne spominju ping pong i tatami galaksiju :D mislim, super je i ovo ostalo, pogotovo eizouken, ali ovo dvoje su mu realno magnum opusi...

Link to comment
5 hours ago, Calavera said:

yuasa bog animea, dobro je ovo kad ga u trejleru reklamiraju kao režisera ovoga i onoga a ne spominju ping pong i tatami galaksiju :D mislim, super je i ovo ostalo, pogotovo eizouken, ali ovo dvoje su mu realno magnum opusi...

 

Nisam ni pogledala trejler, meni je dovoljno da vidim njegovo ime, još od kako sam gledala Mind Game :)

Link to comment
On 18.11.2022. at 1:03, Mil@n said:

Once upon a time in the west. 

 

Kakav je bog Leone, napravi 4 filma u 5 godina i svaki remek delo žanra, ne zna se koji je bolji od kog... Mislim zna se, Dobar Loš Zao je najbolji, ali i ostali mogu lagano u top 15, 20 westerna ikada, barem 2 realno u top 10, što je samo po sebi van pameti. 

 

Pre svega kamera i kadriranje, na stranu opsednutost očima i česti close up-ovi, način na koji prikazuje scene je suva genijalnost...

 

 

Capture.JPG


image.jpeg.98f87b4f82645197a7e42779d0cb6f3d.jpeg

Jedan od najboljih filmova ikad, meni je cak i bolji od DLZ - tu negde sa Za dolar vise - cisto zbog Li Van Klifa. 

Prelepi kadrovi - najlepsi definitivno pan out scena vesanja - pustinja i kanjon u pozadini uz Morikoneovo remek delo. (i dalje mi omiljeni fun fact da su Morikone i Leone isli u istu skolu ali se nisu poznavali to je koincidencija level kao da su HItler i Vitgenstajn bili drugari iz razreda )

 

image.thumb.jpeg.0560f511f6feb67407642eebdf223d19.jpeg

 

Edited by Blojler
  • +1 8
Link to comment

Meni DLZ prednjači zbog dva jako upečatljiva lika, Van Klif meni zanimljiviji lik od Istvuda koji je naravno fenomenalan, a tu je i Eli Wallach. Soundtrack u DLZ je toliko dobro implementiran, mislim da je to možda i najbolje uklopljen soundtrack u istoriji filma, nešto  vanvremenski, ne možeš da gledaš one scene sa glavnom temom, pogotovu finalni okršaj, da se ne naježiš pa čak i sad dok samo pišem o tome. U OUATITW soundtrack je naravno fenomenalan, ali kao da je na momente pobegao od divljeg zapada sa nekim mediteranskim elementima. Ne kažem to kao nešto loše, samo mi je zanimljivo.

 

Baš sam drugaru prokomentarisao ovaj kadar oz kolege Blojlera sa vešanja, u tome i jeste lepota Leoneovih filmova, takvih minijatura ima barem 20, 30 po filmu. Jednostavno je svaka komponenta njegovih filmova na najvišem mogućem nivou, a uspeti to u  4 filma gde svi obrađuju isto podneblje, tematiku, period istorije je skoro pa neverovatno. Hvala mu. 

 

 

  • +1 2
Link to comment

Sta znam, meni je DLZ uvek predstavljan kao najbolij vestern svih vremena - stalno se pustao na TVu i familija odusevljeno gledala. Kad sam prvi put pogledao za dolar vise odusevio se i Volonteom i VanKlifom... Scena dvoboja kad uleti Istvud uz okrestarski kresendo, Volonte koji u 2 minuta izmeni 15 emocija gde na kraju bude pomiren sa smrcu. isto tako VanKlif koji prelazi od mrtvog do pobednika sve uz Istvudov pravednicki bes i posle rastanak uz uzajamno postovanje - pravi buddy film. 

Ipak mislim da je Bilo Jednom na Zapadu vrhunac Leoneove vestern karijere, ja sam dobio utisak da je ovo njegov najsiri film, prica nije samo o osveti i o poganim novcanim motivima.

gradi se zapad ide se u civilizaciju, marifetluci i spekulacije i otimacina, planiraju se izgradnje gradova i akumulacija kapitala, siromasni radnici prave prugu- zato sam i mislio da je muzika sto ti kazes metideranska meni je to bilo kao muzika donesena iz kuce tih ljudi - muzika imigranata (mada fali crnaca i kineza koji su najvise pruge i napravili),

dolazak railroad men-a i izgradnja kao ulazak u civiliizovan svet i ostavljanje divljaka u plitkim grobovima u pustinji - ima jedna jaka scena kad Bronson pita Fondu jel te to gazda naucio novim trikovima da potplatis umesto da ubijes, naravno dobro znajuci da je end of the line za Fondu - ti ne ides u buducnost i progres ti ostajes mrtav ovde uz prugu - tu je i Robards kao antipod Fondi- dobar outlaw koji prlja ruke za dobrobit drugih for the sake of progress - i on isto zavrsava mrtav efektivno ubijen od strane Mortona kao i Fonda - jer je obaveza mocnika da se resi i dobrih i losih outlaws for the sake of progress. 


Mislim da mu je najzrelije uradjena motivacija likova, i to sto su od starta jedan protiv drugog Fonda i Bronson - nema onog ajde udruzimo se da opljackamo nesto pa posle cu izdam tebe i tvoju bandu ili ja sam isto outlaw - od starta Harmonika ide na Franka i to je to. 


Sad cu morati opet da gledam veceras :)

  • +1 7
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...