Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Ok, da, scena sa ubistvom Džona je blagi užas ali iskreno me i on smorio posle 25 godina. Mali Džoni, srednji Džoni, Džoni bilder, Džoni hipik, aj u kurac više, dosta ste ga milkovali. Dopala mi se priča o alternativnoj budućnosti gde ljudi svakako naprave sranje i kad Švarci kaže: po mojoj proceni postoji 74% šanse da ljudska rasa sjebe svet šta god bilo. Nije ona jedna borba bila epska pa su ljudi razumeli™ i batalili, nego je svaka borba epska i to nam je kraj svakako.

 

Mislim, kad uporedim sa sličnim filmovima koje sam gledao iz ove i prošle godine, ovo mi je bilo ok. Šta da radim :D

 

edit: meni je T3 bolji od Salvationa :) samo je morao biti snimljen pre Matrixa da bi uspeo. 


 

Link to comment

Triangle of Sadness

 

Maalo vise sam ocekivao. Film dobro krene, mestimicno ima super sekvenci i fazona, Estlund je majstor gorko-komicne atmosfere i apsurdnih situacija, ali ne mogu pobeci od utiska da ovde sve vreme prodaje istu foru na razlicite nacine, nekad genijalno, cesce polupromisljeno, a u svakom slucaju haoticno i nimalo suptilno. Kao skup nekakvih vinjetica, supljikavih ali uglavnom zabavnih, sve do poslednjeg segmenta gde je seting idealan da se film razmase i poentira (radnja se seli na ostrvo, a hijerarhija preokrece), ali on pak gubi momentum i postaje pomalo zamoran. Negde se tu krije odlicno delce od 100 minuta, ovih dva i po sata ispade nekako prekuvano i neujednaceno. U svakom slucaju, vredi pogledati, ali Force Majeure mi ostaje njegov najbolji uradak. E da, Zlatko Buric je car, a i Vudijeva epizoda je socna.

  • +1 3
Link to comment
50 minutes ago, FPLS said:

 E da, Zlatko Buric je car, a i Vudijeva epizoda je socna.

 

meni je i ona Filipnka odlicna (Dolly De Leon), ali tesko da ce iko nju upamtiti. I to je upravo metafora i ono o cemu film govori - ko je svetu "bitan" u danasnje vreme a ko je iz tamo neke zemlje, ne-bele kozhe. Mnogi ce znati film, na zalost, samo kao onaj u kojem je Vudi igrao.

 

nego

 

Spoiler

nesto sam mislio da ce vratiti u pricu, makar na kratko, onog Grka sto su ga deportovali s broda zbog nevladnja. Na ostrvu u resortu ili na nekom brodu koji prolazi mimo njih. Mislim da je s tim mogao da napravi neku interesantnu caku.  

 

  • +1 1
Link to comment

 

Topla preporuka. Film sa bergmanovskom dušom kao i primesama Isbena. Dirljiva priča, puna suzdržanog romatizma i sjajnom glumom Marije Heiskanen. Posebno će se svideti onima koji vole fotografiju. 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Na zapadu nista novo me nije pretjerano odusevio. Ok film ali nista spektakularno, poslednjih 15 min me samo dirnulo. Ne mogu ratne filmove inace ali ovo nisam mogao propustiti, mozda je do toga,

 

See how they run s druge strane drzao paznju, Sem Rokvel i Adrien Brodi dobri. Previse banalan za moj ukus.

 

Da, dobra i policajka.

Edited by kipo
  • Tužno 1
Link to comment

Gledali See how they run sinoć. Onako, limunadica koja se trudi da bude love letter who dunnit krimićima. Najveći utisak je koliko mi fale moderni filmovi koji uspevaju da ne farbaju odnose iz 2022. godine u prošlost. Gledaš i čudno ti zašto glavna glumica nije nadrkana i kako ne odbrusi inspektoru ili komesaru, nego napreduje kroz svoje greške i sazrevanje. Mini bonus, Rockwell i Ronanova imaju lepu hemiju, prirodni kao da ne glume. 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Gledao neko Don't worry, darling?

 

Odgledao sinoć...

 

Ko nije gledao, nek ne otvara spoler...

 

Spoiler

Matrix 21. veka... Kakav vek, takav i Matrix :fantom:

 

Edited by radisa
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...