Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Мой друг Ива́н Лапши́н (Мој друг Иван Лапшин 1984)moi_drug_ivan_lapshin.jpgДвадцать дней без войны (Двадесет дана без рата 1976)1304030180_20_dney_bez_voynyi_1976.jpgОва два значајна остварења великог руског аутора Алексеја Германа су прошле недеље приказана у Југословенској кинотеци.Као и у свим његовим остварењима и ова два дела бави се стриктно совјетским темама,совјетском историјом тако што је безројне појединости и делове совјетске историје поново састављао и тиме им удахнуо нови филмски живот.И ако у својим филмовима није претендовао да износи велике идеје,није био поштеђен цензуре као и многи други велики совјетски аутори,тако да је из тог разлога у и гурнут на маргине филмске историје.Mouchette(Мушет 1967)363_box_348x490.jpg?1328128332Још један песимистичан филм великог француског редитеља Робера Бресона по роману Жоржа Бернаноса.Филм прати трагичну судбину четрнаестогодишње девојчице Мушет која бива одбачена како од родитеља тако и целокупног друштва.Овим филмом Бресон није хтео да упире прстом и да тражи кривце,већ је тужна девојчицина судбина метафора за живот човека у модерном друштву који је у истом постао неразумљив,трагичан и апсурдан.

Edited by Crin-Blanc 1953
Link to comment
+1Odličan.
дизнијевска лимунадица, Скот Томас уноси мало шале, Блант слатка ко и увек за припалу.Халстром је отишо у курац.
Link to comment
k_001_m.jpgpruga / железная дорога, а. федорченко 2007.роудмуви kroz zemlju plime, sa pevanjem i plakanjem.
Link to comment

Iron man 3onako... gorko-slatko ostaje u ustima posle filma. zabavamožda i zato što sam jeo čokoladu za kuvanje gledećikonačno sam shvatio da je Stephanie Szostak ostala zaljubljena u mene :ohmy:tumblr_mlrvbvAuW41r1pf2vo1_500.png

Link to comment
We need to talk about Kevin je bas dobro potcenjen film, ocekivano sjajna Tilda i sve freaky metamorfoze Kevina.
odličan film. kad smo već kod filmova koji su prošli iz fokusa: The Raid ; fenomenalan film. džeki čen bi trebao da ga shvati kao rukavicu bačenu u lice ili neka ode u penziju.
Link to comment
džeki čen bi trebao da ga shvati kao rukavicu bačenu u lice ili neka ode u penziju.
au, kakvo sam sranjce odgledao (skoro do kraja) od dzekija - Chinese Zodiac. akcija i duhovitost do bola. bukvalnog.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...