Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Being There (1979) Sjajna društvena satira i velika uloga Pitera Selersa. Jednostavna priča, inteligentno razrađena o tome kako površno gledamo na bitne stvari, odnosno, dovoljno je da čovek ima dobro odelo i već je u našim očima veoma bitan... I sam naslov filma govori, da ako želiš da uspeš, moraš biti prisutan na pravom mestu u pravo vreme, ili ti uspeha nema. Nažalost... Preporukasmiley32.gif

Link to comment

- 1000Najgori film koji sam gledao ove godine. Lepo izgleda, slažem se, i to je sve. Ali dijalozi, likovi, zaplet, sve je prosto uvredljivo glupo.

Link to comment
ma jok, ovde je vera cukic pevaljka :(
nemoguće Veru Čukić nikad nisu gangbangovali. :o
A i u Život je lep karaju Sonju Savić.
:isuse: tačno, iz potpuno nepoznatog razloga stalno mešam nju i nedu arnerić......
Link to comment

Нове Звездане стазе. Претерано распричан, много, много лошији од прошлог дела.

Link to comment

Ma, чим је Линделоф умешан све ми је јасно, али опет нисам издржао да не одем у биоскоп да погледам.

Link to comment
:isuse: tačno, iz potpuno nepoznatog razloga stalno mešam nju i nedu arnerić......
Ja iz nekog razloga čitav život mešam Branku Petrić i Cvijetu Mesić.MalopreHelter Skelterhelter+dvd.jpgČesto smešan, gotovo propagandni film, koji uspeva da besprekorno održi pažnju tri čitava sata. Bizarnost čitave priče kao da je lepo legla u nekakav b movie fazon iz sedamdesetih i sve deluje kao nekakva vrsta "crne hronike" iz tog vremena, zbog čega mi se čini da je film na neki način postao ubedljiviji s vremenom. Steve Railsback je bio odličan, kao Charles Manson je pokidao, ali je odnda počeo da se snima u sve glupljim filmovima, među kojima je Bulajićev Veliki transport jedan od najglupljih.Legao mi je film baš, možda mi i nije jasno zašto. Edited by kobni zelaya
Link to comment

malopre (izdrzala malo jace od pola sata):http://www.imdb.com/title/tt1710417/lola-versus-poster.jpggreta gerwig je kul, ali ovo zaobici u nekoliko lukova.piece of shit.sve zato sto sam somina pa prihvatam filmske preporuke bez zadrske. odo sad lepo da gledam the sting, k'o sto je i odmah trebalo.

Link to comment
Legao mi je film baš, možda mi i nije jasno zašto.
Možda zato što je po istinitom događaju, možda zato što je iz 1976, možda zato što uspostavlja i tako i preko reditelja, koji je počeo sa tako voljenom b-produkcijom pedesetih, jedan kontinuitet folirane istorije filma (ono :ziga: za Fullera, :ziga: za Turnera, :ziga: za Sidneya J. Furiea itd), pa opet možda i zato što dobija kvalitet vremenom kao i svi ti divni dokumentarci rađeni u Hitlerovim i Staljinovim državama, ili možda zato što je još jedna intelektualno značajna karika koja nedostaje... U stvari, mora biti da je film pohvalio barem Tarantino, možda čak i Scorsese...
Link to comment
Možda zato što je po istinitom događaju, možda zato što je iz 1976, možda zato što uspostavlja i tako i preko reditelja, koji je počeo sa tako voljenom b-produkcijom pedesetih, jedan kontinuitet folirane istorije filma (ono :ziga: za Fullera, :ziga: za Turnera, :ziga: za Sidneya J. Furiea itd), pa opet možda i zato što dobija kvalitet vremenom kao i svi ti divni dokumentarci rađeni u Hitlerovim i Staljinovim državama, ili možda zato što je još jedna intelektualno značajna karika koja nedostaje... U stvari, mora biti da je film pohvalio barem Tarantino, možda čak i Scorsese...
A, pa dobro onda. Svejedno, dosta je neobično da mi se dopadne takav film, ali ovaj baš nekako uvlači. Inače, volim čitav taj romantizam oko b filma, ali same te filmove često ne uspem da odgledam, budu mi dosadni. Ukratko, voleo sam da gledam Šok koridor, ali ne i uvek filmove o kojima su tamo govorili.Ovaj Tom Gries je baš zanatlija, stara garda. :)
Link to comment
A, pa dobro onda. Svejedno, dosta je neobično da mi se dopadne takav film, ali ovaj baš nekako uvlači. Inače, volim čitav taj romantizam oko b filma, ali same te filmove često ne uspem da odgledam, budu mi dosadni. Ukratko, voleo sam da gledam Šok koridor, ali ne i uvek filmove o kojima su tamo govorili.Ovaj Tom Gries je baš zanatlija, stara garda. :)
Ukoliko sam shvatio, ti ne misliš na Fullerov Šok koridor, nego na emisiju sa televizije 'Art, tako da tek onda ništa nisam shvatio. Slabo gledam srpski film.Nego, apropo "istorije", ti si ga gotovo sigurno gledao, ali podseti me da preporučim film The Boys (1962) kao lepo meze za mnoge teze...
Link to comment
Ukoliko sam shvatio, ti ne misliš na Fullerov Šok koridor, nego na emisiju sa televizije 'Art, tako da tek onda ništa nisam shvatio. Slabo gledam srpski film.Nego, apropo "istorije", ti si ga gotovo sigurno gledao, ali podseti me da preporučim film The Boys (1962) kao lepo meze za mnoge teze...
Pa dobro, emisija je i nazvana po Fulerovom Šok koridoru i afirmiše upravo eksploatacijski i b film. Meni je to sve simpa, ali mnogo toga što su oni tamo hvalili nikada nisam mogao da gledam, mislim na svakakve Cormanove stvari, pa i Fullerove. Pa i ovaj Gries ima onaj film sa Charlesom Bronsonom u vozu koji su jedno sedamsto puta prikazivali na tv-u, a nikada nisam uspeo da ga odgledam.Hvala za preporuku, sigurno ću pogledati. :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...