Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

On 24.10.2021. at 19:19, Pokojni Ruxin said:

jel smo spominjali pig?

 

vrlo dobar film. nije nikakva eksploatacija i zajebancija što bi čovek pomislio s obzirom na ime i kejdža, već dosta ozbiljan film. a kejdžara dosta ozbiljno pokidao

 

Pola filma sam mislio da ću da odustanem zbog dosta čudnog izbora naracije al na kraju odličan delivery sa nekoliko finih referenci. Jedan od bisera je razgovor sa chefom u hipsterskom restoranu. 

Preporuka.

 

  • +1 2
Link to comment

Bergman Island (2021)

https://m.imdb.com/title/tt6910282/

 

Na početku sam imao problem da pratim dijaloge od lepote pejzaža, enterijera i eksterijera, al brzo sam se ceo teleportovao na ostrvo pa pratio u kompletu. Vešto štrika Mia Hansen-Løve, inteligentna mustra u već redovnoj saradnji sa Denis Lenoirom.

Ništa grandiozno, jedan kratak isečak iz bračnog ciklusa, mali omaž Bergmanu, lepo potegnute misli, dijalozi i emocije. Klot, frket,...

 

Link to comment

Spencer

P. Larrain

 

Tanko, tanko kao i Jackie. Na zalost, ma  koliko mu svi cileanski filmovi bili genijalni (pogledati poslednji "Ema" obavenoz) i Jackie i Spencer su tanki. Fali kontekst koji je uvek super-prisutan u cileanskim uradcima.

 

Link to comment
On 7.1.2022. at 1:30, Kampokei said:

Meni dobar Don't Look Up. Mozda zato sto sam mu od pocetka prisao kao satiri, ergo nisam ga shvatao preozbiljno. Od meni dragih filmova podseca na Network i na In the Loop, mada mi je ipak slabiji od oba.

 

Da se vratim na ovaj film, jel ima jos neko utisak da je Timothee Chalamet poceo da iskace iz frizidera? Verovatno se neki nece sloziti, ali malo mi je nepotreban u ovom filmu. A, iako zanimljive pojave, ne vidim da je bas toliko bravurozan. Ukratko, zbunjuje me ovaj hajp oko njega.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Kampokei said:

 

Da se vratim na ovaj film, jel ima jos neko utisak da je Timothee Chalamet poceo da iskace iz frizidera? Verovatno se neki nece sloziti, ali malo mi je nepotreban u ovom filmu. A, iako zanimljive pojave, ne vidim da je bas toliko bravurozan. Ukratko, zbunjuje me ovaj hajp oko njega.

+1

Mada sam ja mišljenja da je ceo kasting u tom filmu promašen i nepotrebno skup.

Sem Jennifer Lawrence.

  • +1 3
Link to comment
6 minutes ago, Kampokei said:

 

Da se vratim na ovaj film, jel ima jos neko utisak da je Timothee Chalamet poceo da iskace iz frizidera? Verovatno se neki nece sloziti, ali malo mi je nepotreban u ovom filmu. A, iako zanimljive pojave, ne vidim da je bas toliko bravurozan. Ukratko, zbunjuje me ovaj hajp oko njega.

Pa osim onog dobrog gej filma i ajde kod Vudi Alena, ovo ostalo, mnjah. 

Link to comment

https://m.imdb.com/title/tt14033502/ Ne mogu da se sjetim ko ga je ovde već preporučivao ali hvala mu. Upravo pogledao i moram reći da je to uz Aferim najbolji film Radu Judea. Šokantan, odsjaj nas samih, sa dokumentarističkim srednjim delom koji pokazuje paradokse jednog društva, istovremeno zabavan i veoma poučan, ovaj film ruši sve konvencije.. I još nešto, Jude ne razmišlja (ili je baš dobro razmislio?) o posledicama, nego šakom u glavu i zbog tog "take no prisoners" pristupa ima moj naklon. 

Link to comment
7 hours ago, maheem said:

+1

Mada sam ja mišljenja da je ceo kasting u tom filmu promašen i nepotrebno skup.

Sem Jennifer Lawrence.

 

to joj je ubedljivo najgora uloga do sada.

 

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, maheem said:

+1

Mada sam ja mišljenja da je ceo kasting u tom filmu promašen i nepotrebno skup.

Sem Jennifer Lawrence.

 

Takoe, cak ni nju nisu morali da trose za onu ulogu. Ja se zaljubio u Kejt Blanset (ponovo) :wub:

 

Meni je Dont Luk Ap vise neki tutorijal "sta bi se desilo kad bi se desilo" nego film - pamflet, kvazi dokumentarac, studija, sve samo ne film.

 

Mislim, odgledao ga i dopada mi se ali ne kao film no kao video

  • +1 3
Link to comment

Winter's bone bi bio hipsterski odgovor, a možda i najtačniji

 

edit - ali nije mi lorensica generalno ništa vau

Edited by Pokojni Ruxin
  • +1 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...