Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Gledao novog Bonda,Kako li je tek izgledao pre nego sto su ga preradili kad je ovako woke?Don’t look up kad Jobs resi sta ce da se radi i kad roditelji od naucnice nece da je puste u kucu jer podrzavaju radna mesta koja ce kometa stvoriti,sasvim dobra satira.Od resenja sa 80%sanse do kataklizme.To zvuci vise realno nego li kao komedija.

  • +1 2
Link to comment
6 hours ago, Jimmy Kowalski said:

 

I ja sam osecao nelagodu, ali zbog loseg scenarija. Film je pun fora, ali su jednostavno nesmesne. Mislim cela ta ideja da zbog popularnosti niko nece kur  prstom mrdnuti oko nekog meteora sto ce da nas pocisti je imbecilna na toliko nivoa. Upravo bi se dogodilo suprotno, svi ti mocnici i kompanije (iz celog sveta) bi zarad popularnosti i interesa sve ucinili da ispadnu heroji spasioci u toj situaciji. Ali to ne moze da bude u filmu koji podilazi masi sa porukom da je svima dosta politike.. 

 

brate ovo je satira koja pre svega karikira reakciju na klimatske promene. meteor je tu da skrati vekovno uništavanje planete na 6m.

tako da mi malo promašeno ovo tvoje.

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment

gledao swan song, ima glupu radnju, mnogo glupu, i konstantno je emotivan.da nije glavnog glumca koji je bio uverljiv onda bi se lepo videlo kakva JE OVO krsina od filma.sama ideja mi se ne svidja i to sto se tako glupa ideja obradjuje na jedan ozbiljan i emotivan nacin,.evo koja je ta genijalna ideja, mali spojler.

ljudi koji boluju od neizlecive bolesti imaju mogucnbost da dobiju svoju kopiju koja ce da nastavi njihov zivot i niko nece da zna da su oni mrtvi-originali.ne klonovi nego totalne kopije.neki ljudi se mnogo zanose kad su u pitanju naucna dostifgnuca.iskopirati necije telo i MOZAK EJ MOZAK pa ima li sta gluplje, jos najjaca fora sto u filmu dakle nisu u stanju da izlece coveka a mogu da ga naprave zdravog komplet.ha ha.takve ideje mogu i ja da imam evo recimo rodi se decak sve je u redu sa njim i on da u pubertetu pocne enormno da raste i naraste do 30m i onda se film bavi njegovim zivotom skroz ozbiljno,kako drustvo gleda na njega itd,.mnogo jedu govna

Link to comment
2 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

 

brate ovo je satira koja se pre svega karikira reakciju na klimatske promene. meteor je tu da skrati vekovno uništavanje planete na 6m. tako da mi malo promašeno ovo tvoje.

 

Jasno je to, to je pre svega Leova agenda. Zato je analogija sa meteorom promasena..

Link to comment

nisam siguran odakle ti onda čitanje da je poruka filma da je svima dosta politike, a ni zašto uopšte ulaziti u realnost scenarija ako nam je jasno da je to (ok malo nategnuta) analogija.

 

meni je generalno solidan uradak koji je lepo uhvatio ludilo američke politike i ceo taj culture wars koji se preliva i na ostatak sveta, ali je jasno da je suptilan poput malja.

Edited by Pokojni Ruxin
  • +1 5
Link to comment
11 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

nisam siguran odakle ti onda čitanje da je poruka filma da je svima dosta politike, a ni zašto uopšte ulaziti u realnost scenarija ako nam je jasno da je to (ok malo nategnuta) analogija.

 

meni je generalno solidan uradak koji je lepo uhvatio ludilo američke politike i ceo taj culture wars koji se preliva i na ostatak sveta, ali je jasno da je suptilan poput malja.

 

Iz samog filma.

Link to comment

Porika filma je da je dosta populista, kojima su samo sherovi i procenti bitni, a ne suština... Te poruke ima na više mesta, kad predsednica priča o cigari, kad drži govore i ona i njen debilni sin...

Link to comment

to sam već i video u filmu, ali neko smaračko svisusti politikajekurva mrsomuđenje iskreno ne toliko

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
Quote

Olsen: When you and I had spoken before, you mentioned how Meryl Streep’s character was kind of a slew of different presidents, but she, in a recent interview, said that she kind of based the character in part on The Real Housewives. Did you weigh in on that?

 

McKay: I mean, I wrote the character to be a goulash of all the pretty much horrendous presidents that we’ve had in the White House over the last 40 to 45 years. So there’s little pieces of each of them in the way I wrote it. I don't think either party has much to be proud about over the last 40 years. And then half the fun is then seeing an actor like Meryl Streep take that and kind of run with it on her own.

 

Dakle imamo lose politicke vodje u poslednjih skoro pola veka iz obe partije. Streep predstavlja i jedne i druge, jer su svi u sustini isti. Ostale vlade sveta se ni ne spominju, ali zakljucujemo da i one sede skrstenih ruku ocekajuci da dobiju svoj deo kolaca. Pa kad ih Streepova odjebe, onda Rusija, Kina i Indija na brzaka probaju da lansiraju raketu, ali naravno neuspesno. A ima i izjava neke zene sa cini mi se francuskim akcentom koja najavljuje da ce UN u svom stilu reagovati hitno.

 

Mislim, jasno je da je ovo aluzija na to sto se ne moze postici globalni dogovor o smanjenju zagadjenja, ali je potpuno debilno napisano u kontekstu meteora..

Link to comment

Konzervativci misle da je protiv njih i vide CNN, liberali da je protiv njih i svisuistizam, jedan vidi Zukeberga u onom milijarderu, drugi Jobsa, treći Elona, svi zajedno nezadovoljni prikazanim i što nisu pljuvani bolje drugi. Deluje da je ubo šta je hteo. :fantom:

  • +1 2
Link to comment
37 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

Ja se sada već ozbiljno pitam jeste li vi uopšte gledali film, ili imate neku svoju verziju o kojoj pričate?

 

Ja gledala. 

Sve mi je jasno sto je pisac hteo da kaze i mislim da je jako lose i plitko scenario napisan. Okej je za ljude sa prosecnim inispod proseka IQ da razumeju i nasmeju se. Bas bas losa parodija. 

Link to comment
10 hours ago, gone fishing said:

odličan film, slika dekadentnosti naše tj zapadne civilizacije, jurnjava za profitom, gubitak vere u nauku, elita koja raji servira jeftinu zanaimaciju u vidu showbiz- a, reatardirana publika koja ne želi da čuje ružnu istinu, kao da podseća na nešto, hm korola a može da prođe i kao alegorična priča o klimatskim promenama i reakciji vlada i sluđenih masa...

- sa tehničke strane ima tu par zamerki :happy:

- prvo šatlovi su penzionisani pre više od 10 godina, a kao drugo oni nisu predviđeni za let u kosmos ka drugim planetama ili kometama već da podignu teret na 500 km iznad zemlje

- treće sa današnjim stepenom razvoja trebale bi nam min 3 godine od otkrića komete da bi nešto mogli da uradimo sa njom, samo za gradnju rakete bi trebalo min 2 god, ideja sa ispaljivanjem raketa sa nuklearkama je smešna zbog ograničenog kapaciteta za gorivo i dometa to bi bilo kao da pokušavate da zaustavite pobesnelog slona koji juriša prema vama sa vazdušnom puškom 

kopi s fejs:

 

Gledali onaj film. Par komentara.

Prva dva minuta: 1) kupola opservatorije se ne otvara neposredno pred samo posmatranje teleskopom, već ranije kako bi se izjednačila temperatura vazduha sa spoljnom, i to zbog smanjenja uticaja turbulencije nastale mešanjem vazduha različite temperature; 2) posmatranje je na teleskopu sa adaptivnom optikom (AO) gde se koristi pulsni laser koji pobuđuje rezonantnu liniju atoma natrijuma (589 nm) na visinama od oko 100 km (natrijuma tamo ima zbog ablacije meteoroida) i daje veštačku zvezdu na osnovu koje sistem koriguje sliku. Zrak se onako vidi tek na dugim ekspozicijama, jer uopšte nije toliko sjajan. 3) nije jasno da li je tim teleskopom snimljena kometa. Ali ako jeste, nešto im ne radi dobro AO sudeći po tufnama od zvezda.

Kometa: 1) ukoliko će kometa da udari u Zemlju za 6 i po meseci od trenutka otkrića onda je ona tada udaljena nekih 4 astronomske jedinice od Sunca i Zemlje. Dominantno komponenta njenog prividnog kretanja je pomeranje posmatrača. I obično iznosi nekoliko desetina lučnih sekundi na čas. Na smimcima je onda, usled očekivanog pomeranja, očigledno da glava komete nije veća od 10 lučnih sekundi, što sa procenjenom udaljenošću daje nekoliko desetina hiljada kilometara. Ovo je premala veličina za jezgro komete koje se filmu smatra da je veće od 5 km; 2) ukoliko kometa ima jezgro veličine 5 do 9 kilometara očekivani sjaj u trenutku otkrića bi trebalo da iznosi oko 14 magnitude. Što je lak ulov i za amaterske teleskope, odnosno bila bi primećena na teleskopima koji vrše nadzor neba barem godinu dana ranije. 3) rep komete mahom ne pokazuje prividni pravac kretanja, i to je mahom specijalni slučaj kada se kometa nalazi blizu ekliptike, a tada je moguće da se kreće čak i suprotno od prostiranja uočenog repa. 4) Gausov metod za određivanje orbite, koji inače ne bi stao lako na onu tablu, ne radi (dobro) kod posmaranja dobijenih u toku jedne noći. Eventualno se može samo proceniti koliko je kometa udaljena od posmtrača (ponovo ono kretanje posmtrača, a u aproksimaciji da kometa stoji jer se nalazi na velikom rastojanju od Sunca). Nikako nije moguće odrediti precizan datum i mesto udara, već se ne zna ni orbita. 5) pošto se (dovoljno dobro) ne zna orbita nije moguće tvrditi da dolazi iz Ortovog oblaka. Za ovo je potrebno nekada i više meseci posmatranja, a da ne pričamo još i o negravitacionim silama koje deluju na kometu, i čiji uticaj se mora isto odrediti posmatranjima. 6) da ne pričam kako se u moderno doba određuju orbite, i koliko je neophodno merenje polažaja objekata jedan veliki zajednički poduhvat astro zajednice, a ne par ljudi ili institucija.

Udar: 1) ukoliko ovoliki objekat udari negde u okeanu kraj Čilea, tužni molitveni skup za večerinkom u Mičigenu je na nekih 8000 km udaljenosti. Od efekata bi nakon nekih 25 minuta osetili podrhtavanje tla. Nikakav katastrofalni zemljotres. Onda bi nešto kasnije imali dolazak prašine i eventulno nekog krupnijeg materijala. A posle 8 sati bi čuli glasnu buku. Eventualno bi kvrcnulo neko staklo, i dunuo bi vi vetar značajno slabiji od košave. 2) gomilu krhotina oko Zemlje nakon udara i da ne pominjem. A tek one cele automobile...

Sve u svemu, očajno. Ovako shvatanje i prihvatanje slike naučnog procesa ima debele paralele sa odnosom ka naučnom pristupu u borbi sa pandemijom. Eto, samo primer.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...