Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

10 minutes ago, SNARC said:

 

 

Mislim da se nisam nasmejao nijednom..malo mi se mozda brk razvukao kada ih na pocetku onaj general uradi za vodu i grickalice.

 

Sve vreme gledanja sam osecao neku malu neprijatnost, kao da se u stegi nekoj nalazim. Sve to cemu bi trebalo da se smejemo u stvari nezaustavljivo nailazi. Zivoti, sudbine, okolina..sve ce to zavisiti od bilmeza koji svojim kliktanjem po ekranu odredjuju strategije, jerbo ne moze se protiv popularnosti a jos manje protivu interesa.

 

Bejah malo porazen nakon kraja filma.

Pa to i jeste ideja filma... Film je dobar jer razvija nelagodu, i održava je sve vreme, ukazujući na najprostiji mogući način u kakvom idiotskom društvu živimo...

 

I što bi se smejali, film i nije zamišljen da se smejemo...

  • +1 5
Link to comment
56 minutes ago, SNARC said:

 

 

Mislim da se nisam nasmejao nijednom..malo mi se mozda brk razvukao kada ih na pocetku onaj general uradi za vodu i grickalice.

+ kad se šatlovi vraćaju i onaj crnac kaže to je korekcija kursa, ja znam bio sam u mornarici

 

fina zabava, i lepo ogledalo današnjeg društva. nema dubljih poruka, nivoa priče al bi ih bilo i za neočekivati iz ove teme

 

Link to comment
1 hour ago, SNARC said:

 

 

Mislim da se nisam nasmejao nijednom..malo mi se mozda brk razvukao kada ih na pocetku onaj general uradi za vodu i grickalice.

 

Sve vreme gledanja sam osecao neku malu neprijatnost, kao da se u stegi nekoj nalazim. Sve to cemu bi trebalo da se smejemo u stvari nezaustavljivo nailazi. Zivoti, sudbine, okolina..sve ce to zavisiti od bilmeza koji svojim kliktanjem po ekranu odredjuju strategije, jerbo ne moze se protiv popularnosti a jos manje protivu interesa.

 

Bejah malo porazen nakon kraja filma.

 

I ja sam osecao nelagodu, ali zbog loseg scenarija. Film je pun fora, ali su jednostavno nesmesne. Mislim cela ta ideja da zbog popularnosti niko nece kur  prstom mrdnuti oko nekog meteora sto ce da nas pocisti je imbecilna na toliko nivoa. Upravo bi se dogodilo suprotno, svi ti mocnici i kompanije (iz celog sveta) bi zarad popularnosti i interesa sve ucinili da ispadnu heroji spasioci u toj situaciji. Ali to ne moze da bude u filmu koji podilazi masi sa porukom da je svima dosta politike.. 

  • +1 2
Link to comment

odličan film, slika dekadentnosti naše tj zapadne civilizacije, jurnjava za profitom, gubitak vere u nauku, elita koja raji servira jeftinu zanaimaciju u vidu showbiz- a, reatardirana publika koja ne želi da čuje ružnu istinu, kao da podseća na nešto, hm korola a može da prođe i kao alegorična priča o klimatskim promenama i reakciji vlada i sluđenih masa...

- sa tehničke strane ima tu par zamerki :happy:

- prvo šatlovi su penzionisani pre više od 10 godina, a kao drugo oni nisu predviđeni za let u kosmos ka drugim planetama ili kometama već da podignu teret na 500 km iznad zemlje

- treće sa današnjim stepenom razvoja trebale bi nam min 3 godine od otkrića komete da bi nešto mogli da uradimo sa njom, samo za gradnju rakete bi trebalo min 2 god, ideja sa ispaljivanjem raketa sa nuklearkama je smešna zbog ograničenog kapaciteta za gorivo i dometa to bi bilo kao da pokušavate da zaustavite pobesnelog slona koji juriša prema vama sa vazdušnom puškom 

  • +1 1
Link to comment
17 hours ago, slepa živana said:

čula sam da ima novi film seks i grad i da u njemu umire zverka. vidim na hbo seks i grad 2 i krenem da gledam u nadi da ću da vidim to umiranje, kad ne lezi vraže, izgleda da tih filmova ima više od dva.

tako da sad mogu da se pohvalim da je seks i grad 2 poslednji film koji sam pogledala, to je kao neka dvočasovna reklama za abu dabi. malo je reći da sam oduševljena.

Umire u novoj seriji, a ne u filmu :D

 

Link to comment
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

 

I ja sam osecao nelagodu, ali zbog loseg scenarija. Film je pun fora, ali su jednostavno nesmesne. Mislim cela ta ideja da zbog popularnosti niko nece kur  prstom mrdnuti oko nekog meteora sto ce da nas pocisti je imbecilna na toliko nivoa. Upravo bi se dogodilo suprotno, svi ti mocnici i kompanije (iz celog sveta) bi zarad popularnosti i interesa sve ucinili da ispadnu heroji spasioci u toj situaciji. Ali to ne moze da bude u filmu koji podilazi masi sa porukom da je svima dosta politike.. 

Da, ta ideja da ce neko pokušati da upozori na katastrofu, a političari i kapital će da gledaju svoj interes, je glupa...NOT...

 

Gledamo je svakodnevno, u USA, u Srbiji... Bilo gde... Snimane su gomile filmova na tu temu do sad, pa niko nije rekao da su glupi jer pokazuju to... Podjimo samo od Slučaja Pelikan, glup i nerealan film, jel?

 

Baš glupo da neko napravi neki film koji 1/1 pokazuje kako današnje političare bole kurac za narod i gledaju samo svoj i interes krupnog kapitala... Naravno, ovo je karikirano, ali nije predaleko od istine... Mi u Srbiji bukvalno živimo ovaj film, samo nije kometa, nego Rio Tinto...

 

 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Ne znam sta je Kowalski gledao, ali nidje veze sa dosta politike porukom. Dosta populizma je ta opšemestaška poruka, ako već tražite jednu.

 

Čak ima i scena sa Chris Evansom, koja se sprda sa 'svi su isti i nek vlada ljubav' momentom.

  • +1 2
Link to comment
7 minutes ago, radisa said:

Da, ta ideja da ce neko pokušati da upozori na katastrofu, a političari i kapital će da gledaju svoj interes, je glupa...NOT...

 

Gledamo je svakodnevno, u USA, u Srbiji... Bilo gde... Snimane su gomile filmova na tu temu do sad, pa niko nije rekao da su glupi jer pokazuju to... Podjimo samo od Slučaja Pelikan, glup i nerealan film, jel?

 

Baš glupo da neko napravi neki film koji 1/1 pokazuje kako današnje političare bole kurac za narod i gledaju samo svoj i interes krupnog kapitala... Naravno, ovo je karikirano, ali nije predaleko od istine... Mi u Srbiji bukvalno živimo ovaj film, samo nije kometa, nego Rio Tinto...

 

 

 

Politicare boli kurac za narod od kad je sveta i veka. To sto mi mislimo da sve pocinje od nase generacije, pa da je tako u poslednjih 30-40 godina (kao sto kaze reditelj filma), a da je ranije sve bilo bolje je zabluda. I naravno da vlasnici krupnog kapitala zele da zastitte svoj interese. A kada je bilo drugacije? Samo malo je licemerno boriti se kao protiv bogatasa, a za ulogu u filmu dobijati 30 odnosno 25 milki. Ali su zato silno zabrinuti za buducnost..

 

Link to comment
3 hours ago, Jimmy Kowalski said:

 

I ja sam osecao nelagodu, ali zbog loseg scenarija. Film je pun fora, ali su jednostavno nesmesne. Mislim cela ta ideja da zbog popularnosti niko nece kur  prstom mrdnuti oko nekog meteora sto ce da nas pocisti je imbecilna na toliko nivoa. Upravo bi se dogodilo suprotno, svi ti mocnici i kompanije (iz celog sveta) bi zarad popularnosti i interesa sve ucinili da ispadnu heroji spasioci u toj situaciji. Ali to ne moze da bude u filmu koji podilazi masi sa porukom da je svima dosta politike.. 

 

Naprotiv, film ne podilazi masi vec upravo eliti. Masa je tu glupa, to su oni Trampovci kojepredsednica izvacari uvek na foru a oni ne vide da su izvacareni.

Nisu "Jovana Jeremic" i onaj drugi sa CNN-a nego sa FOX-a.

 

 

I ako je svrha filma pedagoska, nije je ispunio jer preaching to the converted a oni drugi iz aviona vide propagandu "komunista".

Edited by Budja
  • +1 1
Link to comment

Mega popularan Don't Look Up, samo iskače po soc mrežama i forumu.

Jedva sam izdržao da ga pogledam do kraja.

 

Novi Ghostbustersi solidna retro zabava mada su mogli bolje iskoristiti simpatične sporedne likove kada su ih već ubacili u film.

 

 

Link to comment
4 minutes ago, Budja said:

 

Naprotiv, film ne podilazi masi vec upravo eliti. Masa je tu glupa, to su oni Trampovci kojepredsednica izvacari uvek na foru a oni ne vide da su izvacareni.

Nisu "Jovana Jeremic" i onaj drugi sa CNN-a nego sa FOX-a.

 

Nije tacno. U filmu su bad guys politicari, mocni biznismeni i mediji. Njihovi predstavnici su zato predstavljeni karikaturalno, jer je to safe bet. Njih obican narod inace prezire, ono "samo nas lazu i misle na sebe".

Link to comment

Ako je Idiocracy bio slika toga gde možda idemo, onda je Don't Look Up slika onoga gde već jesmo. Film je jasno inspirisan COVID pandemijom a tu se jasno videlo koliko su (neke) vlade u stanju da rastežu i ignorišu istinu zarad svojih interesa i dobiti. Film pogađa metu, uz karikiranja naravno. 

  • +1 8
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...