Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Ma izvjedba je loša, akcija je loša, film pati od dosade na mahove, užasne dosade, ali zbog prvih pola sata i komentara o samom sebi vrijedi. I zbog skičanja fanova.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, James Marshall said:

Ovdje je to otpanjeno na kub. U fazonu, nije on Neo, nego su njih dvoje Neo, zajedno. I generalno sve se vrti oko njihove ljubavi, sve ostalo je potpuno nebitno.

 

pa i u kecu on ozivi nakon sto ga triniti poljubi, u dvojci obrnuto. uvek se vrtelo oko njih dvoje.

 

Spoiler

ne znam zasto citate ovaj film kao potpunu sprdnju. po mom misljenju su uboli duh vremena savrseno i 1999 i 2021. sva ta sprdacina na racun matriksa je ionako objasnjena kasnije tokom filma kao jos jedan od mehanizama samog apdejtovanog matriksa. film ne odstupi od narativnog toka trilogije ni u jednom trenutku i uopste ne kvari utisak prethodnih delova na nacin na koji je SW recimo usrao sve sto valja

 

  • +1 1
Link to comment

BAC Nord iliti The Stronghold

Francuski akcioni o bandi iz Marseja kojoj policija ne moze nista pa onda ulecu na kvarno i nastaje drama. Na momente zanimljiv, ok za da se ubije vreme.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

Odgledao sam i ja matrixa.

 

Utisak mi je da su hteli da idu na sigurno, da ne pametuju previše oko plota, prvih sat kao da gledamo keca ponovo, malo onih par autoironičnih doskočica nisam siguran da su potrebne. Bacili su kartu na ljubav i njih dvoje, ali nisam siguran da je to dobitna varijanta. Nismo videli ništa specijalno osim bullet time tuča ali dokle i toga, jednostavno fali nešto više od već viđenog. Uloga The Analysta je možda mogla bolje da se odradi niti je čovek ubedljiv kao negativac, na momente kao da se gleda neka parodija... 

 

Ocena na IMDB je odgovarajuća, taman je između 5.5 i 6. 

  • +1 1
Link to comment

Kako su htjeli da idu na sigurno sa onih prvih sat vremena, nisu mogli plastičnije da nacrtaju da ih (ju) je Warner uslovio u fazonu "mi ćemo ovu četvorku raditi s tobom ili bez tebe" a onda je ova rekla "e ako je tako, sad ću vam se svima popišati u supu/čaj/kafu/šta god, ima da vam presjedne". Sigurno znači crowdpleaser, za ovo se znalo ko god je pogledao da je nekakva (meta)kritika i autoronija. Nije toliko glupa da nije znala kakav će ovo revolt izazvati kod prosječnog razmaženog fana. Patetika, sprdnja sa svim i svačim pa i istorijom franšize, metakomentari, podjebavanje svega i svačega (MCU npr), užasna akcija, neko ko je napravio originalni Matriks je morao da zna (i znao je) da će nešto ovako biti dočekano na nož i da ga boli kurac ili čkapi zbog toga.

Link to comment

matrix je krs.uradjen je u stilu superherojstina stim da je jos i dosadan.pokusali sa nekim provokacijama kao kod deadpoola, akcione scene-tuga. ima i neke jadne parodije.sve u svemu prilicno jadno.

dont look up odlican obuhvata mnogo mana u savremenom drustvu,humor, gluma-vrhunski.

Link to comment

čula sam da ima novi film seks i grad i da u njemu umire zverka. vidim na hbo seks i grad 2 i krenem da gledam u nadi da ću da vidim to umiranje, kad ne lezi vraže, izgleda da tih filmova ima više od dva.

tako da sad mogu da se pohvalim da je seks i grad 2 poslednji film koji sam pogledala, to je kao neka dvočasovna reklama za abu dabi. malo je reći da sam oduševljena.

  • Haha 2
Link to comment
On 28.12.2021. at 11:17, ivy said:

bila bi fora da je Brus Willis isao u satlu da raznese kometu :laugh:

 

Ovo je doslovno jedina zamerka filmu, da su njega nahvatali za tu ulogu to bi bio valjda najbolji momenat u istoriji kinematografije :laugh:

 

Link to comment

Novi Matriks nema šta da ponudi osim kolorita i malo autoironije u početku. Potom prelazi u recikliranje poznatih motiva, zapleta, kadrova.

 

Potrudili su se malo da priča ima kontinuitet (za razliku od Kameronovog "pravićemo se da drugi terminatori nisu snimani 20 godina"), ali nema novog ugla, razvoja, zaključka. Ostadoše njih dvoje da lete u sreći zaljubljenoj, a agent im lijepo reče OK crtajte ovdje duge po nebu, ali u stvarnosti sve ostaje isto. I ako je the power of love ključ za sve, kako onda mašine zavladaše in the first place? Neće valjda nova trilogija..

 

PS

Spoiler

Ljuljanje na obrisanom užetu kada Triniti hvata Nea na kraju :isuse:

 

  • +1 1
Link to comment
On 31.12.2021. at 14:31, Sludge Factory said:

Don't Look Up je kao Tesna koza ili Zikina dinastija, tresina, ali kidas se od smeha :D

 

On 31.12.2021. at 14:41, Jimmy Kowalski said:

Ja se nijednom nisam nasmejao tokom citavih 2 i po sata. A Tesna koza je fakat smesna i posle 40 godina..

 

Mislim da se nisam nasmejao nijednom..malo mi se mozda brk razvukao kada ih na pocetku onaj general uradi za vodu i grickalice.

 

Sve vreme gledanja sam osecao neku malu neprijatnost, kao da se u stegi nekoj nalazim. Sve to cemu bi trebalo da se smejemo u stvari nezaustavljivo nailazi. Zivoti, sudbine, okolina..sve ce to zavisiti od bilmeza koji svojim kliktanjem po ekranu odredjuju strategije, jerbo ne moze se protiv popularnosti a jos manje protivu interesa.

 

Bejah malo porazen nakon kraja filma.

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...