Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Opet odgledao Rejmijeve Spejdermene. Ah, koja divota. Nostalgija... Filmovi voze li voze... Deni Elfman muzika, cice koje vrište, zaprepašćeni muški, Tarzan-Džejn-King Kong fore, ništa haj-def, haj-frejmrejt, pogubljeni Parker, niđe mobilnih telefona do trećeg dela, vozi samo tako... Defo i Molina objašnjavaju kako se glumi zlikovac i pokrivaju naivnu stripsku radnju, a Kirsten vrišti li vrišti, svaka čast...

Link to comment

The Power of the Dog

 

Zenski lik koji povezuje dva glavna junaka je tanak. I onda je cela drama tanka, a ostaje samo efekat iznenadjenja u prici. Gledljivo i svakako bolje od Nomad land ako je o Oskaru rec.

Link to comment

Lik Dzenifer Lorens je plitak, ili je ona to lose iznijela, kao i onaj klinac iz Dine. Ostalo je sve savrseno na mjestu. Ali fora i jeste da se nabije sto vise poznatih glumaca kako bi film ispunio svrhu.

Link to comment

Ne bih rekao da je film "kršina teška", namerno je napravljen prepun gluposti, banalnosti i apsurda, baš u skladu sa tim kakav je svet danas.

 

Mislim da ni tvorci i kreatori nisu previše ulagali u standardne filmse karakteristike, poenta bukvalno svega je jasna poruka filma, i ona je jedino bitna. Izvedba, naracija pa i gluma su u potpunosti, rekao bih, sekundarni.

Link to comment
Just now, Mil@n said:

Ne bih rekao da je film "kršina teška", namerno je napravljen prepun gluposti, banalnosti i apsurda, baš u skladu sa tim kakav je svet danas.

 

Mislim da ni tvorci i kreatori nisu previše ulagali u standardne filmse karakteristike, poenta bukvalno svega je jasna poruka filma, i ona je jedino bitna. Izvedba, naracija pa i gluma su u potpunosti, rekao bih, sekundarni.

Pa kršina je kao film, i ja mislim namjerno. Ali i kršina od filma je vrsta stava, što pozdravljam.

A ako je poruka da će ljubav spasiti sve i da su njih dvoje zajedno to TO, to je cheesy preko svake mjere :lolol:

Link to comment
1 minute ago, James Marshall said:

 

A ako je poruka da će ljubav spasiti sve i da su njih dvoje zajedno to TO, to je cheesy preko svake mjere :lolol:

nije li i originalni film imao ovako neki momenat na kraju?

  • +1 2
Link to comment

Ovdje je to otpanjeno na kub. U fazonu, nije on Neo, nego su njih dvoje Neo, zajedno. I generalno sve se vrti oko njihove ljubavi, sve ostalo je potpuno nebitno.

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, James Marshall said:

Pa kršina je kao film, i ja mislim namjerno. Ali i kršina od filma je vrsta stava, što pozdravljam.

A ako je poruka da će ljubav spasiti sve i da su njih dvoje zajedno to TO, to je cheesy preko svake mjere :lolol:

 

Ma ta poruka filma mi nije bila na kraj pamet, kometa je, imho, sve ono što radimo planeti i potencijalno uništenje ili neka kataklizma koja nas negde čeka, u ovom ili onom obliku. Film nam samo nudi razloge zašto je to tako i zbog kakvih stvari/ljudi/pojava imamo praktično siguran kurs ka samouništenju.

Edit: ok, ti o Matrixu, ja o Dont Look Up, raziđimo se s' pogledom ka zemlji... :D

Edited by Mil@n
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...