Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

9 hours ago, bags said:

 

Da prekinuo posle pola sata. Dosadno do granice fizickog bola.

BTw. Nadrealisiti su odradili intervju profesor doktora milion puta bolje pre jedno 30 godina...

 

Ja mu davala sanse al dzaba.

Odgledala do kraja, kad vec prodjoh pola filma. Svi su odlicni, kejt nisam prepoznala u pocetku. Al scenario je katastrofa.

Kad umislis da si pametniji od ostalih,  pa da nam pokazes koliko si pametan. Bas bas bas lose. 

Idiocracy je remek delo za ovo. Ni jednom da mi osmeh izvuku! E mozda jednom..kad je jen otvorila usta od soka videvsi ono dvoje da se ljube. Eto tad.

 

 

Edited by mustang
Link to comment

Pogledah i ja novi matrix u praznom bioskopu, meni sasvim kul, za razliku od Dine ovaj je barem proleteo, što je plus. Malo kritike sveopšte pomame za ributovima na početku i sprdnje do osrednje priče u sredini i kraju, da ne spojlujem i ne preterujem u širinu. Ima prenategnutih i predvidivih delova i ima nekih nedoslednosti, ali gledljiv sveukupno.

 

Spoiler

Ok, možda ipak malo, Nil Patrik najslabija tačka definitivno, kako on tako i analist. I botovi...ko zombiji u WW-Z. Loop momenti ok, ali ljubav pobeđuje je bilo meh... e da, Erendbira Ibarra ima prilično privlačnu pojavu u onom delu kada beže iz voza.... e da, voz, i to je isto.... ma nije ništa posebno film, a opet dotakao je neke zanimljive žice i fino izgudao par parabolica.

 

Link to comment
2 hours ago, James Marshall said:

Odgledao sam ovaj novi Matrix, od poseravanja po svemu i svačemu od strane Vačovske jedino mi je zanimljivije kukanje fanova, inače film je sam po sebi do bola dosadan, predvidiv i isprazan

Film je teška sprdnja na sve i svašta a pogotovo na svoje prethodnike, ali to što su se mnogi isprimali na ovo kao na nešto ozbiljno je za sociološku studiju :lolol:

 

 

Katastrofalno prošao u američkim bioskopima, mislim da je to to za ovu iritantnu franšizu, a sestre Wachowski od sada mogu samo da snimaju spotove i reklame, i to ako im se posreći.

 

 

 

S92MaTr.png

Link to comment

Kakva crna publika do 12 godina, ovo je i bilo namijenjeno likovima od 35+ koji se sjećaju originala i očigledno se išlo na to da se ta publika isprovocira. To što je ta publika u fazonu "kme kme ne dirajte nam Matrixy" nije problem Lane Vačovski. Ali ovoliki butthurt oko jednog češanja o staru slavu i mamuzanja mrtvog konja od franšize mi stvarno nije jasan, kolektivni amok. Valjda se navukli na ovu sigurica kvazikreativnu korporativnu MCU gudru koju isporučuju Soni i Dizni

Link to comment
Just now, James Marshall said:

Kakva crna publika do 12 godina, ovo je i bilo namijenjeno likovima od 35+ koji se sjećaju originala i očigledno se išlo na to da se ta publika isprovocira. To što je ta publika u fazonu "kme kme ne dirajte nam Matrixy" nije problem Lane Vačovski. Ali ovoliki butthurt oko jednog češanja o staru slavu i mamuzanja mrtvog konja od franšize mi stvarno nije jasan, kolektivni amok. Valjda se navukli na ovu sigurica kvazikreativnu korporativnu MCU gudru koju isporučuju Soni i Dizni

Kad je film počeio, pa ideja da je sve u stvari u njegeovoj glavi i da nema u stvari Matrixa, je bilo nešto na čemu se možda moglo napraviti nešto interesantno, novo i zanimljivo na nekom novom putu...

 

A onda su se vratili na autoput i nastupila je bezvezarija...

 

No, i dalje, film je gledljiv ako ti se gleda akcija i ne smeta ti besmesleno recikliranje scena i događaja iz prva 3 dela...

Link to comment

Prvih pola sata, taj meta dio filma je i najzanimljiviji, poslije toga upada u domen "aha, sad će biti ovo i desiće se ovo", bukvalno si mogao da naslutiš 95% svega. Povremeno neki fazon i prozivka nekoga ili nečega i to je to.

Link to comment
52 minutes ago, James Marshall said:

Kakva crna publika do 12 godina, ovo je i bilo namijenjeno likovima od 35+ koji se sjećaju originala i očigledno se išlo na to da se ta publika isprovocira. To što je ta publika u fazonu "kme kme ne dirajte nam Matrixy" nije problem Lane Vačovski. Ali ovoliki butthurt oko jednog češanja o staru slavu i mamuzanja mrtvog konja od franšize mi stvarno nije jasan, kolektivni amok. Valjda se navukli na ovu sigurica kvazikreativnu korporativnu MCU gudru koju isporučuju Soni i Dizni

 

 

Reci to novom Blejdraneru.

 

Ili Twin Piksu, ako cemo serije.

 

Ako imas jak koncept, mnogo para za produkciju i pricu koja moze da koketira sa komercijalnim a opet dopusta originalne zaplete, onda je logicno da pitas ove "kreatore" koji im je u stvari bio kurac da spucaju vreme, pare i glumce u ovaj buckuris nicega. Meni su jasniji oni koji su nesto ocekivali od cinika koji stoje sa strane pa kazu "a sta ste ocekivali".

 

 

Edited by Caligula
Link to comment

Final account https://www.imdb.com/title/tt12789212/

 

Spoiler

Taman ono sto covek moze da pomisli o ljudima koji su u rat usli sa 14-16 godina i jos bili zivi 2008 kad su intervjui snimani.

 

Anyway, Matrix sam skinuo u prvih pola sata od pojave na trafikama. Jos nisam odgledao. A bas sam se radovao jer je dobar deo sniman u Berlinu, pa sam cak biciklom prosao pored Babelsberga (studio) kad su pravili zurku za zavrsetak snimanja i tako preksili sva covid pravila. U par scena mogu da se vide tattoo-i Berghaina (najpoznatiji klub na svetu?) po telima koga vec u filmu (video po netu). Nisam ga odgledao jer mi frka da ne kvarim franchizu. Jebemliga.

Link to comment
3 hours ago, Jeremija said:

 

 

Katastrofalno prošao u američkim bioskopima, mislim da je to to za ovu iritantnu franšizu, a sestre Wachowski od sada mogu samo da snimaju spotove i reklame, i to ako im se posreći.

 

 

 

S92MaTr.png

Uh, kakav krs od filmova, mada verujem da je Spider-Man tradicionalno zabavan.

 

Btw, gledajte C'mon C'mon - imali, nemali klince, predivan film o odrastanju i medjusobnom razumevanju velikih i malih.

cmon-cmon-siempre-adelante.jpeg

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, Lancia said:

Uh, kakav krs od filmova, mada verujem da je Spider-Man tradicionalno zabavan.

 

Btw, gledajte C'mon C'mon - imali, nemali klince, predivan film o odrastanju i medjusobnom razumevanju velikih i malih.

cmon-cmon-siempre-adelante.jpeg

 

 

Meni su svi ti filmovi sa Spiderman-om, bez obzira da li je u pitanju ovaj serijal, ili Amazing, ili onaj prvi i pored plejade dobrih glumaca pre svega dosadni, a nisam baš ljubitelj ni strip karaktera, otprilike mi je sa njim dobro samo ovo:

 

 

 

Spoiler

 

 

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Jeremija said:

 

 

Meni su svi ti filmovi sa Spiderman-om, bez obzira da li je u pitanju ovaj serijal, ili Amazing, ili onaj prvi i pored plejade dobrih glumaca pre svega dosadni, a nisam baš ljubitelj ni strip karaktera, otprilike mi je sa njim dobro samo ovo:

 

 

 

  Reveal hidden contents

 

 

:) opasan si ti rocker.

dobar je pauk, ne zezaj.

Link to comment
1 hour ago, Jeremija said:

 

 

Meni su svi ti filmovi sa Spiderman-om, bez obzira da li je u pitanju ovaj serijal, ili Amazing, ili onaj prvi i pored plejade dobrih glumaca pre svega dosadni, a nisam baš ljubitelj ni strip karaktera, otprilike mi je sa njim dobro samo ovo:

 

 

 

  Hide contents

 

 

 

+~, Spiderman filmovi su, meni barem, ponajgori od svih "tradicionalnih" super heroja dok nije krenula ova ekspanzija.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...