Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

15 minutes ago, Sludge Factory said:

 

Ja odgledao prva tri dela u sklopu visinskih priprema za cetvrti (posle skoro pa 15 godina sigurno). I mogu reci da su do jaja svi. I dalje ne kapiram onoliko drvlje i kamenje koje se vec godinama sipa na dvojku i trojku. Ok, dvojka pati malo od viska pointless akcije i tabanja (mada scena na autoputu i dalje kida), a trojka od nekoliko Holivud™ momenata, ali prica me drzala, uzivao sam gledajuci. Cak bih se usudio reci da su 2. i 3. bolje po pitanju pricanja price od keca. Kapiram ja da je prvi deo imao taj wow efekat neceg blago novog i blago nepoznatog, plus dobar deo misterije koji je ostao na kraju da golica mastu, i da je to sa nastavcima moralo da nestane, ali nisam od onih koji samo prvi deo racunaju, a 2. i 3. brisu iz secanja (kao sto ja radim sa sequel trilogijom SW recimo :D ). Sve zivo iz kulture i pop kulture je strpano u ovaj film, toliko referenci, ideja, estetika™, uticaja, ali je skockano to dobro. 

 

I jos jedna vazna napomena: svaki od delova traje po oko 2 sata (2. i 3. blago prelaze 2h trajanja), koliko Svevisnji ManituAlahJehovaVisnu zapoveda da traje jedan dobar film ovog tipa. I uglavnom je sve bitno stalo u tih dva stata po filmu. Vec mi je strepnja prevladala nadu jer 4. traje 2 i po. I ovo sto kazes da recikliraju prva 3 dela. Cemu onda 4. koji kurac (ako zanemarimo lovu)? Ali dobro, izdrzacu. 

Videćeš, mislim, ima scena gde bukvalno recikliraju, ima scena gde preneseno recikliraju... ALi, nije mi to najveća zamerka filmu...

 

Recimo da je priča lošija nego što sam očekiavo, iako počinje u dosta neočekivanom smeru, kasnije se vrati na autoput i piči...

 

Inače, i ja sam nedavno odgledao prav 3 dela, u sklopu prprama, i meni je 2 deo najdosadniji, u smislu previše bespotrebne akcije, ali je sve to još uvek jaaaako gledljivo...

 

2 minutes ago, borris_ said:

Cetvorka bez veze. Neka akcija na pocetku, i jos neka na kraju. U sredini koja dugo traje, neka prica. 

Na kraju pjesma bullet in your head ali neka nova verzija. 

 

Valjda su pripremali teren za 5. I 6. dio

 

I ja sma stekao takav utisak, da su ostavili da bude 5 deo, minimum... Jbg...

  • +1 1
Link to comment
57 minutes ago, radisa said:

I moli se @Weenie Pooh da ne gleda

 

I gotchu, fam.

 

Jedva se sećam i originalna tri dela, znam da je bilo nešto gde Monika Beluči glumi ljubomorni kompjuterski program... i posle najduža scena umiranja ikad, kad ona Dodge This riba umire brat bratu 26 minuta.

  • +1 1
Link to comment
26 minutes ago, radisa said:

i meni je 2 deo najdosadniji, u smislu previše bespotrebne akcije

 

Pa to, bukvalno je film 10 minuta nepotrebno duzi zbog toga. 

 

 

18 minutes ago, Weenie Pooh said:

i posle najduža scena umiranja ikad, kad ona Dodge This riba umire brat bratu 26 minuta.

 

Joj, jesu ga otegli kad umire (ko Milos Zutic u Boljem zivotu kad igra Romea pa umire pola sata). Ali ljubav je tu bitna pa kao ajd :D 

Link to comment

Dvaput umire, cisto da ne bude zabune :D

 

Drugi i treci deo Matrixa mnogo bolje padaju ako ste gledali Animatrix i ako ste odigrali igru "Enter the Matrix", posto se neki srafici koji fale u celoj prici bas tu nalaze. Ali jbg, to je mozda bila zanimljiva ideja tada, taj pristup, ali se u stvari pokazao kao promasaj.

 

Za cetvrti deo mi je strepnja dublja od nadetm, mada cekam da odem u kinoa iako je izaslo na kiosku vec.

Edited by goofs
Link to comment

Odgledao na netflidži Power of the dog.

 

Apsolutno NE vredno gledanja, postoji mali twist bukvalno u poslednjoj minuti koji ipak ne nadoknađuje užasno sporu, monotonu radnju, mada dok je film trajao, uglavnom sam se pitao o čemu se ovde uopšte radi? Ok, da se nazreti, ali sve je nekako plitko i neubedljivo.

Ja sam gledao da vi ne bi!

Link to comment

Novi Spajdermen. Delim oduševljenje praktično svih. Najzreliji Marvel film.

Spoiler

Zabrinuo sam se kad sam na prvom trejleru video da će biti mulitvers, ali je od toga napravljena dobra, logična priča koja poštuje i sve likove i daje im prostora da se iskažu na pravi način i da nas za kratko vreme podsete ko su i šta su i u filmu preuzmu značajnu ulogu.
Za mene će Tobi ostati pravi Spajdermen, kao što je Šon Koneri pravi Bond. Garfildu isto svaka čast, a Tom je konačno dobio u ovom filmu materijal da pokaže šta ume.

Prethodna dva njegova filma su mi delovala kao fileri Marvel serijala i uopšte mi nije bilo jasno šta su hteli time da postignu, delovalo mi je kao traćenje jednog od najpoznatijih stripskih heroja. Ipak, ovim filmom su uspeli da sve to izvuku i naprave film koji će sigurno ostati upamćen kao remek-delo. Napravljena je sjajna priča, Holandov Spajdermen je konačno suočen sa ozbiljnim odlukama, sazreva i na kraju odrasta uz velike lične žrtve. Tobi i Garfild su ispoštovani kao likovi, fanovi su dobili interpretaciju čuvenog mima, dozu buddy komedije, ali i podsećanje na to koliko su prethodne interpretacije Spajdermena bile dobre i još kao takve dobijaju ulogu u priči i pomažu jedan drugome, ne samo u tuči.

Molina i Dafo su fenomenalni. I posle par decenija, uz malu pomoć digitalne šminke, bez problema su se vratili u stare uloge.

Sreća pa se nije bilo uplitanja Venoma u celu zajebanciju, već je vraćen nazad uz maaaaali efekat na univerzum. Radujem se novim avanturama ljigavog.

Na kraju je Spajdermenova sudbina razrešena tako da se može nastaviti serijal, a može se ovako završiti pa posle neku godinu opet resetovati sa nekim drugim, što je možda i najbolja opcija. Da se ne razočaramo, a i da ne očekujemo razočarenje, što reče MJ.

 

Sve, ali:

- You're amazing! Say it, man, "I'm amazing!"

 

Sva trojica su amazing.

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

The Matrix Resurrections

 

Prvo, nije bilo zgoreg podsetiti se jos jednom koliko su digitalne kamere inferiorne u odnosu na filmske. Ovaj film izgleda katastrofalno. Da ne ulazimo sad u to da li je iz nekih razloga to ovde namerno uradjeno tako (kao i da postoje filmovi snimani digitalno koji ne izgledaju lose), ali prosto ovo je odvratno. 

 

Ovo, doduse, i nije film nego crash course iz Matrixa, objasnjava filmove uz nabacane neke dodatne ideje (koje nisu ni lose, samo nisu dobile prostora). Bukvalno se gusi u ironiji, samoironiji, cemu god, trapavo balansira izmedju satire i afirmacije, krtitike i potpore savremene kulture i trenutka. Sav je meta™ (sto je bila ok polazna tacka, koja je nazalost ostala nerazvijena). Pretvara se na kraju u ono sto kritikuje (ili mozda ne kritikuje?), postaje zbrzana, komplikovana papazjanija koja bi imala smisla tek ako bi bila razvijena u seriju. Kakva dva sata, pa i dva i po sata, trajanja, ovome bi trebale sezone. Ono sto su sva tri prethodna dela zapravo imala, jednostavnost price, pa i dramsku tenziju, ovde je bilo nemoguce izgraditi. Film se sprda na samom kraju (u jebenoj post-credits sekvenci) sa cat videos koje ljudi gledaju po netu, a zapravo je sam upravo to. 

 

Osim ako je upravo to i samo to i bila ideja, posrati se po Matrixu, odnosno modernoj pop-kulturi i, uopste, drustvu sa attention spanom zlatne ribice, u kom slucaju je ovo remek delo :D 

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
3 minutes ago, Sludge Factory said:

The Matrix Resurrections

 

Prvo, nije bilo zgoreg podsetiti se jos jednom koliko su digitalne kamere inferiorne u odnosu na filmske. Ovaj film izgleda katastrofalno. Da ne ulazimo sad u to da li je iz nekih razloga to ovde namerno uradjeno tako (kao i da postoje filmovi snimani digitalno koji ne izgledaju lose), ali prosto ovo je odvratno. 

 

Ovo, doduse, i nije film nego crash course iz Matrixa, objasnjava filmove uz nabacane neke dodatne ideje (koje nisu ni lose, samo nisu dobile prostora). Bukvalno se gusi u ironiji, samoironiji, cemu god, trapavo balansira izmedju satire i afirmacije, krtitike i potpore savremene kulture i trenutka. Sav je meta™ (sto je bila ok polazna tacka, koja je nazalost ostala nerazvijena). Pretvara se na kraju u ono sto kritikuje (ili mozda ne kritikuje?), postaje zbrzana, komplikovana papazjanija koja bi imala smisla tek ako bi bila razvijena u seriju. Kakva dva sata, pa i dva i po sata, trajanja, ovome bi trebale sezone. Ono sto su sva tri prethodna dela zapravo imala, jednostavnost price, pa i dramsku tenziju, ovde je bilo nemoguce izgraditi. Film se sprda na samom kraju (u jebenoj post-credits sekvenci) sa cat videos koje ljudi gledaju po netu, a zapravo je sam upravo to. 

 

Osim ako je upravo to i samo to i bila ideja, posrati se po Matrixu, odnosno modernoj pop-kulturi i, uopste, drustvu sa attention spanom zlatne ribice, u kom slucaju je ovo remek delo :D 

 

Ma alal tebi vera sto si se iscimao da sve ovo (sasvim tacno) napises.

 

Mene film ubio u pojam, posrao mi se na uspomjene

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...