Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Pa nije nedovoljno, nego nije praktično jer je još uvek u vidnom polju, i vrlo je teško čitati ostatak posta i postove ispod njega, a "ne videti" šta piše. Stvarno ne vidim šta je problem da staviš u spoiler koji je za to i smišljen.

Link to comment
jbte meni se taj film nikako nije dopao, ono smorio me. sta ti se tu dopalo, bez zajebancije, iskreno me zanima?
malo sam bizi danas, aj na brzinu: svidela mi se realisticnost distopije - ako tako moze da se kaze - nije rasplinuta i preigrana, drzali su se jedne osnovne i par sporednih ideja dosledno i logicno; vizuelni deo savrsen, scenografija, kamera odlicne - sve to stvara savrsenu atmosferu; metafore nenapadne, a opet mocne, izazivaju prave emocije; nema super heroja, likovo dati kao realni, zivi ljudi koje okolnosti stavljaju u iskusenja, a oni bivaju dorasli tim iskusenjima (btw, ciganka marichka, u njenoj crvenoj jakni, je genijalan karakter). svidja mi se odlicno slikana i savrseno napeta akcija u dobrom delu filma. i naravno, poslednja scena, najmanje pateticna, a dovoljno jaka i jasna izjava o tome da postoji nada za covecanstvo koju mogu da zamislim.teraju me da radim ovde :(, verovatno cu se setiti jos mnogo toga.
Link to comment

Evo šta sam odgledao ovih danaKiller JoeNisam zaista ništa očekivao, s obzirom na Fridkinove godine, pa se može reći da je film sasvim ok. Međutim, da ću zaželeti još koji put da ga pogledam, teško.Killing Them SoftlyU principu negde sličan Fridkinovom filmu, ovaj poseduje neku ogoljenu eksplicitnost, koja ga čini dosta odvratnijim. Zaboravljam istog trenutka.Rimu s ljubavljuto-rome-with-love-roberto-benigni-image.jpgDobar deo filma mi je čak bilo smor da gledam, koliko je već predvidljiva ta neka Alenova penzionerska pozitiva. Onda me u drugom delu uhvatilo, poneo me film skroz. Zaključak: uvek gledati Woody Allena.Sestratumblr_inline_mh3tk4mNEy1r72872.jpgOdličan film. Kome se dopao Dečak na biciklu dopašće mu se sigurno i ovo. Odlično smeštena priča u skijaški centar i sneg. Vrlo dobar je klinac u glavnoj ulozi, koji je do ovog filma uspeo već da odigra i mladog Sergea Gainsbourga.Whitnail and I158134444_640.jpgKako sam došao do ovog filma, da li ga je neko možda ovde preporučio, pojma nemam. Uglavnom, jedna šaškasta komedija iz života mladih glumaca u kojoj se može videti mladi Richard E. Grant, što je uvek uživancija.

Link to comment
Whitnail and I158134444_640.jpgKako sam došao do ovog filma, da li ga je neko možda ovde preporučio, pojma nemam. Uglavnom, jedna šaškasta komedija iz života mladih glumaca u kojoj se može videti mladi Richard E. Grant, što je uvek uživancija.
e, i ja sam ga pogledala pre nekih mesec dana, sasvim opicheno, mozda cak i malo previse bizarno za moj ukus. al opet, zanimljivo je gledati film o sezdestim sniman osamdesetih, drugaciji je, ako nista.i sama se pitam kako sam dosla do toga da ga skinem i nemam pojma :)
Link to comment

@Withnail and I"We're not drunk - we're multimillionaires" :lolol:genijan filmhttp://www.youtube.com/watch?v=JD2P9Px3enI

Link to comment

hahaha a ja ga "pripremio" za gledanje pre neki dan :D

Evo šta sam odgledao ovih dana
Bedazzled (1967) 7/10očaran sam Dudley Moorovim klavirskim umećem i stilom pa sam rešio i da pogledam neki film sa ovom facom. Stanley trampi svoju dušu sa đavolom za ispunjenje jedne želje tj. sedam jer je đavo velikodušna lafčina. ceo film se njih dvojica druže i filozofiraju o svemu i svačemu :)The Taste Of Others (2000) 8/10francuska "komedija" (da ne bude zabuna kao sa SPL :) ) o različitim ljudima i njihovim ljubavnim vezama u pokušaju. ooooodličan film. na početku mi se činilo da će biti dosadnjikav al me je u potpunosti kupio u drugom delu.The 400 Blows (1959) 9/10remek delo. sjajan mix dečijih nestašluka, zabave, želje za slobodom, oduzimanja slobode, tuge i nedostatka roditeljske ljubavi. maestralno snimljena dirljiva priča. lektira.On The Road (2012)prekinuo gledanje posle 2/3. nadam se da će knjiga popraviti utisak.L'Auberge Espagnole (2002) 6/10studentarija iz raznih evropskih zemalja đuture u jedom apartmanu u Barsi. priča o prijateljstvu i početku samostalnog života, njegovoj težini i nostalgiji za bezbrižnijim. ok pričica al je mnogo iritantno snimljen.
Link to comment
e, i ja sam ga pogledala pre nekih mesec dana, sasvim opicheno, mozda cak i malo previse bizarno za moj ukus. al opet, zanimljivo je gledati film o sezdestim sniman osamdesetih, drugaciji je, ako nista.i sama se pitam kako sam dosla do toga da ga skinem i nemam pojma :)
I ja odgledao pre par meseci, bio na nekoj listi najboljih britanskih komedija pri samom vrhu, pa rekoh da pogledam. Dobar filmic.
Link to comment
malo sam bizi danas, aj na brzinu: svidela mi se realisticnost distopije - ako tako moze da se kaze - nije rasplinuta i preigrana, drzali su se jedne osnovne i par sporednih ideja dosledno i logicno; vizuelni deo savrsen, scenografija, kamera odlicne - sve to stvara savrsenu atmosferu; metafore nenapadne, a opet mocne, izazivaju prave emocije; nema super heroja, likovo dati kao realni, zivi ljudi koje okolnosti stavljaju u iskusenja, a oni bivaju dorasli tim iskusenjima (btw, ciganka marichka, u njenoj crvenoj jakni, je genijalan karakter). svidja mi se odlicno slikana i savrseno napeta akcija u dobrom delu filma. i naravno, poslednja scena, najmanje pateticna, a dovoljno jaka i jasna izjava o tome da postoji nada za covecanstvo koju mogu da zamislim.teraju me da radim ovde :(, verovatno cu se setiti jos mnogo toga.
jtl to bese onaj gde je akciona scena od 10min snimana iz jednog kadra?
Link to comment

Jes, jes...čini mi se da ima 2-3 takve scene u filmu, ali ta je svakako najmoćnija (misliš na onu u kolima sigurno). Odličan film, moraću da ga ponovim u skorije vreme.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...