Jump to content
IGNORED

youtube radio


luba

Recommended Posts

Ne bih ja znao za to da nije Only Lovers Left Alive filma. Hipsteri, ali dobri. :happy:

 

Pa dobro, svi smo mi danas pomalo hipsteri :D Pre bih ih obelezio kao eklektike, jer ima tu svacega. Ali meni se bas to svidja, muckali su razne sastojke bluz, punk, grandz, folk, kantri, hrad rok, brit-pop, psihodeliju, garaz... i uspeli da smuckaju, a da ne zvuci kao odvratni djuvec. Uoblicili su sve to u skladnu celinu i dali mu nesto svoje. Momci dobro pevaju, imaju specificne glasove, dobro se dopunjuju, prate jedan drugog, imaju osecaj za 1 harmoniju. Svidja mi se i kako instrumente koriste, bass je istaknut, skoro pa je "glavni" instrument u bendu, a gitara cesto vise sluzi da oboji pesme, pravi atmosferu, buku. 

 

 

Znaš šta, baš su produktivni. ^_^

 

Pa nisu vise ni tako mladi, kao bend ce jos malo da napune 20 godina, a od prvog albuma ima skoro 15. 

 

Ovo su ti albumi, s tim sto je ovaj The Effects of 333 neka instrumentalna, ambijentalna elektronika (bilo je samo online izdanje), nije toliko bitan i mozes da ga preskocis, osim ako voilis bas tako nesto.

 

B.R.M.C. (2001)

Take Them On, On Your Own (2003)
Howl (2005)
Baby 81 (2007)
The Effects of 333 (download only) (2008)
Beat the Devil's Tattoo (2010)
Specter at the Feast (2013)
 
Imaju i nekoliko EP-a i bonusa uz albume, gde su nakupili dosta super pesama, to ne treba preskakati, ali mozes da se drzis i ovih "osnovnih" sest albuma.
 
 
Posto je ovo youtube topic da ne bude da samo trolujemo, uglazbljeni E.A. Po :)
 
Link to comment
  • Replies 16.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • maheem

    2184

  • roksi

    2082

  • Jimmy Kowalski

    1589

  • Indy

    965

Pa, nisi primetio da to sve vec imam, blagodacu bujica.

 

Ima dosta variranja u stilu, najvise mi se svidja kad ga psihodelicno rock out-uju kao stooges na acidu, a ove neke pop i ambijentalne/instrumentalne stvari, ne bas toliko. A najmanje neki folky momenti, kojih, srecom, nema puno.

Edited by Indy
Link to comment

Ma video sam sta imas sve, nego reko da te uputim™ malo detaljnije, kao 1 fan  -_-

 

Folky momenata najvise ima na Howl. Meni je to jedan od drazih albuma, iako je skoro ceo u acoustic fazonu, ima nekih draguljcica tu. Mislim da ce se i tebi svideti, pruzi mu sansu. 

 

Ukratko, ne izmisljaju momci nikakvu toplu vodu, prepakovali su ono sto svi znamo i volimo i rekli na svoj nacin. Meni dovoljno da uzivam. 

 

http://youtu.be/7FevCopVi0U

 

http://youtu.be/T-pTcmxyrbk

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Ok, pogresio sam ono da su hipsteri (matoriji su nego sto sam mislio). Slusam ja to redom, nego, mnogo je odjednom, pa ove stvari sto hvataju na prvu loptu ostavljaju najbolji inicijalni utisak.

Link to comment

Naravno, samo polako, tebe ceka onaj najlepsi period, kad krenes u novo. Javi posle nekog vremena kako ti se cine, bas me zanima na duze staze kako ces reagovati. :)

Link to comment

Ne znam te Archive, a mene, ne samo na momente, podsećaju na sve i svašta (od Verve do Smashing Pumpkins). Najbolje mi zvuče kad najmanje podsećaju na nekoga. (U stvari, to mi je problem s ovim nepoznatim bendovima, uvek moram da se prvo izborim s time da me "podsećaju na nekoga". A ponekad se s time ni ne izborim.)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...