Jump to content
IGNORED

now playing 2nd coming


luba

Recommended Posts

^what's there not to like? :). nista dekonstruktivno u smislu nekih novih struktura u pop muzici ali imaju odlican album (iako je najbolja naslovna stvar izostala) + nije tajna da se lozim na (glosolalicno+detinjaste) zenske vokale, krauty klavijature i analogne snenosti (hvala mandali sto jos uvek nisu skrenuli u neki leftfield semplerski eksperimentalizam jer imam osecaj da im ne bi najbolje pasovalo) a i uzivo su savrseni...sta ima veze sto su svirali na mikseru ;)

Edited by palfoot
Link to comment
Ne usudjujem se jos da ga okacim na novo a dobro, ali cu rado da ga slusam.Black-Sabbath-13-album-art-604x569.jpg
Rifovi Tonija Iommia su dovoljni za cenu ulaznice. Tekstovi su dosta neinspirisani (da budem blag), mada ne smetaju. Tu je uobicajena kolicina usual suspects u Sabbath pesmama (God, Satan, death, etc.) Pesme su missing in action, realno. Produkcija je dosta neobicna, veoma je heavy, cak i solo gitara cini mi se ima nafurane bass harmonike. Sto u stvari prija, kao kolona tenkova u prolazu. Ne idu brzo, ali se vaze ljuljaju. Naravno, ova produkcija je naisla na puno kritike ("loudness war"), zbog kompresije. Meni kompresovani zvuk ovde lezi, pa nije ovo Avishai Cohen. Nije ovo ni lose za posustale izumitelje mjetala, a i nije neka sramota da vise nemaju mnogo energije. Mastan™, holesterol-loaded zvuk nadoknadjuje puno toga. Visceralno, zacrnjeno do maksa. Sad ce proci mozda i nezapazeno (osim kod die-hards), medjutim da je ovo isto slucajno izaslo 1973, cjepalo bi zvucnike narednih par generacija. Pariah (poslednja stvar) je verovatno naj-hitichnija, s tim da su tu mozda malo i preterali u zavodjenju mjetal-masa. Ali, OK... sve u svemu, korektna priprema za zasluzenu penziju.Edit. Pariah je na de luxe bonus edition CD-u, da ne bude zabune. Edited by Indy
Link to comment

Propustom vodecih forumasa ( <_< ), dosad nisam slusao The Black Keys. Da ne bi fenomenalnog novog albuma Bombinoa, pitanje da li bih se opsetio da ih slusam...blackkeys.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...