Jump to content

now playing 2nd coming


luba

Recommended Posts

Sećam se da si pisao da ti je sama činjenica da izlazi novi album super.
upravo to! iskreno, sve ovo vreme se nisam nadao nicemu. moj slogan je bio: my bloody valentine svuda. ali se nisam nadao nekakvom albumu, pomislio-mislio sam da je to proslost. eto, uzeleli da se okupe malo, da sviraju i to je to.
I drago mi je da ti je bar dobar, a vidim, i palfutu. Ali meni nije, baš zato što je nekako... sklepan, a dodao bih i da mi zvuči kao da se mogao zvati Loveless, c-sides and outtakes.
hahhahahahha :D :D ja sam isto razmisljao o tome i nisam mogao da stavim u kategoriju: b-sides. majkemi :D
Ili kad bi na albumu pisalo Bear in Heaven umesto My Bloody Valentine, možda bih mislio da je ok album.
ja te potpuno razumem. necu da lazem, realno, ocekivati da ova ploca bude hit jeste opravdano, ali opet smatram da nemamo nesto puno da ocekujem, barem ja, jer kao sto sam napisao, pravljenje bilo kakvog materijala-albuma mi je bilo ne mogu da kazem.. 'neshvatljivo', jednostavno ta misao nije bila u mojoj glavi, nije se radjala nikakva nada povodom toga i mislim da je to + kod mene. barem za ovaj slucaj, a mozda i najbitniji pravo da ti kazem kada je muzika u pitanju.meni je ovaj klinac.. ne znam stvarno sta da mislim. mozda sam omatorio. prva misao mi je bila 'BizaAr' sa druge strane, nije naivan i ima znanje, stavise, dopao mi se review - potpuno mi je nestvarno. ali opet.. to sto ja ne znam ni jednog klinca koji slusa mbv ili post-rock shoegaze, to ne znaci da ih nema na planeti. intenet je cudo u tom smislu. jos su cudniji komentari, da mozes da komentarises u vezi mbv u realnom vremenu. meni je jedini dodir sa mbv i ljudima koji su slusali bio jedan stariji lik koji mi je dao singlove i misko bilbija koji mi je dao plocu isn't anything - hvala obojici! :) i to je sve. sa druge strane, sada kada otvorim youtube i njihov kanal: mbv.. odakle ovoliko ljudi???http://www.youtube.com/watch?v=Kzs6d11dhnY
Nije da sam sad nešto "ljut" na njih, no mi se čini da je bolje da su išli na Pavement varijantu - malo sviranja, malo zabave, malo para, bez nove muzike, ali njihova stvar. Glavno mi je da me album nije pomerio emotivno nikako osim osećanjem razočaranja.
iskreno bas mi je zao. jer znam da ti ovo znaci. da nema prve pesme, isti osecaj bih imao. jedino me je ona uradila i to bas posteno. prvo ima malo pesama, svega 9. sto se mene tice, prve cetiri bi mogle da budu varijacija na prvu - nema veze. meni je prva kratka, hteo bih jos prve. druga mi je kool, ali me nije uradila emotivno. nju najvise slusam kada sam sam u gajbi i odvrnem pojacalo dobrano. treca isto kool, mada.. druga mnogo bolja. ponavljaju se slojevi - nema nikakvih promena. mene to podseca na mene kada pravim muziku i nemam ideju o pocetku, razradi i kraju, nego udarim jedan layer sa gitarom i to je to - monotono. cetvrta: hm... otvori youtube kanal i procitaj komentare... iskreno, meni nista ovo nije novo. toliko ekperimentalne muzike slusam, da mi ovo dodje kao... idi mi dodji. :D minamo, fourcolor, sawako.. i po tome u stvari vidim kada citam komentare da ljudi ne kopaju i da im je to cudo sto su mbv uradili - mislim na pesmu: is this is yes.
Tražio sam sinoć da vidim ima li negativnih recenzija - i ispade da su ga uglavnom hvalospevili - na Metacriticu zaradili skoro 9. Negativni komentatori su anonimusi, a jedini koji ga je baš ocrnio (a da je meni poznato) je, (meni) iznenađujuće - Fridom.
gde si citao fredom-a? baci mi link.
E, ali zato me je Robin Guthrie prijatno iznenadio Taj album će ostati neprimećen, realno ne pomera granice, ali mi je nekako baš topao i plemenit.
ako! Edited by bob mould hair style
Link to comment
upravo to! iskreno, sve ovo vreme se nisam nadao nicemu. moj slogan je bio: my bloody valentine svuda. ali se nisam nadao nekakvom albumu, pomislio-mislio sam da je to proslost. eto, uzeleli da se okupe malo, da sviraju i to je to.ja te potpuno razumem. necu da lazem, realno, ocekivati da ova ploca bude hit jeste opravdano, ali opet smatram da nemamo nesto puno da ocekujem, barem ja, jer kao sto sam napisao, pravljenje bilo kakvog materijala-albuma mi je bilo ne mogu da kazem.. 'neshvatljivo', jednostavno ta misao nije bila u mojoj glavi, nije se radjala nikakva nada povodom toga i mislim da je to + kod mene. barem za ovaj slucaj, a mozda i najbitniji pravo da ti kazem kada je muzika u pitanju.
Ja nisam imao pojma čemu da se nadam, ali sam hteo da me oduva, međutim crvc. :) Kao kad neko koga si mnoogoo gotivio pre 15 godina svrati iz inostranstva u koje je otišao, pa bude ono isti glas, isti izgled, ali ne ide nešto u komunikaciji, niste bliski više. Tako nekako.
meni je ovaj klinac.. ne znam stvarno sta da mislim. mozda sam omatorio. prva misao mi je bila 'BizaAr' sa druge strane, nije naivan i ima znanje, stavise, dopao mi se review - potpuno mi je nestvarno. ali opet.. to sto ja ne znam ni jednog klinca koji slusa mbv ili post-rock shoegaze, to ne znaci da ih nema na planeti. intenet je cudo u tom smislu. jos su cudniji komentari, da mozes da komentarises u vezi mbv u realnom vremenu. meni je jedini dodir sa mbv i ljudima koji su slusali bio jedan stariji lik koji mi je dao singlove i misko bilbija koji mi je dao plocu isn't anything - hvala obojici! :) i to je sve. sa druge strane, sada kada otvorim youtube i njihov kanal: mbv.. odakle ovoliko ljudi???
Klinac je Rastko Pocesta v2.0, samo ne za Peščanik, nego za Pičfork :) Lepo kaže sve za Loveless, no tu nam se kvalitativni stavovi razilaze. Usput, i mene je iznenadilo koliko ljudi sluša ovaj bend. Mislim, jeste kultni bend i uticajni i sve to, ali otkud toliko ljudi!? Mislim, ako ćemo po liniji kultnosti, zašto npr Neu nisu toliko popularni, a oni su zakuvali dosta toga. Ili po shoegaze liniji - zašto jedni Ariel nisu popularni? Jeste da su okasnili 15 godina, ali su dobri, naravno ne u rangu MBV, nego u okviru shoegaze granica, a bogme i van njih.
iskreno bas mi je zao. jer znam da ti ovo znaci. da nema prve pesme, isti osecaj bih imao. jedino me je ona uradila i to bas posteno. prvo ima malo pesama, svega 9. sto se mene tice, prve cetiri bi mogle da budu varijacija na prvu - nema veze. meni je prva kratka, hteo bih jos prve. druga mi je kool, ali me nije uradila emotivno. nju najvise slusam kada sam sam u gajbi i odvrnem pojacalo dobrano. treca isto kool, mada.. druga mnogo bolja. ponavljaju se slojevi - nema nikakvih promena. mene to podseca na mene kada pravim muziku i nemam ideju o pocetku, razradi i kraju, nego udarim jedan layer sa gitarom i to je to - monotono. cetvrta: hm... otvori youtube kanal i procitaj komentare... iskreno, meni nista ovo nije novo. toliko ekperimentalne muzike slusam, da mi ovo dodje kao... idi mi dodji. :D minamo, fourcolor, sawako.. i po tome u stvari vidim kada citam komentare da ljudi ne kopaju i da im je to cudo sto su mbv uradili - mislim na pesmu: is this is yes.
Pa meni su čudne (andrstejtment) poslednje dve stvari. Kao, šta će to na albumu - to mi je ili za neki konceptualni album ili za neko izdanje za restlovima, ovako su mi besmislene u kontekstu celine. Ostalo mi je ravnodušno, varijacije na poznate teme.E, al ništa neće viđe da me potrese od Morisija (ovo pišem 10i put, mislim) koji dođe sa jednom dobrom novom pesmom, žali se kako ne znamo tekstove i žvanjka kako ga bodu komarci. Ostaje da Suede izdaju svoj U2 album, pa da se pozdravljam sa povampirenim žal-za-mlados bendovima.
gde si citao fredom-a? baci mi link
Evo ga, tu on sluša muziku i gleda filmove. Edited by Malkmus
Link to comment
Ja nisam imao pojma čemu da se nadam, ali sam hteo da me oduva, međutim crvc. :) Kao kad neko koga si mnoogoo gotivio pre 15 godina svrati iz inostranstva u koje je otišao, pa bude ono isti glas, isti izgled, ali ne ide nešto u komunikaciji, niste bliski više. Tako nekako.
kako mi je poznat ovaj osecaj. u pravu si potpuno!
Klinac je Rastko Pocesta v2.0, samo ne za Peščanik, nego za Pičfork :) Lepo kaže sve za Loveless, no tu nam se kvalitativni stavovi razilaze. Usput, i mene je iznenadilo koliko ljudi sluša ovaj bend. Mislim, jeste kultni bend i uticajni i sve to, ali otkud toliko ljudi!? Mislim, ako ćemo po liniji kultnosti, zašto npr Neu nisu toliko popularni, a oni su zakuvali dosta toga. Ili po shoegaze liniji - zašto jedni Ariel nisu popularni? Jeste da su okasnili 15 godina, ali su dobri, naravno ne u rangu MBV, nego u okviru shoegaze granica, a bogme i van njih.
odlicno si ovo primetio, to mi je falilo! = klinac rastko pocesta. mada.. meni je ovaj klinac mnogo iskreniji - postapalice, razmislja...mislim da su airiel popularni u granicama koje oni dozvoljavaju, barem ja tako to vidim. zaista je pitanje da li oni isto mogu da naprave loveless. loveless, jeste hit koliko god to zvucalo cudno, ali zapravo nije cudno. vrlo je slicno sa nevermind-om od nirvane. ovako ili onako, jedan od tih albuma bi definitivno poneo slavu. eto, "prelomilo" se na nevermind-u. mozda ne bas isto, ali bi definitivno bio u centru paznje sirem auditorijumu. a, zasto airiel ne mogu da se dopadnu sirem auditorijumu, pa.. razlog je vrlo prost: to nije in. <---- to je moj stav. sada, kada je "svet" odlepio za novom plocom mbv, jasan mi je sarkazam od fridoma: "sad kad sam ispisao sta ja mislim idem da procitam hvalospev na p4k-u." fridom se izbedacio i smatram da je i to isto ok. kada je neko slavan, tesko je biti van svake kritike, u ovakvim slucajevima dobrim ili losim, a cesto i laznim. cini mi se da oni izgube svaku slobodu. zato airiel mogu da rade sta god hoce i svetu ce biti svejedno jer nece imati pojma da tamo negde svira neki bend koji je jednako dobar kao i mbv.
hvala! ima dosta stvari sa kojima se slazem.
Link to comment
Ove lancijine gusare.
Ej, dobri gusari! Ne ocekujem puno od kompilacija, u principu, ali Djoni Dep ga dobro odradio ovde.Evo sta kaze The Australian danas:
IS there anything touched by the hand of Johnny Depp that does not glow with magic?This second volume in a project conceived from Depp's inspired turn as Captain Jack Sparrow and put together with tribute-album wizard Hal Willner and Pirates of the Caribbean director Gore Verbinski is as raucous, untamed and glorious as 2006's first instalment.From Shane MacGowan's opener Leaving of Liverpool -- featuring swaggering guitar solos by Verbinski and Depp, the latter showing off the slide chops he previously lent to Oasis on the Britpop boys' 1997 blues growler Fade In/Out -- there is no doubt where we are headed: straight to hell.For that is the world lovingly documented here, one where life and death was as unpredictable as the wild weather and even wilder pirate ships that blew in from the Barbary Coast and beyond. Loss, longing and bluster, as well as the jagged edge of a sailor's hangover and the thieving hand of his whore, are on display.A sublime moment early on is the Tom Waits-Keith Richards duet on Shenandoah, that heartfelt 19th-century ballad sung by homesick American sailors who knew they might never again see their mighty Missouri. It's fitting, of course, given Depp's homage to Richards in the character of Sparrow, but sublime just because. It's Waits and Richards together, man.Depp reappears in a duet with Patti Smith on her own The Mermaid, originally from Depp's so-so Hunter S. Thompson tale The Rum Diaries (and if that film didn't entirely conform with the magical-glow description above, it wasn't for Depp's want of trying).As with Don van Vliet's Orange Claw Hammer, performed bewitchingly by Captain Beefheart aficionado Ed Pastorini, the Smith entry is a reminder that the seafaring song can be written anew.As for the imaginative interpretations here of genuinely 19th-century and earlier pieces, many of which had their origins as work songs on merchant ships where slave labour and rum were the chief currencies, we're reminded that the folk song tradition takes many forms and can always be reinvented. Robyn Hitchcock, Beth Orton, Ivan Neville, Sean Lennon, Macy Gray, Shilpa Ray, Nick Cave, Warren Ellis, Todd Rundgren, Dr John, Marianne Faithfull, Iggy Pop . . . the list of contributors on the two-CD set is as long as a stormy night at sea.There's an instrumental version of The Handsome Cabin Boy recorded by Frank Zappa in 1968, which seems an odd inclusion alongside everything else -- even to this devoted Zappa fan -- but in the scheme of things we'll allow it. Too much else here is just too good.There was much made of the shambolic nature of a 2010 performance of the first Rogue's Gallery album as part of that year's Sydney Festival.It would be as well to put memories of that debacle to one side, for this is a worthy successor to the original project.LABEL: Anti-RATING: 4.5 star
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...