Jump to content

now playing 2nd coming


luba

Recommended Posts

Kako duze slusam ovu kompilaciju sve mi se nekako cini da je Drexciya zestoko precenjena. Mislim, ne mogu sebe da zamislim da djuskam uz ovo. Tacnije, ne znam kako.deepseadweller3.jpg

Link to comment

Ooga Boogas - Ooga Boogas [Aarght! / Fuse, 2013]FSb4y7e.jpg

2nd Oogas LP featuring Mikey Young from Eddy Current Suppression Ring, Stackee from Sailors, Rich from Onyas, and Per on drums!
Yes, the Melbourne all-star quartet known as the Ooga Boogas, featuring members of Eddy Current Suppression Ring, Total Control, The Onyas and The Sailors have returned with a long-overdue second LP, simple called Ooga Boogas. With cryptic yet handsome artwork from Barbra Lindstrom (drummer Per Bystrom's Swedish aunt), Ooga Boogas is a mysterious beast indeed. Featuring tracks such as "Sex in the Chill Zone", "Circle of Trust" and "The Studio of My Mind", it's a strange blend of lyrical observations on the banality of 21st-century life combined with a musical score which encompasses everything from garage punk to boogie to synth-heavy new wave.

Link to comment
homepage_large.7171036f.jpgDao sam mu sasvim dovoljno vremena, isti je utisak kao i posle prvog slušanja. I ne mogu više da ćutim.Kako sranje.Eto.
meni je ok, stavise - dobar. to je zato sto nisam uleteo u njega ne pripremljen. imao sam vrlo malo informacija o istom, tako da je i to dosta uticalo da se ne razocaram ili previse odusevim. <---- ovakav nacin nije u mojoj prirodi inace - da razmislim pre nego sto kazem hip-hop'.drag mi je nekako i smatram sada da je to glavni razlog koji pokriva sve nedostatke koji cine ovu plocu. ili barem ono sto ja smtatram nedostacima. kao da je uradjen u nekom roku od 7 dana. kao skice koje su napravljene i trebaju da se uredjuju. tog jutra, negde oko 5. stavljam kafu, jos nije svanulo i pretrazujem stranice web-a, znajuci da je pitanje dana kada ce da objave novi album i tras! evo ga! tu je. prva stvar: 'she found now' istopio sam se i pustio suzu. onako, sam u svojoj sobi kao sto sam bio sam dok sam ih slusao kada sam bio mladji. sve mi je proslo kroz glavu dok je trajala. zakucao sam se jedno pet puta na njoj, nisam hteo da predjem na drugu pesmu. druga i treca ok. sve ostalo kao da je demo ili kao sto sam napisao - skica necega na cemu treba da se radi.
Link to comment
meni je ok, stavise - dobar. to je zato sto nisam uleteo u njega ne pripremljen. imao sam vrlo malo informacija o istom, tako da je i to dosta uticalo da se ne razocaram ili previse odusevim. <---- ovakav nacin nije u mojoj prirodi inace - da razmislim pre nego sto kazem hip-hop'.drag mi je nekako i smatram sada da je to glavni razlog koji pokriva sve nedostatke koji cine ovu plocu. ili barem ono sto ja smtatram nedostacima. kao da je uradjen u nekom roku od 7 dana. kao skice koje su napravljene i trebaju da se uredjuju. tog jutra, negde oko 5. stavljam kafu, jos nije svanulo i pretrazujem stranice web-a, znajuci da je pitanje dana kada ce da objave novi album i tras! evo ga! tu je. prva stvar: 'she found now' istopio sam se i pustio suzu. onako, sam u svojoj sobi kao sto sam bio sam dok sam ih slusao kada sam bio mladji. sve mi je proslo kroz glavu dok je trajala. zakucao sam se jedno pet puta na njoj, nisam hteo da predjem na drugu pesmu. druga i treca ok. sve ostalo kao da je demo ili kao sto sam napisao - skica necega na cemu treba da se radi.
Sećam se da si pisao da ti je sama činjenica da izlazi novi album super. I drago mi je da ti je bar dobar, a vidim, i palfutu. Ali meni nije, baš zato što je nekako... sklepan, a dodao bih i da mi zvuči kao da se mogao zvati Loveless, c-sides and outtakes. Ili kad bi na albumu pisalo Bear in Heaven umesto My Bloody Valentine, možda bih mislio da je ok album. Nije da sam sad nešto "ljut" na njih, no mi se čini da je bolje da su išli na Pavement varijantu - malo sviranja, malo zabave, malo para, bez nove muzike, ali njihova stvar. Glavno mi je da me album nije pomerio emotivno nikako osim osećanjem razočaranja.Tražio sam sinoć da vidim ima li negativnih recenzija - i ispade da su ga uglavnom hvalospevili - na Metacriticu zaradili skoro 9. Negativni komentatori su anonimusi, a jedini koji ga je baš ocrnio (a da je meni poznato) je, (meni) iznenađujuće - Fridom.Ali dobro, tako je bilo kod mene i kad su poslednji albumi R.E.M., Morrisseya i Sonic Youth izdati. Valjda su me razmazili visokim standardima.E, ali zato me je Robin Guthrie prijatno iznenadio Taj album će ostati neprimećen, realno ne pomera granice, ali mi je nekako baš topao i plemenit. Edited by Malkmus
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...