Jump to content
IGNORED

now playing 2nd coming


luba

Recommended Posts

Atriptomarineville.jpg

 

Put u Marineville. Prvi album. Utjecajni eksperimenti. Patuljaste podmornice. Slušam dok ne radim ništa. Prokrastinacijska glazbena podloga, dakle. 

Link to comment

03f7a1f1.jpg

 

 

Za one koje zanima, mislim da je odličan album. Kao i nekoliko poslednjih od istog autora, za koje slobodno mogu da kažem da su jako potcenjeni. Prosto mi je neverovatno da neki ljudi (posebno novinari u muzičkim glasilima/kolumnama) mogu da budu toliko slepi kod ušiju™ da ne primete takav jedinstveni kvalitet. Sve samo zato što se čovek možda izleteo sa nekim političkim izjavama i određenim aktivizmom s kojim ne moraš da se slažeš (npr. veganizmom). Pritom, od svih autora koji su obeležili zlatne rane 80-te daleko je sačuvao najviše (u stvari, sve) od originalnog stvaralačkog žara i umeća. Uopšte se nije potrošio, dapače. Dok se sluša, 'ladno može da se zaboravi da je godina kad je album izašao 2014, mogla bi isto tako lako da bude 1994, ili 1989. Glas jednako svež, kao uvek, attitude zavodljivo naopak, kakav smo naučili da volimo (mi koji ga volimo... kapiram da mnoge upravo to nervira). Tekstovi pesama majstorski, ume da se okrene, što bi fudbaleri rekli, na malom prostoru i dribla vešto. Njegov "delivery" (u nedostatku srpske reči) je jedinstveno muzikalan, bez ikakvog napora. Kako je to uvek i bilo kod njega. Aranžmani su stvar ukusa, i premda se nekima mogu učiniti previše doterani (garažni zvuk to sigurno nije), sasvim su skladni i što je najbitnije, funkcionišu u okviru same pesme. Kad sam prvi put čuo za naziv albuma (i naslovne pesme) "World Peace Is None Of Your Business", pomislio sam, OK, kakav rogobatan naziv. Verujte Morrissey-u da će on to odlično uglazbiti, to iz njegovih usta zvuči baš kao nešto zgodno i mekano (a ne glomazna fraza). Ima veći broj odličnih pesama, ali ipak moram da izdvojim Istanbul, koji je 1 masterpis i za njegove (visoke) standarde. Ne mogu da se setim kad sam tako genijalnu pop-rock pesmu čuo, ne bi bila van mesta među najboljim radovima Smithsa (osim što bi bila jača od mnogih, imho). Bravo, Moze.

 

http://youtu.be/8PyTU0Fhdg8

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...