Jump to content
IGNORED

now playing 2nd coming


luba

Recommended Posts

GC_Fire_of_Love.jpg

 

Ljubavna vatra. Punk s primjesama bluesa. Nadahnut autor. Seks i nastrani seks, ironični lov na crnce te poredba žene - njene esencije! - i heroina. 

Link to comment

Vrlo neobican. Onako na prvu loptu, od 11 pesama jedva 3-4 imaju klasicnu strukturu strofa-refren-strofa (i njih smo najvecim delom vec culi, kao singlove). U ostalima je prisutno mogo vise instrumenata, a manje vokala i manje teksta. Vajb je malo sezdesete, malo sedamdesete, malo Bitlsi, malo Pink Floyd, malo soul, malo r&b, malo neki psihodelik funk... dosta neocekivanih zvukova za Black Keys, Dan peva sa jos vise falseta nego ranije. 

 

Melanholican album, mislim da je to prava rec. Dan se razveo od zene i ovaj album je ocigledno bio terapija (sami su to rekli). I mislim da ce delovati terapeutski svakome kome zatreba.

 

Ali, meni vec na prvo prvo slusanje, u prvoj pesmi bio zesci najez, tako da preporucujem u potpunosti. Drugaciji album od svih do sad. Iako je Fever zvucala kao pesma koja ima za cilj da bude neki pop hit, album je zapravo prilicno nehitican, nelako svarljiv, iako su pesme kratke (osim prve). Tek krecem u ozbiljnije slusanje, ali mislim da ce biti zadovoljavajuce iskustvo, kad (se s)legne. 

Link to comment

Malo sam preterao sa ovim da jedva 3-4 pesme imaju klasicnu strukturu. Pristuno je to vise naravno, ali ima dosta naglih promena ritma u pesmama, pa je osecaj neujednacenosti pristuan. 

 

elem, uzivam :)

Link to comment

Ja na poslu preslusavam, deluje drugacije to svakako. Malo vise su ubacili basa, negde i po koji sint, malo "retro-modernih" ritmova, malo su i produkciju podigli na visi nivo-nije sve "ravno" kao na nekim prethodnim albumima, rekao bih da su ubacili vise "ukrasa". Meni nedostaje malo krljanja i grube distorzije.

Na prvo slusanje:

 

1. omaz PF, cak lici na Any colour you like

2.dobar bubanj

3.fin vajb, neka tuga

4.sladunajava, sint ubacen

5.-

6.opet malo Floyda + mozda malo Lennon-Harrison

7. prepoznatljiva distorzija (koja mi fali)

8."zenski vokal"

9.bass i hipsterski sint

10.mozda i najbolja na prvu loptu, odlican fade out, dobra wah-wah solaza (cak ni intro koji me podseti na Daft Punk nije hrdjav)

11. ucini mi se obrada Glory days-tra lala hit u fazonu RHCP, jedino nisam dobro cuo jel svira neki guitar-slide ili usnjak.

Link to comment

Ja na poslu preslusavam, deluje drugacije to svakako. Malo vise su ubacili basa, negde i po koji sint, malo "retro-modernih" ritmova, malo su i produkciju podigli na visi nivo-nije sve "ravno" kao na nekim prethodnim albumima, rekao bih da su ubacili vise "ukrasa". Meni nedostaje malo krljanja i grube distorzije.

Na prvo slusanje:

 

Mislim da nema sanse da oni opet naprave album u fazonu Thickfreaknessa, Rubber Factorya ili Magic Posiona, tj. taj neki surovi sirovi distorzirani rifovski bluz. Dosta toga se proslo, desilo, dugaciji su bend sad. A i Danger Mouse je prakticno postao treci clan benda (kad se snimaju i pisu albumi). 

 

 

 

 

11. ucini mi se obrada Glory days-tra lala hit u fazonu RHCP, jedino nisam dobro cuo jel svira neki guitar-slide ili usnjak.

 

Vidim da u reviewima po raznim medijima ovu pesmu najcesce porede sa Creedenceima, a u RollingStonu su je uporedili sa Train in Vain od Clasha. Klasicna rokerica, Dan je bio u fazonu da je izbace jer je previse obvious, ali kao ajde, neka je. I ja mislim da je bas dobro dosla tu gde jeste, da malo podigne iz depresije, mada je i ona u sustini prilicno downerska. Mislim da je slajd u pitanju (tako mi zvuci, ne znam pouzdano, naravno). 

 

Inace, podsetio si me, bubnjevi su odlicni na albumu, neupadljivi, a bas dobri (i zvuk i sviranje).

Link to comment

1znncrm.jpg

 

remek-delo iz 1981, remasterovano 2014.

plus dve pesme koje do sada nisu bile objavljene uz album.

 

Edited by Takeshi
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...